Czy Tusk i Komorowski staną przed Trybunałem w Strassburgu?
19/06/2011
457 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Premier był więc konstytucyjnie uprawniony do reprezentowania Polski w sprawie zasad prowadzenia śledztwa. Odstąpienie od nawet tak zawartej umowy międzynarodowej nie było dla Polski korzystne.
W lipcu ub. roku Hambura złożył w Prokuraturze Generalnej zawiadomienie o przestępstwie z art. 129 kk przeciwko p.o. prezydenta Bronisławowi Komorowskiemu i premierowi Donaldowi Tuskowi. Zdaniem berlińskiego mecenasa obaj mogą być podejrzewani o decyzję o odstąpieniu od wspólnego polsko – rosyjskiego śledztwa ws. przyczyn katastrofy z 10 kwietnia 2010. Możliwość taką dopuścił prezydent Rosji, Dmitrij Miedwiediew w
rozmowie telefonicznej z Tuskiem tuż po katastrofie. Informację o rozmowie przekazała na swej stronie intenetowej KPRM.
Mec. Hambura był wezwany przez prokuraturę jako świadek i w celu uzasadnienia swego wniosku. Nie uzyskał jednak zgody na przesłuchanie w obecności swego pełnomocnika Mec. Rafała Rogalskiego. Zażalenie wnioskodawcy oddalono. Stąd wg Hambury jedyną drogą było złożenie skargi do Trybunału w Strassburgu.
Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu zarejestrował już skargę prawnika pod nr 26179/11 i poinformował, że jak najszybciej przystąpi do jej rozpatrzenia.
Zobaczyć Tuska i Komoruska przed Trybunałem w Strassburgu – bezcenne.
inf.niezależna.pl; zdj. wikimedia.org