Książką, po której postanowiłem zaniechać pisania recenzyj – przynajmniej na Nowym Ekranie – jest „Ekonomia dla normalnych ludzi – czyli wprowadzenie do szkoły austriackiej” p.Genia Callahana.
Wielu ludzi powtarza oczywiste prawdy z dziedziny gospodarki i okolic – przy czym niektórzy robią przy tym pewne błędy. Powstaje pytanie: dlaczego JA miałbym komentować te traktaty i wytykać Autorom ich błędy?
Uznałem, że szkoda na to mojego czasu.
P.Callahan nie do końca rozumie zasady szkoły austriackiej – ale za parę lat wszystko ustawi Mu się, jak trzeba. Gorzej, że czytelnicy tej książki mogą przez te drobiazgi (ale istotne drobiazgi!) mieć trudności z uchwyceniem ducha szkoły austriackiej – czyli jedynej normalnej.
Siłą tej książki są przykłady z życia wzięte. Z życia Autora. Pisze On na przykład: Przez osiem lat grałem w zespole muzyki reggae. Mimo silnej konkurencji zawsze potrafiliśmy znaleźć pracę w którymś z lokalnych klubów. Było to możliwe dlatego, że jako początkujący zespół godziliśmy się na każdą stawkę oferowaną nam przez klub – nierzadko graliśmy za darmo! Dzięki możliwości zademonstrowania naszych możliwości, że potrafimy bawić publiczność, nasze stawki systematycznie rosły. Gdyby w tych klubach obowiązywała płaca minimalna, nigdy nie znaleźlibyśmy pracy.
W takiej sytuacji znajdują się najniżej płatni pracownicy (…)
I dla takich przykładów warto przeczytać tę książkę.
Książka jest dostępna w naszej księgarni internetowej księgarnia.korwin-mikke.pl, na moim portalu korwin-mikke.pl, gdzie wszystkich zapraszam i przypominam, że tamże można zamówić książkę p. Tadeusza Płużańskiego pt. Bestie. O ludziach, którzy w czasach PRL mordowali Polaków.Książka i jej Autor została wyróżniona przez Kapitułę Nagrody im. Józefa Mackiewicza.