Blogowanie jest fantastycznym wynalazkiem, jednak gdy wpada w ręce blagierów może przybierać formy jakby wzięte wprost z teatrów lalek . Bajerant jest postacią jakby z teatrów kukiełkowych. Opowiada opowieści różnej treści, często ciekawe, pobudzające do refleksji, a czasem nawet z morałem . Bywa i tak, że bajeranci nawiązują do rzeczywistości, mądrze ją przejaskrawiają, aby czytelnik mógł poczuć pewną dozę różnorakich emocji. Bajerant wysuwa również wnioski i ocenia cudze czyny, ale sam nigdy nie nadstawia swojego karku ani niczym nie ryzykuje, bo jest przecież tylko bajerantem, który nawet nie podaje swojego nazwiska. Zupełnie inaczej postępuje blagier . Blagier jest jak marionetka i przyjmuje czyjeś imię , albo udaje cudzą postać. Bywa i tak, że blagier oznajmia, iż poświęca się dla […]
Bajerant jest postacią jakby z teatrów kukiełkowych. Opowiada opowieści różnej treści, często ciekawe, pobudzające do refleksji, a czasem nawet z morałem .
Bywa i tak, że bajeranci nawiązują do rzeczywistości, mądrze ją przejaskrawiają, aby czytelnik mógł poczuć pewną dozę różnorakich emocji.
Bajerant wysuwa również wnioski i ocenia cudze czyny, ale sam nigdy nie nadstawia swojego karku ani niczym nie ryzykuje, bo jest przecież tylko bajerantem, który nawet nie podaje swojego nazwiska.
Zupełnie inaczej postępuje blagier .
Blagier jest jak marionetka i przyjmuje czyjeś imię , albo udaje cudzą postać.
Bywa i tak, że blagier oznajmia, iż poświęca się dla innych i tak wiele przez to ryzykuje, że nie może podać swojego prawdziwego nazwiska.
Blagier jest pozorantem doskonałym, który potrafi w sposób profesjonalny odgrywać rolę postaci, którą steruje jednak zupelnie ktoś inny, niewidoczny dla przeciętnego czytelnika .
Blagier jest zdalnie sterowany jak marionetka, tyle , że nie przy pomocy niewidzialnych dla oka przeźroczystych żyłek, lecz poprzez zakulisowych reżyserów, którzy wyznaczają mu z dala od widzów treści jakie ma aktualnie prezentować na forum.
Blagier może być równocześnie marionetką, animatorem i aktorem, ale nigdy nie jest reżyserem przedstawienia.
Dobry blagier bywa znacznie skuteczniejszy od najlepszej nawet reklamy .
Oczywiście nie oznacza to wcale, że każdy , kto podpisuje się pseudonimem jest blagierem .
Pisanie pod pseudonimem jest uzasadnione, gdy autor pisze tekst samodzielnie i prezentuje własne zdanie, a przede wszystkim jest niezależny !
Niezależność podejmowanych działań jest podstawą wolności, dlatego nawet używając pseudonimu trzeba postępować tak, jakby człowiek pisał pod własnym imieniem i nazwiskiem, bo tylko wtedy można zyskać uznanie również przy określonym pseudonimie, gdyż wszystko, co ma fundamenty oparte na szlachetności i dobrej woli zasługuje na szacunek .
Rajmund Pollak
Slowa sa piekne, ale licza sie czyny, które ida za slowami. Mysl jest bronia, ale mysl niewypowiedziana, tylko zludzeniem. Warto posiadac odwage cywilna do wypowiadania opinii przeciwnych stereotypom i warto plynac pod prad jak pstragi