Chcesz schudnąć? Rozwiązaniem może być dieta białkowa. Dzięki niej miliony osób na całym świecie pozbyło się nadwagi. W tym artykule znajdziesz podstawowe informacje na temat diety białkowej. Dieta białkowa to rodzaj diety odchudzającej. Jadłospis zmienia się wraz z postępem diety. Podzielna jest na poszczególne fazy. Zarówno pierwsza jak i druga nastawiona jest na redukcję kilogramów. Trzecia oraz czwarte pozwala utrzymać efekt i uniknąć efektu jojo. Po to by móc utrzymać naszą nową wymarzoną sylwetkę przez długi czas należy stosować się bezwzględnie do jadłospisu, mimo tego nie jest to dieta restrykcyjna. Dieta białkowa umożliwia bardzo przystępne układanie jadłospisu tak, by nie czuć się głodnym,. Każda faza zmienia listę produktów przeznaczonych do jedzenia co wprowadza pewne urozmaicenie. Do każdej fazy przydziela się […]
Chcesz schudnąć? Rozwiązaniem może być dieta białkowa. Dzięki niej miliony osób na całym świecie pozbyło się nadwagi. W tym artykule znajdziesz podstawowe informacje na temat diety białkowej.
Dieta białkowa to rodzaj diety odchudzającej. Jadłospis zmienia się wraz z postępem diety. Podzielna jest na poszczególne fazy. Zarówno pierwsza jak i druga nastawiona jest na redukcję kilogramów. Trzecia oraz czwarte pozwala utrzymać efekt i uniknąć efektu jojo. Po to by móc utrzymać naszą nową wymarzoną sylwetkę przez długi czas należy stosować się bezwzględnie do jadłospisu, mimo tego nie jest to dieta restrykcyjna.
Dieta białkowa umożliwia bardzo przystępne układanie jadłospisu tak, by nie czuć się głodnym,. Każda faza zmienia listę produktów przeznaczonych do jedzenia co wprowadza pewne urozmaicenie. Do każdej fazy przydziela się listę produktów dozwolonych oraz listę produktów zakazanych.
Ogólne zasady diety białkowej
Wolno jeść tylko wtedy, kiedy odczuwa się głód. Podjadanie jest zabronione. Do każdego posiłku należy wypijać minimum dwie szklanki letniej wody. Pierwsze dwie fazy eliminują wszelkie tłuszcze z diety – oliwy, oleje masło idą w odstawkę. Nie powinno się ćwiczyć w pierwszych dwóch tygodniach, by pozwolić organizmowi przejść do fazy niskowęglowodanowej i przyzwyczaić się. Warto uzupełnić witaminy za pomocą suplementów.
Przykładowy jadłospis
Faza I
śniadanie: jajecznica z dwóch jajek, serek wiejski
drugie śniadanie: 5 plastrów chudej szynki , duży jogurt naturalny light
obiad: 2 piersi z indyka w ziołach pieczone
podwieczorek 200 gram twarożku z łyżeczką stewii
kolacja: sałatka z tuńczyka z 1 ugotowanym na twardo jajkiem
faza II:
śniadanie: serek twarożkwy, 6 rzodkiewek, jeden pomidor
drugie śniadanie: serek wiejski z pokrojoną połową papryki i natką pietruszki
obiad: 200 gram łososia gotowanego na parze ze szpinakiem i czosnkiem, surówka z tartej marchwi
podwieczorek: jogurt naturalny z połową banana
kolacja: odtłuszczony serek ziarnisty z tartą marchewką, 2 jaja na twardo.
Faza III
śniadanie: szklanka jogurtu naturalnego z 4-6 truskawami
drugie śniadanie: twarożek z papryką i szczypiorkiem
obiad: pierś z kurczaka z jogurtem, 1/4 kalafiora lub brokuła
podwieczorek: 200 gram serka z 1/2 łyżeczki miodu
kolacja: sałatka owocowa – banan, kiwi, gruszka, pomarańcza
Faza IV jemy co chcemy, zachowując pewne proste zasady diety – unikamy słodyczy, obowiązuje 1 dzień białkowy w tygodniu. Nie przesadzamy z tłuszczami. Posiłki niskokaloryczne to klucz do sukcesu.