WIEDZA
Like

Indie zbojkotowały opłatę wymyśloną przez UE

24/04/2012
513 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Próby wdrożenia w życie podatku węglowego napotykają opór ze strony indyjskich linii lotniczych.

0


 

Niedawno pisałam artykuł o planach globalnej elity, dotyczących wdrożenie podatku weglowego CO2 oraz o utworzeniu na bazie tego podatku, nowej waluty światowej. Tymczasem próby wdrożenia tego nowego oszukańczego przepisu unijnego, zostały zakwestionowane przez licznych przewoźników lotniczych, w tym Indii.
 
Na stronie  http://www.pch24.pl znalazłam pokrzepiający artykuł Pana Piotra Toboła, który przytoczę w całości, jako, że jest on dowodem na to, że narody powoli zaczynają się budzić i powstawać z kolan:
 
" Indyjskie linie lotnicze odmawiają płacenia unijnej opłaty związanej z emisją dwutlenku węgla przez samoloty – podał tamtejszy minister lotnictwa, Ajit Singh.

Unia zażądała od indyjskich przewoźników podania do 31 marca bieżącego roku dokładnych danych o poziomie emisji CO2 przez użytkowane przez nich maszyny, na co minister odrzekł w parlamencie, że wedle jego wiedzy wszyscy krajowi operatorzy ruchu lotniczego odmówili udzielenia takiej informacji, i jest to w całej rozciągłości zgodne ze stanowiskiem rządu.
W ubiegłym miesiącu na podobny krok zdecydowały się Chiny, również odmawiając uiszczania euroopłaty.Obiekcje ma szereg innych państw, w tym Stany Zjednoczone i Rosja, które nie chcą nabywać specjalnych certyfikatów, limitów, i temu podobnych biurokratycznych wymysłów. Twierdzą, że jest to nic innego, jak podatek nakładany na przelot spoza Unii Europejskiej, także nad terytorium jako żywo do niej nienależącym, i dodatkowo niezgodny z prawem międzynarodowym.
Bruksela broni się, że opłata jest konieczna, by do 2020 roku udało się zmniejszyć poziom emisji dwutlenku węgla o założone przez nią 20 procent, choć jako żywo ciężko tu znaleźć jakieś przełożenie. W grudniu ubiegłego roku legalność opłaty potwierdził Europejski Trybunał Sprawiedliwości, co skądinąd nie dziwi.
Obligatoryjny od stycznia przyszłego roku podatek emisyjny ma podnieść koszta każdego biletu na przelot długodystansowy o 12 euro, czyli ok. 16 dolarów.
Jaka szkoda, że Polska nie może tak jak Indie przyglądać się z zewnątrz radosnej twórczości brukselskich urzędników, tylko musi ją aplikować u siebie. Indiom gratulujemy zdrowego rozsądku."
0

katerina404

"„Nalezenie do mniejszosci, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szalencem. Istnieje prawda i istnieje falsz, lecz dopóki ktos upiera sie przy prawdzie, nawet wbrew calemu swiatu, pozostaje normalny. Normalnosc nie jest kwestia statystyki."

107 publikacje
3 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758