W czasie kampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało m.in. taki materiał wyborczy uderzający w Polskie Stronnictwo Ludowe:
SŁUŻALSTWO CZY GŁUPOTA
PSL przeszkadzało w walce o wyrównanie dopłat dla polskich rolników!
,,(…) tego się po prostu nie da wprowadzać pod dyskusję, bo to by oznaczało, że trzeba zabrać Francuzom, Belgom, Niemcom po to, żeby nam zwiększyć’’*
* z wystąpienia posła Stanisława Rakoczego w imieniu klubu PSL, 28 czerwca 2011 roku.
PSL obcych broni, a polskich rolników ma w ….
PRZEZ NICH POLSKA WIEŚ STRACIŁA MILIARDY EURO!
Czy Polskie Stronnictwo Ludowe rzeczywiście przeszkadzało w walce o dopłaty dla polskich rolników, czy jest to służalstwo czy głupota czy też właśnie PSL dobrze rozumie ideały Unii Europejskiej? (które wyrażają się chociażby w tym, że w Parlamencie Europejskim nie można tworzyć frakcji narodowych. Jest to zabezpieczenie przed tym, żeby interes narodowy nie brał góry nad interesem ogólnoeuropejskim)
Ta ,,piękna idea europejska’’ zakładała przecież, że dla dobra wspólnego trzeba czasami poświęcić dobro własnego narodu, że czasem więcej pieniędzy trzeba dać do Unii niż od niej wziąć, zgodzić się, oczywiście ,,dla dobra wspólnego’’ na wszelkie narzucone z góry limity itd., wreszcie w Unii ważniejszy jest solidaryzm europejski niż interes własnego narodu.
Czy to jest służalstwo, głupota czy solidaryzm europejski?
W czasie kryzysu w Grecji i planach wspólnego ratowania jej finansów przez Europejczyków premier Słowacji Robert Fico zastanawiał się jak ma wytłumaczyć swoim obywatelom, że mają się zrzucić na ratowanie finansów Grecji: ,,Na Słowacji wielu ludzi żyje z emerytury w wysokości 280 euro miesięcznie albo z płacy na poziomie 400 euro. Tym ludziom bardzo trudno wytłumaczyć, dlaczego Słowacja miałaby brać udział w pomocy dla krajów, gdzie emerytury sięgają 2000 euro, a płace 3500 euro’’
Włodzimierz Lenin przewidywał, że w momencie wybuchu konfliktu w Europie klasy uciskane różnych państw wystąpią razem by walczyć o swoje wyzwolenie spod burżuazyjnego jarzma. Nic takiego się nie stało. Lenina zdziwił, nie solidaryzm klasowy, ale jedność pod hasłami patriotycznymi, jaka wystąpiła we wszystkich uczestnikach konfliktu
Tak jak kiedyś Lenin zawiódł się na solidaryzmie klasowym, tak solidaryzm europejski w momencie zagrożenia okaże się mrzonką wobec interesów poszczególnych krajów.
I dlatego Unia się rozpadnie.
W swoich tekstach chciałbym się skoncentrować na historii Rosji Sowieckiej, zwłaszcza: bolszewickim zamachu stanu czy systemie obozów w ZSRS.