Bez kategorii
Like

C.d. sprawy odwołania szefa piony śledczego IPN.

15/02/2011
425 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

  Barbara Fedyszak-Radziejowska, szefowa Kolegium IPN wystosowała apel do kancelarii prezydenta w sprawie wstrzymania się z odwołaniem szefa pionu śledczego IPN Dariusza Gabrela do czasu ukonstytuowania się nowych władz Instytutu. Przyjęta z inicjatywy PełO nowelizacja ustawy o IPN przewiduje wzmocnienie uprawnień Rady IPN o kompetencje oceniania polityki Instytutu i formułowania rekomendacji dotyczących ścigania zbrodni. Ocena nowych władz Instytutu działalności obecnego szefa pionu śledczego Gabrela w związku z tym może być inna, niż wynikająca z wniosku prokuratora generalnego o jego odwołanie, podkreśliła w swym apelu B. Fedyszak-Radziejowska. Jak pisałem wcześniej Prokurator Generalny Andrzej Seretem wystąpił o odwołanie D. Gabrela nie mając praktycznie żadnych merytorycznych powodów. Kolegium Instytutu wiedzę o tym fakcie powzięło z mediów. Obecny bowiem prezes IPN dr Franciszek Gryciuk […]

0


 

Barbara Fedyszak-Radziejowska, szefowa Kolegium IPN wystosowała apel do kancelarii prezydenta w sprawie wstrzymania się z odwołaniem szefa pionu śledczego IPN Dariusza Gabrela do czasu ukonstytuowania się nowych władz Instytutu. Przyjęta z inicjatywy PełO nowelizacja ustawy o IPN przewiduje wzmocnienie uprawnień Rady IPN o kompetencje oceniania polityki Instytutu i formułowania rekomendacji dotyczących ścigania zbrodni. Ocena nowych władz Instytutu działalności obecnego szefa pionu śledczego Gabrela w związku z tym może być inna, niż wynikająca z wniosku prokuratora generalnego o jego odwołanie, podkreśliła w swym apelu B. Fedyszak-Radziejowska.
Jak pisałem wcześniej Prokurator Generalny Andrzej Seretem wystąpił o odwołanie D. Gabrela nie mając praktycznie żadnych merytorycznych powodów. Kolegium Instytutu wiedzę o tym fakcie powzięło z mediów. Obecny bowiem prezes IPN dr Franciszek Gryciuk nie poinformował Kolegium o tym fakcie nawet na posiedzeniu 11 stycznia.
Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta poinformowało, iż dotąd nie było decyzji w sprawie ewentualnej dymisji Gabrela, choć najznamienitszy historyk Polski Mrugające Oczy vel Migotek (T. Nałęcz) miał powiedzieć, że "wniosek prokuratora generalnego w tej sprawie jest sensowny".
Wniosek ten jest tak sensowny jak sensowny jest doradca Bigosława, przecudny Migotek.
PS.
21 stycznia Zgromadzenie Elektorów wybrało kandydatów do Rady IPN-Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu do przedstawienia sejmowi: Chojnowski Andrzej, Czapiewski Edward, Dudek Antoni, Franaszek Piotr, Friszke Andrzej, Paczkowski Andrzej, Stola Dariusz, Suleja Włodzimierz, Wolsza Tadeusz i Żerko Stanisław. Do przedstawienia senatowi: Karpus Zbigniew, Motyka Grzegorz, Orłowski Bolesław i Rezmer Waldemar. I jeszcze dwóch wybierze prezydent z kandydatów Krajowej Rady Sądownictwa i Krajowej Rady Prokuratury.
            Z pierwszej dziesiątki sejm wybierze siedmiu, a senat z czwórki dwóch. Przypuszczam i obym się mylił, że ponieważ wybrani nie mogą spośród siebie wybrać prezesa, więc sejm nie wybierze A. Friszke, by potem mógł zostać właśnie prezesem IPN. Obrońca „Bolka”  jako prezes IPN zakończy sztandarową działalność tejże instytucji. I to już koniec.

      źródło: niezależna.pl, ipn.gov.pl

0

Mirek

Czem sie dzieje, ze lud, co tyle ukochal ziemie swoja, który na jej oltarzu zlozyl tyle ofiar i poswiecen (...)czem sie dzieje,ze naród taki przyszedl do upadku? K. Libelt O milosci ojczyzny

324 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758