Najczęściej powtarzające się pytania to: GDZIE znaleźć eksperta? KOGO należy zapytać? DLACZEGO mam to zrobić?… I wtedy dochodzę do wniosku, że czas na kolejną książkę… Gerard I. Nierenberg 🙂
CZYTANIE NIE JEST TRUDNE – Andrzej Budzyk :)))
www.amazon.com/Conflict-Interest-Public-Life-Cross-National/dp/0521881420
www.ethics.utoronto.ca/index.php c.d.n.
"[…] W swojej książce pt. Conflict of Interest in Public Life Andrew Stark przeprowadza analizę zachowań, które składają się na konflikty interesówi dzieli je na trzy etapy.
Etap pierwszy to "czynniki wstępne", to znaczy okoliczności, które powodują, że dana jednostka zaczyna skłaniać się ku zachowaniom stronniczym, na skutek czego może w swojej publicznej działalności dokonywać wyborów na rzecz swoich osobistych interesów zamiast interesu społecznego.
Etap drugi to "stany ducha", przez które rozumie się skłonności i inklinacje powstałe na skutek okoliczności wstępnych. Na przykład polityk, który przyjmie od kogoś hojną wpłatę na swoją kampanię, może mieć tendencję do faworyzowania tej osoby i jej interesów bardziej, niż gdyby darowizna nie nastąpiła.
Fazą ostatnią jest "stronnicze zachowanie" osoby publicznej, czyli te kroki lub decyzje), które podejmuje na skutek stanu ducha będącego wynikiem zaistniena czynników wstępnych.".
jnci.oxfordjournals.org/content/93/12/895.full
c.d.n.
www.piw.pl/fragmenty/skorumpowana.htm
-"Niesforne Dziecię Gutenberga".