Indie uderzają w koncerny Zachodu
03/04/2012
376 Wyświetlenia
0 Komentarze
7 minut czytania
Ukonstytuowanie prawne korporacji , a w tym w pierwszej kolejności banków utorowało drogę do powstania dwuwładzy w państwach Zachodu i osłabienia politycznych ośrodków władzy.w XIX wieku
Indie domagają się od Vodafone ponad 4 miliardy dolarów , a co więcej chcą opodatkować zagraniczne firmy 50 lat do tyłu . Tak to komentuje , ba lamentuje obrońca korporacji w tekście
„Indie zadzierają z biznesem „…„Politycy uznali, że najlepiej będzie ściągnąć podatki od zagranicznych firm, zamiast sięgać do kieszeni obywateli, które i tak są puste. Ale jedyne, co ściągnęli na swój kraj, to wizerunkowa katastrofa – mówi „Rz" Harsh V. Pant, ekspert King’s College w Londynie. „
Okazje się , że Orban nie jest odosobniony . Jedna różnica to taka ,że Indie to już 9 gospodarka świata o ogromnym potencjale i rynku 1.2 miliarda ludzi . Nie musi się liczyć już z Zachodem i jego korporacjami. Druga to taka, że Orban walczy z wyzyskiem neokolonialnym , a Indie prowadza rozgrywkę o wzmocnienie swoich interesów ekonomiczno politycznych
Indiom nie chodzi o ograniczenie potęgi korporacji . Rodzime indyjskie korporacje, typu Tata ma polityczne wsparcie rządu. Japonia nada opiera się na zaibatsu , a Kora Południowa na czebolach. Chiny również przodują w tworzeniu narodowych korporacji. Ba zbudowały nawet wzorowane na arabskich potentatach naftowych tak zwane sovereign wealth fund . Potężne państwowe fundusze inwestycyjne .
Sprawa w Indiach zaczęła się od zwykłej , bezkarnej sztuczki ,którą stosują wszystkie korporacje , aby nie płacić podatków. Tym razem Vodafone oszwabił Indie na 2. 2 miliarda dolarów . Vodafone odkupiło od chińskiej firmy Hutchison Whampoa indyjskie aktywa , które były chytrze zarejestrowane jako firma na kajmanach . Teraz mogą to wykorzystać do walki z firmami zachodnimi.
Problem korporacji wcale nie jest błahy .Chodzi o nadanie im osobowości prawnej, czyli prawa korporacjom do funkcjonowania jak ludzie w XIX wieku Ukonstytuowanie prawne korporacji , a w tym w pierwszej kolejności banków utorowało drogę do powstania dwuwładzy w państwach Zachodu i osłabienia politycznych ośrodków władzy. Drugim oprócz politycznych ośrodków władzy stały się dziedziczne ponadnarodowe kartele klanów finansowych . Klany kilkuset rodzin, które posiadają korporacje uzyskały ogromną władzę polityczną . Skumulowały w swoich rękach własność praktycznie wszystkich korporacji , w tym banków , naftowych , telekomunikacyjnych.
Chiny , Indie coraz śmielej uderzają w korporacje zachodu , w Chinach toczy się w tej chwili proces przeciwko Apple o prawa do nazwy ipod , do której to nazwy na terenie Chin rości sobie prawa jedna z chińskich firm .
Świadczy to politycznym i gospodarczym zmierzchu Zachodu . Jak również militarnym . Państwa Azji w tym roku po raz pierwszy prześcignęły Europe w wydatkach na zbrojenia . W zeszłym roku Chiny zwiększyły budżet wojskowy o 11 procent, a Indie o 17 procent. Oznacza to gwałtowne staczanie się militarne Europy, bo Azja będzie co roku odskakiwała od Europy o 10 ,albo więcej procent . Po 10 latach wydatki Azji będą czterokrotnie większe . Potęgi Azjatyckie po prostu będą niszczyły korporacje Zachodu .
Obama chcąc opodatkować najbogatszych powoła się na dane z których wynika , że jeden procent Amerykanów kontroluje , posiada 86 procent akcji, nieruchomości, oszczędności w USA . Praktycznie całe reszta , czyli 85 , 90 procent Amerykanów jednie co posiada ,jeśli cokolwiek posiada to dom z ….długiem hipotecznym . W Polsce sytuacja jest jeszcze bardziej tragiczna , o czym świadczy dramatyczna depopulacja, emigracja . 78 Polaków nie posiada żadnych oszczędności , żyje z dnia na dzień , a dwa miliony pracujących pomimo pracy na cały etat nie jest w stanie popłacić rachunków .
Problemem Zachodu jest to ,że ośrodki polityczne straciły całkowicie kontrole na kartelami finansowych klanów rodzinnych. Co więcej swoją politykę podatkową, regulacje prawne i struktury urzędnicze skierowały przeciwko swoim obywatelom. Od kilkudziesięciu lat wysokie opodatkowanie doprowadziło na Zachodzie do chronicznej depopulacji .Ubytki rodzimej ludności uzupełnia się imigrantami na skalę bezprecedensową w historii . Skala depopulacji jest jeszcze większa jeśli uwzględnimy wskaźnik urodzin w rodzinach imigrantów. Współczesne kartele rodzin finansowych przypominają pozycje magnaterii w I Rzeczpospolitej . Interesy magnaterii nie pokrywały się z dobrem Rzeczpospolitej .Interesy karteli i korporacji nie pokrywają się z dobrem społeczeństw Zachodu .
Korwin Mikke aby rozwiązać problem korporacji proponuje zlikwidować wszystkie firmy prawa handlowego i pozwolić istnieć jedynie spółkom cywilnym . Nie jest to najlepsze rozwiązanie . Należy jednak znaleźć rozwiązanie problemu politycznej siły korporacji . I nowej zmory Zachodu. Lipnych , bo niby charytatywnych , potężnych politycznie fundacji, które kontrolują ci sami ludzie ,którzy posiadają korporacje.
Zachód , a w szczególności Europa bazuje w XXI wieku na XIX wiecznym systemie przymusowych ubezpieczeń społecznych, XIX wiecznym systemie bankowym i korporacyjnym , na podatku dochodowym, którego początek sięga 1797 roku , podatek VAT , który ma prawie 100 lat , a wymyślił go Siemens …..współwłaściciel niemieckiej korporacji. Korporacji nadal wpieranej politycznie przez rząd Niemiec .
Jedno wielkie muzeum , pod którego murami stoją już barbarzyńscy.
Marek Mojsiewicz