Etniczny szowinizm jest ostatnim, najwyższym stadium komunizmu.
1.
Te słowa Adama Michnika, wypowiedziane niespełna rok temu (rozmowa Roberta Walenciaka „Gomułka – wielki i mały”, Przegląd nr 43/2011) jakoś nie doczekały się szerszych komentarzy. A szkoda.
Bo idąc tokiem myślenia zapoczątkowanym przez pana nadredaktora …
2.
Jak zwykle dobitnie sprawę stawia Wiktor Suworow (Władimir Rezun):
Hitler miał czerwoną flagę – Stalin miał czerwoną flagę.
Hitler budował socjalizm – Stalin budował socjalizm.
Hitler nienawidził demokracji – Stalin nienawidził demokracji.
Hitler uważał, że jego socjalizm jest najlepszy – Stalin uważał, że jego socjalizm jest najlepszy.
Hitler działał w ramach systemu jednopartyjnego – Stalin działał w ramach systemu jednopartyjnego.
Hitler urządzał wielkie partyjne parady – Stalin urządzał wielkie partyjne parady.
Hitler wymordował opozycję wewnętrzną, która oddaliła się od głównej linii – Stalin wymordował opozycję wewnętrzną, która oddaliła się od głównej linii.
Hitler eksterminował miliony – Stalin eksterminował miliony.
Hitler uwielbiał oglądać filmy – Stalin uwielbiał oglądać filmy.
Hitler miał Hitlerjugend – Stalin miał Komsomoł.
Hitler miał Gestapo – Stalin miał NKWD.
Hitler miał obozy koncentracyjne – Stalin miał obozy koncentracyjne.
Hitler dla Niemców był osobą z zewnątrz, urodził się w Austrii – Stalin dla Rosjan był osobą z zewnątrz, urodził się w Gruzji.
Hitler próbował zniszczyć Berlin i stworzyć monumentalne miasto przyszłości – Stalin próbował zniszczyć Moskwę i stworzyć monumentalne miasto przyszłości.
Hitler nosił półwojskowy mundur bez dystynkcji – Stalin nosił półwojskowy mundur bez dystynkcji.
Hitler związał się z 20 lat od siebie młodszą kuzynką Geli Raubal – Stalin związał się z 20 lat młodszą Nadieżdą Alliłujewą.
Geli Raubal popełniła samobójstwo używając do tego pistoletu Hitlera – Nadieżda Alliłujewa popełniła samobójstwo, używając do tego pistoletu Stalina.
Według jednej z teorii to Hitler zastrzelił Raubal – wg jednej z teorii to Stalin zastrzelił Alliłujewą.
(w rozmowie z red. Piotrem Zychowiczem, „Uważam, Rze. Historia”, nr 3/2012).
3.
Dyktatorów wg Suworowa tak naprawdę różnił tylko kształt wąsów.
22 czerwca 1941 roku „różnicę” pomiędzy dwoma wąsaczami zaczęli poznawać zwykli ludzie.
W pierwszych dniach kampanii Niemcy nie napotkali poważniejszego oporu ze strony Armii Czerwonej. Przy pierwszym kontakcie z Wehrmachtem wielu jej żołnierzy rzucało broń. Na stronę nieprzyjaciela przechodziły całe jednostki, od kucharzy i korowodów po sztaby oraz generałów. Często po wcześniejszym przepędzeniu czy nawet wystrzelaniu oficerów politycznych.
(Piotr Zychowicz, „Hitler, zbawca komunizmu”, „Uważam Rze. Historia”, 3/2012)
4.
Zdumiało nas to, że nie spotkaliśmy się z najmniejszymi objawami niechęci. Przeciwnie, kobiety wychodziły przed domy z ikonami i krzyczały do nas: „Nadal jesteśmy chrześcijanami. Wyzwólcie nas od Stalina, który zniszczył nasze kościoły!” (…) Zrozumieliśmy, że jesteśmy w tym kraju traktowani jako wyzwoliciele.
(pułkownik Hans-Ulrich von Luck und Witten, ibid.)
5.
Jednym z pierwszych (poddających się – HD) był młody kapitan artylerii, który koniecznie chciał poznać położenie naszych pozycji artyleryjskich. Oświadczyłem mu, że jako jeńca nie powinno go to obchodzić. Na to on: „Chcę panu tylko wyjaśnić, jak powinna celować pańska artyleria, bo w tej chwili wasze działa przenoszą o kilkaset metrów”. Postawa ta bardzo mnie zdziwiła, bo rzadko nienawiść do własnego rządu występuje z taką otwartością.
(Hans von Herwath, ibid.)
6.
Wielu sowieckich żołnierzy natychmiast po dostaniu się do niewoli wypytywało nas, czy nie mielibyśmy dla nich jakiejś pracy, zdradzali ochotę pomaszerowania dalej z nami. Większość z nich szczerze pragnęła podjąć z Niemcami dzieło zniszczenia znienawidzonego systemu, który skolektyzował ich gospodarstwa i pociągnął za sobą tak wielkie ofiary. (…) Mieszkańcy pewnej wsi zebrali się na drodze i z napięciem obserwowali bitwę powietrzną. Przy każdym strąceniu sowieckiej maszyny zrywały się oklaski i okrzyki: „Wkrótce i Stalin będzie wykończony”.
(Hans von Herwath, ibid.)
7.
Ja, HD, jeszcze w latach 1980-tych na imprezach rodzinnych spotykałem się z pewnym emerytem z Katowic, ongiś kapitanem Wehrmachtu, który dowodził działem 170 mm (Niemcy mieli taki dziwny kaliber) i ostrzeliwał w 1941 roku Moskwę. Wspominał, że jeszcze 40 km przed Moskwą kobiety witały ich kwiatami rzucanymi na ciągniki artyleryjskie.
8.
Tak więc Hitler mógł zetrzeć bolszewicki komunizm z powierzchni ziemi.
Co stanęło na przeszkodzie?
Ano to, że Hitler był takim samym komunistą, jak Stalin!
9.
Pola śmierci, jakie towarzyszyły i towarzyszą komunistom wszędzie, gdzie się tylko pojawią, mogły spowodować upadek Stalina jeszcze w 1941 roku.
Przecież do niemieckiej niewoli trafiło w ciągu pierwszych kilku miesięcy kampanii blisko 4 miliony sołdatów, a blisko 700.000 aresztowało NKWD za dezercję!
Tylu ludzi nie miał Wehrmacht i sprzymierzone z nim satelickie armie.
I znów wracam do tekstu Piotra Zychowicza:
(…) Niemcy musieli rzucić tylko jedno hasło. Było nim: „Wyzwolenie”. Wyzwolenie od kołchozów. Wyzwolenie od terroru, łagrów, aresztów i więzień. Wyzwolenie od powszechnego kłamstwa, strachu, donosicielstwa, od piorącej mózgi propagandy. Wyzwolenie od nędzy i bezbożnictwa.
I dać tym rzeszom karabiny do ręki.
Oraz nadać na własność ziemię na terenach podbitych.
Wtedy głowę Stalina Hitler otrzymałby w podarunku najpóźniej w 24 rocznicę rewolucji październikowej ( 7 listopada 1941 roku).
10.
Etniczny szowinizm Hitlera e tutti quanti:
Słowianie powinni pracować dla nas. Jeżeli nie są nam potrzebni, mogą umrzeć. Dlatego szczepienia i w ogóle wszelka pomoc lekarska dla nich są zbędne. Rozmnażanie Słowian jest niepożądane, a kształcenie ich niebezpieczne – Martin Borman.
Czy narody te będą żyły w dobrobycie, czy też umierały z głodu, interesuje mnie tylko o tyle, o ile będziemy potrzebowali ich jako niewolników dla naszej kultury – Heinrich Himmler 4 października 1941 roku.
11.
I wreszcie koronny dowód na to, że tzw. hitlerowcy byli faktycznie bolszewikami:
Gdyby bolszewicy nie wymyślili kołchozów, my musielibyśmy to zrobić – Erich Koch, komisarz(!!!) Ukrainy.
12.
Cóż, bardzo szybko okazało się, że jedyna różnica pomiędzy Hitlerem a Stalinem jest taka, że ten pierwszy „szczeka”, a tego drugiego można przynajmniej zrozumieć.
13.
O jakim zatem faszyzmie mówią dzisiejsi lewacy?
Bo, jak uczy historia, tzw. faszyzm niemiecki okazał się jedynie komunizmem, który pokazywał ludzką twarz swoim własnym obywatelom.
KOMUNIZM natomiast twarz miał jednakową dla wszystkich.
14.
Zbliżający się 22 czerwca nie jest rocznicą ostatniej próby ocalenia Europy przed bolszewizmem.
I choć prawdą jest, że dla wielu nadejście Wehrmachtu oznaczało… ocalenie przed fizyczną likwidacją, to jednak Wielka Wojna Ojczyźniana była jedynie zapasami dwóch bandytów.
Tożsamych ideologicznie.
15.
Gdyby na miejscu Hitlera był ktoś inny…
Ale czy wtedy doszłoby do wojny?
18.06 2012