Angela Merkel szpiclem STASI?
07/10/2011
440 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
Na zdjęciu widać podobno Angelę Merkel, która zbliża się do posesji Havemanna w czasie kiedy był on obserwowany i odizolowany.
Znakomity artykuł „Co sądzą Niemcy o wypowiedzi Kaczyńskiego” na
http://blogpress.pl/node/10030 wskazuje, że
Kanclerz Niemiec nie wzięła się urwana z choinki. Jest osobą zarekomendowaną przez swego mentora, poprzedniego kanclerza Niemiec Helmuta Kohla., który był wybrańcem grupy wielkiego biznesu. Kto go przygotował i wypromował? No właśnie, wielki patriota Niemiec, znany chemik i wieloletni szef największego koncernu chemiczno–farmaceutycznych na świecie, Carl Wurster (1900-1974). Najwięcej dokumentów na temat jego zaangażowania w budowę potęgi Niemiec pochodzi z procesu w Norymberdze i jest to ponad sto tysięcy stron akt ukrywanej działalności firmy IG Farben. Był członkiem komitetu wykonawczego IG FARBEN w latach 1938-1945, dyrektorem BG Upper Rhine, członkiem zarządu DEGESCH, zwierzchnikiem gospodarki zbrojeniowej i członkiem komisji doradczej Rzeszy w Izbie Gospodarki. W 1945 odznaczony Krzyżem Rycerskim za Zasługi Wojenne. Jest twórcą znanego powszechnie, szczególnie więźniom Auschwitz, środka chemicznego o nazwie Cyklon B.
Pod tymże artykułem jest równie świetny komentarz boba: „29.5.08http://www.schweizmagazin.ch/(Schweiz Magazin) zamieścił artykuł pod tytułem „Niemiecka kanclerz szpiclem Stasi?” Niestety na stronie http://www.schweizmagazin.ch/nie można znaleźć tego artykułu. Za to na stronie
target=”_blank” href=”
>
znajduje sie zdjęcie tego artykułu, który jest odczytywany przez lektora w języku niemieckim.
Poniżej tłumaczenie tego artykułu wraz z innymi powiązanymi z ta sprawa linkami. „Niemiecka kanclerz szpiclem Stasi?
Niemiecka kanclerz miała podobno jako współpracowniczka Stasi brać udział w śledzeniu byłego krytyka reżimu NRD, Roberta Havemanna w 1980 roku. Robert Havemann dostał w 1965 roku zakaz wykonywania zawodu i 1 kwietnia 1966 został wykluczony z Akademii Nauk NRD, do której należała także Angela Merkel. W następnych latach opublikował on liczne krytyczne wobec SED teksty w formie artykułów prasowych i książek. W 1976 protestował przeciwko odebraniu obywatelstwa krytycznemu wobec NRD autorowi piosenek, Wolfowi Biermannowi. Zrobił to w formie listu skierowanego do Przewodniczącego Rady Państwa, Ericha Honeckera, a opublikowanego w zachodnioniemieckim tygodniku „Der Spiegel“. W 1976 roku Sąd Okręgowy w Fürstenwalde zarządził przeciwko Havemannowi bezterminowy areszt domowy (na jego posesji w Grünheide). Jego dom i rodzina (a także rodzina jego przyjaciela Jürgena Fuchsa, który przejął w 1975 jego pawilon ogrodowy) byli 24 godziny na dobę obserwowani przez Stasi.
Młodzież, będąca wówczas w wieku Angeli Merkel przejęła całodobową obserwację na jego posesji. Bywało, że nawet do 200 agentów Stasi znajdowało się na posesji Havemanna, który nie dość, że znajdował się w areszcie domowym, to musiał się także obejść bez telefonu, gdyż mu go odłączono. Obserwacja ta kosztowała 740 000 marek. Parę lat temu planowano w redakcji Westdeutsche Rundfunk (WDR) reportaż „ Pod okiem władzy – obraz Stasi“ i chciano przeprowadzić śledztwo dziennikarskie na temat pracy Stasi. Redaktorzy natknęli się przy tym na zdjęcie młodej kobiety, pochodzące z tego okresu w latach osiemdziesiątych, która zbliża się do posesji rodziny Havemann w Grünheide koło Berlina. Na zdjęciu widać podobno Angelę Merkel, która zbliża się do posesji Havemanna w czasie kiedy był on obserwowany i odizolowany.
Odnalezione przez WDR zdjęcie Merkel nie mogło zostać wyemitowane, gdyż Angela Merkel zabroniła jego publikacji w filmie zrealizowanym przez tę stację.”
na zdj. Carl Wurster