Bez kategorii
Like

cd 2 kopie dokumentów

20/11/2012
908 Wyświetlenia
0 Komentarze
16 minut czytania
no-cover

klasyk fałszerstwa dokumentu, klasyk nierozumienia przez urzędasów Konstytucji RP, albo świadome i cyniczne ignorowanie Konstytucji RP

0


 

wzory  protokołów procesowych sygnowane są jako MS (należy to rozumieć jako Minister /Ministerstwo/ Sprawiedliwości)

dzisiaj przedstawię kopie protokółu przeszukania, spis i opis rzeczy oraz zbiorczo na jednej stronie trzy skrócone strony z podpisami funkcjonariusza policji Balickiego na trzech różnych dokumentach. Parodia prawa to jest mało powiedziane.

Dla potrzeb wskazania na zagrożenia jakie czyhają każdego z nas, ale również na podłość, graniczącą ze skrajnym sadyzmem, bo w takich kategoriach należy przyjmować pałanie się zadowoleniem, że oto ja pan i władca decyduję o wszystkim, nie ważne są Prawa wynikające z Konstytucji RP. Ważne jest to, że ja urzędas mogę spowodować albo przyczynić się do wykluczenia ciebie ze społeczeństwa, zepchnąć na margines, zrobić z ciebie „podludzia” bez jakichkolwiek praw.  

Na wstępie pozwolę przywołać przepisy ustawy kodeks postępowania karnego dotyczące tych dokumentów wskazuję przepisy, które były dostępne w 2007r.

Art.228. §1.Przedmioty wydane lub znalezione w czasie przeszukania należy po dokonaniu oględzin, sporządzeniu spisu i opisu zabrać albo oddać na przechowanie osobie godnej zaufania z zaznaczeniem obowiązku przedstawienia na każde żądanie organu prowadzącego postępowanie.

§2.Tak samo należy postąpić ze znalezionymi w czasie przeszukania przedmiotami mogącymi stanowić dowód innego przestępstwa, podlegającymi przepadkowi lub których posiadanie jest zabronione.

§3.Osobom zainteresowanym należy natychmiast wręczyć pokwitowanie stwierdzające, jakie przedmioty i przez kogo zostały zatrzymane.

Art.229. Protokół zatrzymania rzeczy lub przeszukania powinien, oprócz wymagań wymienionych w art. 148, zawierać oznaczenie sprawy, z którą zatrzymanie rzeczy lub przeszukanie ma związek, oraz podanie dokładnej godziny rozpoczęcia i zakończenia czynności, dokładną listę zatrzymanych rzeczy i w miarę potrzeby ich opis, a nadto wskazanie polecenia sądu lub prokuratora. Jeżeli polecenie nie zostało uprzednio wydane, zamieszcza się w protokole wzmiankę o poinformowaniu osoby, u której czynność przeprowadzono, że na jej wniosek otrzyma postanowienie w przedmiocie zatwierdzenia czynności.

Protokół przeszukania k.10-11 po sfałszowaniu protokołu przeszukania, sporządzeniu spisu i opisu rzeczy oraz włączeniu tego protokołu jako załącznik do protokołu przeszukania k.10-12

Pierwsza strona protokołu przeszukania

brak jest oznaczenia sprawy, wskazane miejsce przeszukania jest nieprawdziwe z innych dokumentów wynika, że przeszukanie odbyło się w innym miejscu są to k.6, k.32-33 dokumenty sporządzone przez tego samego funkcjonariusza policji, oraz  k.9 i k.14-16 czasy wskazane w tych protokołach podważają wiarygodność wpisanego miejsca przeszukania dokumenty sporządził rzekomy współuczestnik czynności przeszukania z podpisu a raczej jakiegoś znaku  jest uzasadniona wątpliwość!!!!

 

Druga strona protokołu przeszukania

Wykreślenie na drugiej stronie pozycji w tabelce o ujawnieniu rzeczy podczas przeszukania, tak zwaną „Z”dla rozumnych ludzi jest wystarczającym dowodem na nie ujawnienie czegokolwiek podczas przeszukania związanego z przestępstwem lub mogącego posłużyć do jego dokonania.

To co można znaleźć po wykreśleniu tak protokołu, ano można:

Wykreślenia te zostały wykonane na podstawie art. 229 k.p.k. to protokół przeszukania ma zawierać dokładną listę zatrzymanych rzeczy, a nie spis i opis rzeczy, który niezgodnie z art. 228 k.p.k. dołączony jest jako załącznik do protokołu przeszukania, ale o wykreśleniach pozycji nie zapisanych mówi również (przynajmniej w omawianym czasie) Zarządzenie nr 1426 Komendanta Głównego Policji z dnia 23 grudnia 2004 r. w sprawie metodyki wykonywania czynności dochodzeniowo-śledczych przez służby policyjne wyznaczone do wykrywania przestępstw i ścigania ich sprawców(Dz. Urz. KGP 2005 nr 1 poz. 1)

 § 51 ust.6

6. W formularzu protokołu z czynności należy zakreślić wolne miejsca w sposób uniemożliwiający ich późniejsze wypełnienie.

teraz do rzeczy

druga strona protokołu treść pod ramką drugi kwadracik do zaznaczenia i treść znaleziono rzeczy wyszczególnione w spisie i opisie rzeczy.

Zwrot niezgodny z art. 229 k.p.k. „Protokół zatrzymania rzeczy lub przeszukania powinien, oprócz wymagań wymienionych w art. 148, zawierać (…)dokładną listę zatrzymanych rzeczy (…)”

Po wykreśleniu pozycji w ramce po podpisaniu protokołu przeszukania istnieje możliwość fałszerstwa wskazanego protokołu i tak uczyniono w tym przypadku

trzecia strona protokołu przeszukania

Na tej stronie znajduje się miedzy innymi omówienie spraw proceduralnych związanych z przeszukaniem, pod wykropkowaniem znajduje się następujące pouczenie,  zamieszczę to pouczenie większymi literami:

wpisać zgłoszone żądanie doręczenia zatwierdzenia przeszukania lub jego brak, a także ewentualne   zastrzeżenia, co do sposobu przeszukania, oświadczenie, co do pochodzenia rzeczy ujętych w spisie i opisie rzeczy

 Pouczenie dla osoby dokonującej przeszukania pod wykropkowaniem drobnym druczkiem w miejscu gdzie omawia się inne sprawy proceduralne związane z przeszukaniem od słów „oświadczenie, co do pochodzenia rzeczy ujętych w spisie i opisie rzeczy” bez zadania pytania, osoba dokonująca przeszukania może w każdej chwili po sporządzeniu protokołu i podpisaniu go uzupełnić protokół, jest to nie tylko nie zgodne z art. 148 § 3. k.p.k. „W protokole nie wolno zastępować zapisu treści zeznań lub wyjaśnień odwoływaniem się do innych protokołów” ale perfidnym podżeganiem do fałszowania dokumentów!!!!!!!!!!

po prawej stronie na wysokości  w W-wie jest wg urzędasów liczba 12 wg mnie, który również chodził do szkoły jest to liczba 11 bezszczelnie przerobiona na 12!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! by móc włączyć do tego protokołu załącznik, o którym jest poniżej

Czwarta strona protokołu przeszukania

Następująca treść Otrzymałem(am) pokwitowanie zabranych rzeczy/ kopię spisu i opisu rzeczy, stanowiącą pokwitowanie zabranych rzeczy*.

Wskazana treść jest niezgodna z art. 150 § 1 k.p.k. „z wyjątkiem protokołu rozprawy lub posiedzenia protokół podpisują osoby biorące udział w czynności”,

art. 150 § 2. Osoba uczestnicząca w czynności może podpisując protokół zgłosić jednocześnie zarzuty co do jego treści; zarzuty te należy wciągnąć do protokołu wraz z oświadczeniem osoby wykonującej czynność protokołowaną.

oraz art. 148 § 3. k.p.k. „W protokole nie wolno zastępować zapisu treści zeznań lub wyjaśnień odwoływaniem się do innych protokołów”

Takim protokołem niezależnym od protokołu przeszukania jest spis i opis rzeczy określony w art. 228 k.p.k. w związku z art. 143 § 2 k.p.k. ale kto będzie takim bzdetami zajmował się, ważne, że jest możliwość sfałszowania dokumentu procesowego!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Protokół spis i opis rzeczy

 

Jak wynika ustawy Kodeks postępowania karnego nie jest załącznikiem do protokołu, a samodzielnym protokółem, wynika to również z niezależnej rejestracji tego dokumentu ramka górny prawy róg. Z kopii dokumentu wynika, ze tego dowodu nikomu nie przekazano art. 228 § 1 k.p.k. oraz zarządzenie nr 1426 KGP z dnia 23 grudnia 2004r § 180 ust.4 „Wszystkie rzeczy zabezpieczone podczas dokonywania czynności nie cierpiących zwłoki przechowuje się w zamkniętej metalowej szafie dyżurnego jednostki Policji, jeżeli nie jest możliwe przekazanie ich prowadzącemu postępowanie…”

Używany wzór  nie odpowiada przepisom prawa określonym między innymi w:

Art. 143.

§ 1. Spisania protokołu wymagają:

6) przeszukanie osoby, miejsca, rzeczy i systemu informatycznego oraz

zatrzymanie rzeczy i danych informatycznych,

§2.Z innych czynności spisuje się protokół, jeżeli przepis szczególny tego wymaga albo przeprowadzający czynność uzna to za potrzebne. W innych wypadkach można ograniczyć się do sporządzenia notatki urzędowej.

Przepis art. 228 k.p.k. wymaga spisania takiego protokołu!!!!!!!!!!!!!!!!!

Art. 148.

§ 1. Protokół powinien zawierać:

1) oznaczenie czynności, jej czasu i miejsca oraz osób w niej uczestniczących,

§ 2. Wyjaśnienia, zeznania, oświadczenia i wnioski oraz stwierdzenia określonych

okoliczności przez organ prowadzący postępowanie zamieszcza się w protokole

z możliwą dokładnością. Osoby biorące udział w czynności mają prawo żądać

zamieszczenia w protokole z pełną dokładnością wszystkiego, co dotyczy

ich praw lub interesów.

§ 3. W protokole nie wolno zastępować zapisu treści zeznań lub wyjaśnień odwoływaniem się do innych protokołów.

Art. 228.

§ 3. Osobom zainteresowanym należy natychmiast wręczyć pokwitowanie stwierdzające, jakie przedmioty i przez kogo zostały zatrzymane.

 Art. 150.

§ 1. Z wyjątkiem protokołu rozprawy lub posiedzenia protokół podpisują osoby biorące

udział w czynności. Przed podpisaniem należy go odczytać i uczynić o tym wzmiankę.

 

Podsumowanie wskazanych protokołów

 

Z protokołu przeszukania wynika, że w czynności brały udział trzy osoby, to załącznik do protokołu nie może być podpisany przez jedną osobę, to jest podstawa państwa prawa. Podpisy jakie znajdują się na ostatniej stronie są parodią państwa prawa, o tym będzie poniżej. W bezczelny sposób urzędas sfałszował dokument procesowy, odmowa złożenia podpisu przez syna była podyktowana nie wykreśleniem pozycji nie zapisanych, pomimo prawnego obowiązku określonego w § 51 ust.6 zarządzenia nr 1426 KGP,    te dwa rzekomo podpisy syna nie są jego podpisami nawet inicjałami.

 

Zbiorcze trzy podpisy funkcjonariusza policji Balickiego na trzech różnych dokumentach są potwierdzeniem dokonywanych fałszerstw w dokumentach!!!!!!!!!!!!!!

Może należy zacząć szkolić urzędasów również w  tym co jest wg prawa podpisem, na stronie internetowej prokuratury okręgowej znalazłem to co poniżej przedstawiam skrót

http://www.zielona-gora.po.gov.pl/index.php?id=36&ida=3205

Podpis, parafa – fałszerstwo czy autentyk

Podpis jest istotnym elementem każdego dokumentu, czyli szczególnej postaci oświadczenia woli, jaką jest jego forma pisemna. Bez naniesienia podpisu, o którym mówi się, że jest konstytutywnym elementem dokumentu, nie dochodzi do zachowania pisemnej formy oświadczenia woli. Podpis pozwala przede wszystkim na identyfikowanie osoby składającej oświadczenie woli. Miejsce złożenia podpisu wskazuje na zakończenie oświadczenia przez usytuowanie pod tekstem. Z tego powodu treści umieszczone pod podpisem nie uważa się za objęte formą pisemną złożonego nad nim oświadczenia.

Dlatego podpisem może być tylko językowy znak graficzny, postawiony własnoręcznie przez podpisującego, składający się co najmniej z nazwiska, mogącego przybrać postać skróconą i niekoniecznie czytelną, lecz charakterystyczną dla osoby podpisanej. Nie stanowią podpisu inicjały w formie parafy. Ze względu na brak cech własnoręczności nie mogą być uznane za podpis także faksymile, odtwarzające podpis metodą fotograficzną lub drukarską.

Nic dodać nic ująć państwo prawa jest na papierze na pokaz dla oficjeli zagranicznych przecież mamy niezależne i niezawisłe sądy tak stanowi Konstytucja RP, mamy obecnie niezależną prokuraturę tak stanowi ustawa i co z tego jak niezawiśli i niezależni mają w głębokim poważaniu Konstytucję RP w tym art. 30 i art. 31

 

0

tomm

61 publikacje
21 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758