Bez kategorii
Like

Instytut Szlaku Bursztynowego

03/06/2012
312 Wyświetlenia
0 Komentarze
31 minut czytania
no-cover

Wstępne założenia obywatelskiego projektu współpracy międzynarodowej EU Północ-Południe.

0


Instytut Szlaku Bursztynowego (INSZBU) powstaje jako wydzielona komórka organizacyjna Fundacji Nowy Ekran. W jego ramach stworzona zostanie baza/giełda potrzeb inwestycyjnych, rynków zbytu, usługowych, kulturowych dotyczących Islandii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Estonii, Łotwy, Litwy, Białorusi, Polski, Ukrainy, Słowacji, Węgier, Rumunii, Mołdawii, Bułgarii, Serbii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Macedonii, Czarnogóry, Grecji, Turcji, Czech, Słowenii i Gruzji. Można nawet będzie prowadzić handel obligacjami gmin w tym regionie (rynek międzynarodowy ale bez udziału EU państw zachodnich, Rosji i spekulantów z innych stron świata). Oś północ-południe budowana na poziomie obywatelsko-biznesowo- pozarządowym da okazję zaistnienia Państwom zaangażowanym w egzotycznych dla nich ale ważnych obszarach Europy i będzie stanowiła antytezę (przecięcie) planów geopolitycznych wschód-zachód prowadzących do zgubnego dla krajów środowej, północnej i południowej Europy struktury Związku Europejskiego, a zaangażowanie mocarstwowej Turcji w sferze politycznej i potężnego duchowo (i organizacyjnie) Watykanu wypełniłoby gwarancyjną lukę powstałą po wycofaniu się USA z zaangażowania na Starym Kontynencie i zrównoważyło imperialną siłę sprawczą Rosji i Niemiec. Ponadto, ustalenie reguł działania dzięki wspólnej inicjatywie z udziałem Polski, Watykanu, Turcji i ponad 20 państw mogłoby osłabić ogniska zapalne w konflikcie cywilizacyjnym islamsko-łacińskim i wprowadzić na Bałkanach strefę buforową  w ramach której dochodziłoby do zażegnywania lokalnych konfliktów. Wszak w ramach Instytutu będziemy kojarzyć różne państwa między sobą (na różnych poziomach ale zawsze z korzyścią dla uczestników), pozyskiwać fundusze, doić UE, zakładać gdzie się da partie o charakterze europejskim z udziałem samorządowców, wprowadzać lokalne i internetowe unie kredytowe. Każdy uczestnik za wpis do bazy będzie musiał zapłacić kaucję na koszty, za to dostanie dostęp do bazy i udział w programie, w pakiecie bonus do rozwoju wolnego słowa, kultury, edukacji, wymiany informacji – wstęp na międzynarodowy  Nowy Ekran. Instytut będzie przygotowaniem do powołania osobnej Izby Gospodarczej. Izba będzie mogła nie tylko zawierać kontrakty i reprezentować podmioty w przypadku gdy z powodów politycznych strony nie bardzo będą chciały ujawniać publicznie fakt współpracy, ale także prowadzić lobbing na rzecz wprowadzenia strefy wolnego handlu na zaznaczonym terenie działania:

Ponadto Instytut, a potem Izba będzie pozyskiwać gwarancje kapitałowe, bankowe, parabankowe – na inwestycje i emitować własne świadectwa udziałowe (pieniądz). Do tego dodajmy możliwość stworzenia platformy wymiany pomiędzy gminami oraz trustów mózgów dot. biznesu, energetyki, turystyki, idei, inicjatyw antybiurokratyczno-unijnych,  a także projektów zmian wewnętrznych w Polsce, które prócz działań geopolitycznych mogą stać się z czasem wizytówką lub ważnym elementem  nowego ruchu społecznego i politycznego, opartego m.in. na grupach narodowych, wolnościowych, inteligencji, biznesmenach, młodzieży, związkowcach, spółdzielcach, społecznikach, aktywnych Internautach i osobach pokrzywdzonych przez system. W polu zainteresowania są także wszystkie osoby zniechęcone do polityki lub nie odnajdujące swojej reprezentacji u żadnego z parlamentarnych graczy, a oczekujące konkretnych działań i możliwości udziału w dobrej robocie na rzecz Polaka.  Korzystne byłoby zainteresowanie powyższym projektem (nawiązującym do myślenia strategicznego i Polski jako awangardy Europy z czasów Złotego Wieku) instytucji Kościoła Katolickiego w Polsce oraz Watykanu, aczkolwiek ze zrozumiałych względów nie tyle będziemy wchodzić w sprawy religijne, co w paradygmat prawdy, dobra i piękna.
Instytut powinien zostać zorganizowany według następującego schematu:
Powołanie Instytutu Szlaku Bursztynowego powinno zostać rozpoczęte od powołania inicjatywnych zespołów zadaniowych (2-3 osoby na zespół) złożonych z wolontariuszy działających na podstawie umowy o świadczenie usług wolontarystycznych  podpisanej z Fundacją Nowy Ekran. Fundacja już istnieje i posiada statut uprawniających do tych wszystkich działań.
Podstawowy zespół powinien zająć się opracowaniem regulaminu Instytutu, działającego jako organ pozastatutowy Fundacji.
Kolejne zespoły
1.      Think-tank komórki działań gospodarczych, która przygotuje materiały i szczegółowe dokumenty konieczne do działania zespołów międzynarodowych, projekt Net-Skok, projekt emisji obligacji na rynku samorządowym, pozarządowym i gospodarczym, projekt nowej ekonomii na gruncie rynku wewnętrznego, projekt funkcjonowania strefy wolnego handlu i projekt emisji pieniądza alternatywnego oraz zasady prowadzenia lobbingu gospodarczego. Zespół ten powinien także przygotować projekt działania kasy zapomogowo-pożyczkowej dedykowanej do wolontariuszy, członków i współpracowników Instytutu. Ten projekt będzie początkiem wdrażania Net-SKOK. Komórka ma za zadanie przygotować się także do powołania Izby Gospodarczej Szlak Bursztynowy gdy Instytut będzie już posiadał ponad 100 podmiotów gospodarczych uczestniczących w projekcie.
 
2.      Komórka inicjatyw politycznych to zespół przygotowujący nowy projekt społeczno-polityczny, program, harmonogram działań, zaplecze ludzkie i organizacyjne, zasady działania organizacji i jej (ich) budowanie oraz poszczególne akcje polityczne. Komórka ta powinna przygotować też założenia polityczne i idee dedykowane dla Komórki kontaktów międzynarodowych.
 
3.      Komórka kontaktów międzynarodowych ma zadanie opracowania założeń bazy kontaktów międzynarodowych, giełdy rynku Szlaku Bursztynowego, zasady budowania sieci wolontariuszy, szkolenie wolontariuszy oraz szczegółowe propozycje dla ambasad i konsulatów, zrzeszeń przedsiębiorców i jednostek samorządowych, zrzeszeń organizacji pozarządowych i działających w obrębie kultury, realizację wypracowanych założeń gospodarczych i politycznych (wypracowanych przez pozostałe Komórki). Komórka składa się z 2-3 osobowych zespołów złożonych z wolontariuszy dedykowanych na poszczególne kraje Szlaku Bursztynowego których zadaniem będzie nawiązanie kontaktów celem tworzenia bazy współpracowników i dobrych praktyk na potrzeby pozostałych komórek. Zespoły będą też miały zadanie rekrutacji wolontariuszy i budowy sieci współpracowników w kraju i na całym terenie Szlaku Bursztynowego oraz sprzedaż oferty Instytutu.
 
W ramach komórki powinny powstać następujące zespoły (2-3 osobowe na początek) dedykowane do kontaktów z poszczególnymi państwami. W szczególności powinny powstać.
 
1.      Zespół Krajowy,
2.      Zespół Islandia,
3.      Zespół Norwegia,
4.       Zespół Szwecja
5.      Zespół Finlandia
6.      Zespół Estonia,
7.      Zespół Łotwa
8.      Zespół Litwa
9.      Zespół Białoruś
10.  Zespół Ukraina
11.  Zespół Czechy
12.  Zespół Słowacja
13.  Zespół Węgry
14.  Zespół Rumunia
15.  Zespół Mołdawia
16.  Zespół Gruzja
17.  Zespół Słowenia
18.  Zespół Chorwacja
19.  Zespół Serbia
20.  Zespół Bułgaria
21.  Zespół Bośnia i Hercegowina
22.  Zespół Czarnogóra
23.  Zespół Macedonia
24.  Zespół Grecja
25.  Zespół Turcja
26.  Zespół Watykan
 
4.      Reprezentanci każdego z zespołów oraz każdej z komórek + reprezentant zarządu Fundacji + reprezentant redakcji Nowy Ekran tworzą Zespół Nadzorujący i informacji zbiorczych, który ma egzekwować wykonanie planu działania na wszystkich Komórkach i Zespołach, koordynować ich pracę oraz zbierać informacje i wyniki do kupy celem jak najpełniejszego wykorzystania w różnych działaniach.
 
5.      Redakcja Nowego Ekranu tworzy zespół wsparcia medialnego dla wszystkich komórek i zespołów inicjatywnych, wydaje legitymacje dziennikarskie wolontariuszom pomocne do nawiązywania kontaktów i zbierania informacji, przygotowuje kampanie medialne, przydziela kody dostępu do prowadzenia bloga i buduje społeczność .
Uwaga: Niezależnie od Redakcji należy pozyskać zespół wolontariuszy (2-3 osoby albo więcej) do prowadzenia kampanii na Facebooku, Twitterze i Google + oraz forach dyskusyjnych dotyczących polityki, gospodarki, finansów, kultury, samorządności, stosunków międzynarodowych, UE i organizacji pozarządowych.
Komentarz 1:Zespoły i komórki są przewidywane jako kuźnia kadr do Instytutu Szlaku Bursztynowego gdy stanie się samofinansujący, do Izby Gospodarczej, projektu Net-SKOK, zespołu redakcyjnego NE oraz do projektu społeczno-politycznego. To także zaplecze ludzkie dla wszystkich planowanych okołoekranowych projektów biznesowych i kulturalnych.
Komentarz 2:Wsparciem dla działania i rozwoju Instytutu byłoby doprowadzenie do powstania własnej telewizji kablowej (takie rozmowy trwają), wydawanie tygodnika (projekt przygotowany praktycznie gotowy do odpalenia we właściwym czasie), własne radio (projekt w przygotowaniu) oraz wydawanie broszur i przygotowywanie inicjatyw ustawodawczych. Broszury tematyczne możemy wydawać już od razu należy tylko pozyskać wolontariuszy do segregacji i wyboru treści (pod ocenę Redakcji NE), a potem dokonać  zamiany ich na e-book lub audiobook i sprzedawać w Sklepie Internetowym Nowy ekran, dzieląc się zyskiem z autorami. Do SWOTowej dyskusji o inicjatywach zostanie dostosowany portal Wirtualny Parlament.
Każdy z czytelników, komentatorów i blogerów Nowego Ekranu, a także użytkownicy innych blogosfer i portali społecznościowych mogą zastanowić się czy zechcą zaangażować się w projekt w charakterze wolontariusza wykonującego konkretną pracę, z której będzie rozliczany, a jeśli tak to od razu podjąć decyzję na temat charakteru pracy i komórki organizacyjnej oraz podpisać stosowną umowę (poniżej).  Wystarczy skopiować umowę, wypełnić, określić nazwę zespołu lub komórki organizacyjnej do której aplikuje, wydrukować, podpisać w 2 egzemplarzach i wysłać na adres Redakcji Nowy Ekran (jest w stopce portalu). Osoby nie zainteresowane taką systematyczną pracą społeczną mogą zadeklarować zwykła chęć pomocy, wtedy będą traktowani jako wolni współpracownicy bądź sympatycy projektu, chyba że zgłoszą zdecydowany sprzeciw lub konkretny brak zainteresowania.
Uwaga: to Nowy Ekran będzie weryfikował osoby zgłaszające się i decydował czy przyjąć czy nie (świat jest pełen prowokacji i osób niewiarygodnych), dlatego prosimy o nadsyłanie wraz z umowa lub zgłoszeniem swojego CV oraz swoistego listu motywacyjnego.
Każdy wolontariusz powinien działać maksymalnie samodzielnie (choć zgodnie z misją, wytycznymi oraz w skoordynowany sposób) celem wykonania zadania i zbudowania jak najszerszej siatki wolontariuszy, współpracowników i sympatyków. Wolontariusz powinien także mieć możliwość zakupu akcji Nowego Ekranu na zasadach preferencyjnych i móc skorzystać gospodarczo z powstałej bazy danych bez uiszczania kaucji.
Gwarantujemy wsparcie, szkolenia, koordynację działań, ścieżkę rozwoju i legitymację prasową.
Celem usprawnienia pracy związanej z pozyskiwaniem wolontariuszy powinni zostać wyznaczeni pełnomocnicy Fundacji do podpisywania w terenie kolejnych umów na wolontariat.
Praca powinna ruszyć natychmiast po publikacji niniejszego materiału.
Namawiam wszystkich chętnych do działania i pracowitych, ale jeśli ktoś miałby się tylko zmuszać to niech nie będzie zbyt wyrywny. Potrzebujemy ludzi naprawdę zainteresowanych realizacją projektu, zaangażowanych patriotów z pasją. Szukamy także kapitału, który jest konieczny do tworzenia instytutu, rozwoju Nowego Ekranu jak wolnych i niezależnych mediów, lub do realizacji określonych działań (np. Net-SKOK, Telewizja, Tygodnik, Radio, czy inne wymienione w linku pod artykułem).
Zapraszamy do współdziałania także podmioty krajowe i zagraniczne z obszaru zainteresowań, instytucje samorządowe, organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, media oraz pozasystemowe partie polityczne.
Muszę zaznaczyć, że potrzeba ludzi odważnych bo system będzie się bronił, pojawią się z pewnością wrogowie (starzy i nowi), a i Nowy Ekran pełniąc medialną misję nie będzie unikał wyzwań i drak.
Tomasz Parol – redakcja@nowyekran.pl
©NowyEkran.pl – to tylko zastrzeżenie autorstwa modelu działania, tekst można dowolnie powielać i przedrukowywać w całości i fragmentach pod warunkiem podlinkowania źródła.
Appendix
Warto zdać sobie sprawę jak potężnego zespołu ludzi potrzebujemy. Na dzień dzisiejszy (przed publikacją) projektem zostało zainteresowanych 25 aktywnych osób o wielkim potencjale intelektualnym, z kontaktami i możliwościami, za którymi stoją poważne organizacje i środowiska z różnych części Polski. Nie wiemy jeszcze jaki będzie ostateczny odzew rozpoczętej właśnie działalności kuluarowej ale i nie boimy się wyjść z nią na zewnątrz. Niniejsze upublicznienie ma zadanie wywołać dyskusję, ferment i organiczną rekrutację, która doprowadzi do zbudowania minimalnej grupy inicjatywnej zdolnej doprowadzić do realizacyjnego BIG BANGU:
Zespoły dot. poszczególnych państw to min 50 osób (25×2), komórka działań gospodarczych to zespoły 2-3 osobowe na jeden temat czyli min. 16 osób (8 tematów), Komórka inicjatyw politycznych to 6 zadań a zatem min. 12 osób, obsługa komórki kontaktów międzynarodowych (prócz zespołów dedykowanych) to min 10 osób, zespół socialmedia to jakieś 5 osób, zespół redakcyjny to 5 osób dedykowanych do projektu. Razem potrzebujemy ok. 100 wolontariuszy na początek. A przecież każda wartościowa osoba to kolejne inicjatywy i pomysły potrzebujące kolejnych ludzi do realizacji. Poważne wyzwanie organizacyjne.
Warto je podjąć?
Polecam:
http://ryszard.opara.nowyekran.pl/post/63887,skok-kopciuszka-na-banki

http://ryszard.opara.nowyekran.pl/post/64102,media-przyszlosc-rzeczywistosc-a-polityka

 

Tekst Umowy dla Wolontariuszy (przemyśl/skopiuj/wypełnij/wyślij):

 

POROZUMIENIE O WYKONYWANIU ŚWIADCZEŃ WOLONTARYSTYCZNYCH
 
zawarte w dniu 02.06.2012 r. w Warszawie pomiędzy:
Fundacją „Nowy Ekran” z siedzibą w Warszawie ul. Nowy Świat 54/56, 00-363,
KRS nr 0000410048, reprezentowaną przez …………………………………. Pełnomocnika Zarządu Fundacji, zwanym dalej Korzystającym.
a
……………………………………………, legitymującym się ………………………. nr …………………..
 
PESEL ………………………………….., zamieszkałym ……………………………………………………………
zwaną dalej Wolontariuszem.
 
Korzystający oświadcza, że jest podmiotem na rzecz którego zgodnie z art. 42. ust. 1 Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003r. z późn. zm. mogą być wykonywane świadczenia przez wolontariuszy.
Wolontariusz oświadcza, że posiada kwalifikacje niezbędne do wykonywania powierzonych niżej czynności
Zgodnie z ideą wolontariatu, u podstaw której stoi dobrowolne, bezpłatne wykonywanie czynności, a także biorąc pod uwagę charytatywny, pomocniczy i uzupełniający charakter wykonywanych przez wolontariuszy świadczeń Strony uzgadniają, co następuje:
 
§1
 
Wolontariusz będzie wykonywał swoje czynności na stanowisku: Członka Zespołu Założycielskiego Instytutu Szlaku Bursztynowego działającego przy Fundacji.
Korzystający powierza wykonanie Wolontariuszowi, a Wolontariusz dobrowolnie podejmuje się wykonania na rzecz Zleceniodawcy następujących czynności:
– Zdobycie bazy danych jednostek samorządowych, organizacji przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, organizacji kulturalnych, przedsiębiorców, inwestorów w państwie …………………………………………….
– Nawiązanie kontaktu z ambasadą lub konsulatem ……………………………. oraz wymienionymi wyżej podmiotami,
– Wypracowanie mechanizmu działania Instytutu i wdrażanie jego idei
–  Propagowanie Instytutu, Fundacji i portalu Nowy Ekran
– Inne wyznaczone działania w ramach pracy Fundacji,
– Ścisła współpraca z innymi członkami zespołu a także współpracownikami Fundacji i portalu Nowy Ekran
– Budowanie siatki współpracowników Instytutu, Fundacji, Nowego Ekranu oraz organizacji stworzonych na bazie tych podmiotów,
– Predysponowanie do następujących zadań: ……………………………………………………
……………………………………………………………………………………………………
……………………………………………………………………………………………………
……………………………………………………………………………………………………
 
§2
1.     Strony Porozumienia uzgadniają, że czynności określone w §1 zostaną wykonane w okresie
od dnia ………………. 2012r. do dnia …………………. 2013r. Z możliwością przedłużenia lub zamiany na umowę współpracy o odpłatnym charakterze.
2.     podstawowym terenem działania Wolontariusza jest Europa.
 
§3
Mając na względzie charakter i ideę wolontariatu:
1.     Wolontariusz jest zobowiązany wykonywać uzgodnione czynności osobiście,
2.     Wolontariusz za wykonane czynności nie otrzyma wynagrodzenia,
3.     W przypadku udziału w szkoleniach i kursach, na które zostanie wysłany przez Korzystającego Wolontariusz zastosuje się do uzgodnionych terminów i obowiązujących zasad oraz będzie godnie reprezentował Korzystającego, oraz powiązane organizacje i swoją osobę przed innymi organizacjami partnerskimi oraz sponsorami.
4.     Wolontariusz ma prawo do wymieniania się informacjami z innymi wolontariuszami i redakcją Nowego Ekranu.
 
§4
1.Korzystający oświadcza, że wolontariusz ma prawo do przebywania w biurach jego siedziby i korzystać tam ze sprzętów biurowych.
2. Korzystający zobowiązuje się zapewnić Wolontariuszowi bezpieczne i higieniczne warunki wykonywania przez niego świadczeń.
 
§5
1.       Korzystający zobowiązuje się pokrywać ustalone wcześniej, niezbędne koszty ponoszone przez Wolontariusza o których mowa w Art. 45 ust.1. pkt 3), ust.2 i 3 Ustawy o organizacjach pożytku publicznego i wolontariacie.
2.       Zwrot kosztów następuje także w czasie udziału Wolontariusza w szkoleniach i kursach, w oparciu o wiarygodne dokumenty zaakceptowane przez Korzystającego, i po każdym pełnym miesiącu świadczeń wolontarystycznych.
3.     W przypadku udzielenia zaliczki zostanie ona rozliczona w uzgodniony sposób.
4.     Wolontariusz może zwolnić Korzystającego z pokrywania kosztów.
 
§6
Wolontariusz wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych przez Korzystającego i udostępniania ich w procesie poszukiwania sponsorów i firm umożliwiających szkolenia oraz w trakcie trwania szkoleń i kursów.
 
§7
  1. Wolontariusz zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy informacji, które uzyskał w związku z wykonywaniem świadczeń na rzecz Korzystającego, a które stanowią tajemnicę Korzystającego.
  2. Wolontariusz zobowiązany jest do godnego reprezentowania Korzystającego i dbałości o jego wizerunek oraz dobre imię.
  3. Wolontariusz nie udziela mediom i prasie nieuzgodnionych z Korzystającym informacji na temat realizowanych projektów i działań,
  4. Korzystający nie ponosi odpowiedzialności za nieuzgodnione lub sprzeczne z prawem działania Wolontariusza względem osób trzecich.
  5. Wolontariusz ma prawo realizować się politycznie zgodnie z misją Fundacji Nowy Ekran i instytutu.
  6. Wolontariusz uzyskuje legitymację prasową portalu Nowy Ekran upoważniającą go do działań (w charakterze dziennikarza) zgodnie z zapisem niniejszej umowy.
 
§8
1.     Porozumienie może być rozwiązane w terminie przez strony uzgodnionym.
2.     Porozumienie może być rozwiązana przez Korzystającego w trybie natychmiastowym z ważnych przyczyn.
3.     Za ważne przyczyny Strony uznają w szczególności:
a)     Działanie na szkodę Korzystającego,
b)     Ujawnienie osobom niepowołanym informacji, które stanowią tajemnicę Korzystającego,
c)     Złamanie przez Wolontariusza warunków porozumienia lub innych zawartych zobowiązań.
 
 
§9
1.     Wolontariusz może w każdym czasie domagać się wydania przez Korzystającego pisemnego zaświadczenia o wykonaniu świadczeń przez Wolontariusza. Zaświadczenie to na wniosek Wolontariusza zawierać będzie informację o zakresie wykonywanych świadczeń.
2.   Na prośbę Wolontariusza Korzystający przedkłada pisemną opinię o wykonaniu świadczeń przez Wolontariusza.
3. Wolontariusz może wypowiedzieć umowę w trybie natychmiastowym z ważnych przyczyn. Ważnymi przyczynami są: – zły stan zdrowia, niedotrzymanie zapisów umowy przez Korzystającego, ważne sprawy rodzinne, nie dający się pogodzić z wykonywaniem świadczeń wolontarystycznych konflikt z fundatorem.
 
§10
Za wyrządzone szkody strony odpowiadają na zasadach określonych w Kodeksie Cywilnym.
 
§11
W sprawach nieuregulowanych przepisami Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie lub niniejszym Porozumieniem będą miały zastosowanie odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego.
 
§12
Wszelkie zmiany Porozumienia będą dokonywane w formie pisemnej pod rygorem nieważności w postaci aneksów do umowy.
§13
Spory wynikłe ze stosowania umowy rozstrzyga Sąd powszechny w postępowaniu cywilnym.
 
§14
Porozumienie sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze Stron.
 
 

…………………………………                                                                   …………………………………..

 

INSZBU – ©NowyEkran.pl

 

 

 

 

0

Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758