Bez kategorii
Like

Hiszpański terroryzm państwowy przeciw podatnikom

28/07/2012
307 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
no-cover

zaostrzenie kar dla przestępców podatkowych, którym ma grozić do 6 lat więzienia. Do 4 lat grozić będzie oszukującym hiszpański ZUS i urzędy pracy. Politycy winni przestępstw podatkowych mają stracić prawo startu w wyborach.”

0


 

Hiszpański terroryzm państwowy przeciw podatnikom
 
Hiszpania staje się „ bandyckim państwem podatkowym „. Fanatycy politycznej poprawności twierdzą , że kary za gwałt , morderstwo , napad bandycki należy obniżać, gdyż wysokości kary nie odstrasza. Pamiętamy boje Lecha Kaczyńskiego domagającego się zaostrzenia kar dla bandytów z lewicą , Zollem , środowiskiem Tuska i Platformy. Co innego , jeśli chodzi o podatki . Tutaj stosuje się zasadę odwrotną. Bandycki terror państwa i jego organów .
 
Okazuje się jednak , na przykładzie Hiszpanii ,że celem państwa nie jest chronienie uczciwego, ciężko pracującego obywatela przed kryminalistami ,ale terroryzowanie go, aby tym łatwiej okraść go podatkami. Bandyckie państwo jakość przestało bełkotać o celowości niskich kar. Wręcz przeciwnie , drakońskie kary maja na celu zastraszenie obywateli.
 
„Rząd Hiszpanii zaproponował w piątek zaostrzenie kar dla przestępców podatkowych, którym ma grozić do 6 lat więzienia. Do 4 lat grozić będzie oszukującym hiszpański ZUS i urzędy pracy. Politycy winni przestępstw podatkowych mają stracić prawo startu w wyborach.”….”Jak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Finansów, 37 proc. ankietowanych Hiszpanów przyznało, że popiera przestępstwa podatkowe. „….(źródło)
 
Jak widzimy oligarchia Hiszpania rozpoczęła wojnę terrorystyczną z hiszpańskim społeczeństwem. Długoletnie więzienie za jakakolwiek próbę obrony przed okradaniem, przed zawłaszczaniem owoców pracy, przed monstrualnymi podatkami .
Już wcześniej pisałem ,że skala opodatkowania jest tak chora, że aby utrzymać w ryzach półniewolniczą siłę robocza koniczne będzie sterroryzowanie społeczeństwa . Zlikwidowanie resztek demokracji , pozbawienie obywateli praw politycznych .
 
Przypomnę tutaj argumentacje profesora Wojciechowskiego piętnującą „bandyckie państwo podatkowe „
 
„”W niezarejestrowanej działalności gospodarczej chodzi, nierzadko bardziej niż w legalnej, o zadowolenie klienta i o zdobycie jego zaufania „..”Jakie są tu plusy? Klient oszczędza, a przedsiębiorcy i pracownicy zyskują utrzymanie, gdyż po odprowadzeniu podatku ich praca stałaby się nieopłacalna. Wiele z tych dóbr legalnie w ogóle by nie powstało. Odpowiada to moralnym celom gospodarki w ogóle, gdyż polega ona na produkowaniu i dostarczaniu ludziom potrzebnych im do życia dóbr materialnych. „…..”Szara strefa to termin potoczny, lepiej ją określać –  tak jak statystycy –  jako „gospodarkę nierejestrowaną"….”Tymczasem chodzi tu o pożyteczną działalność gospodarczą: produkcję dóbr i usług oraz obrót nimi. Według szacunków GUS dostarcza ona Polsce kilkanaście proc. PKB, a według niektórych ekspertów blisko 30 proc. PKB „…”Mówi się o niej jednak dużo rzadziej niż o części gospodarki nadzorowanej przez urzędy. „….”Czy ktoś jest okradziony? Rząd uważa, że tak, gdyż nie uzyskał podatku. Otóż, po pierwsze, uzyskał podatki pośrednie, wpływy z VAT i akcyzy za zużyte towary. Likwidując siłą szarą strefę, utraciłby te dochody. Po drugie, w sytuacji, gdy podatki są nadmierne, a rządy pozwalają na to, by z powodu bezzasadnych świadczeń, rozrostu administracji, marnotrawstwa i korupcji środki z nich były trwonione, należy przyznać podatnikom moralne prawo do niepłacenia części podatków. „…..”Drugi zarzut to wyzysk pracowników. Jednakże zatrudnienie w szarej strefie odbywa się na podstawie wolnej umowy. Jej rejestracja jest potrzebna ZUS, a nie stronom. „Chcącemu nie dzieje się krzywda" –  mówi prawo rzymskie. Jeśli zarobki są zbyt niskie, to z powodu wielkiego bezrobocia, a temu winne są rządy, które przez wysokie podatki i krępujące przepisy blokują przedsiębiorczość, a tym samym utrudniają zatrudnienie. Nieuczciwe jest natomiast pobieranie jednocześnie płacy i zasiłku –  do czego jednak kusi polityka socjalna rządów. „…..(więcej)
 
Marek Mojsiewicz
 
Mam na facebook u ponad pięć tysięcy znajomych. Osoby chcące otrzymywać informację o nowych tekstach kliknięcie „lubię to „ na moje stronie publicznej Marek Mojsiewicz
 
0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758