Bez kategorii
Like

Polski Huffington Post

31/12/2011
626 Wyświetlenia
1 Komentarze
16 minut czytania
no-cover

Cóż takiego już wydarzyło sie w tej sprawie i co niebawem się wydarzy.

0


The Huffington Post – amerykańska witryna newsowa i blog polityczny.

 

Nowy Ekran– polska witryna newsowa i blog polityczny
 
"Huffington Post" wystartował 9 maja 2005 roku – utworzony przez dziennikarkę i felietonistkę Ariannę Huffington i biznesmena Kennetha Lerera na bazie krytyki i rozliczenia rządów Prezydenta USA Georga W. Busha. Na stronie początkowo znajdowały się jedynie komentarze do aktualnych wydarzeń, z czasem przerodziła się ona w popularny internetowy dziennik z artykułami newsowymi i blogami. Znajdują się tam informacje m.in. z takich działów jak: polityka, media, biznes, rozrywka, ekologia.
"Huffington Post" jest też swoistą platformą, na której głos w ważnych sprawach zabierają ludzie polityki i show-biznesu. Swoje opinie publikowali tam m.in. Barack Obama, Hillary Clinton, Diane Keaton, Norman Mailer.
W rankingu 50 najbardziej wpływowych witryn internetowych świata sporządzonym przez brytyjski tygodnik "The Observer" "Huffington Post" znalazł się na 1. Miejscu w 2011 r..
Lokalne i międzynarodowe edycje
W 2008 roku otworzono pierwszą wersję lokalną HuffPost Chicago. HuffPost Nowy Jork uruchomiono w czerwcu 2009, HuffPost Denver – w dniu 15 września 2009 r. a HuffPost Los Angeles otworzono 2 grudnia 2009 roku. Najnowsze wydanie lokalne, czyli HuffPost San Francisco, uruchomiono 12 lipca 2011 .
Pierwsza międzynarodowa edycja Huffington Post [HuffPost Kanada] – 26 maja 2011 roku. 6 lipca 2011 uruchomiono Huffington Post. 10 października 2011 Huffington ogłosił kontrakt z Le Monde i Les Nouvelles Editions Indépendantes w języku francuskim , obecnie powstaje  edycja francuska Le Huffington Post – planowane było do końca 2011 roku.
Finanse witryny
W sierpniu 2006 roku, The Huffington Post ogłosił, że SoftBank Capital zainwestuje 5 milionów w portal działający od roku. Plany przewidywały zatrudniania większej liczby pracowników, aby aktualizować stronę 24 godziny na dobę , wynajem sieci reporterów i multimedialnych zespołów do raportów wideo. Następnie zainwestował w witrynę Alan Patricof 's Greycroft Partners co zostało ogłoszone jako "pierwsza runda finansowania venture capital".
Od momentu pozyskania środków Huffington inwestuje je we Vlogging lub video blogging. Powstaje nowa moda. Wielu autorów strony przyczynia się do rozwoju za pośrednictwem technologii wideo, poprzez przechwytywanie klipów i zamieszczanie je na stronie.
W listopadzie 2008 roku, The Huffington Post otrzymuje zastrzyk  15.000.000 dolarów od inwestorów, celem finansowania ekspansji w dziennikarstwo profesjonalne i lokalne wiadomości w Stanach Zjednoczonych.
 7 lutego 2011 r. AOL ogłosił, że nabywa The Huffington Post za 315 mln US $. W ramach umowy Arianna Huffington pozostaje prezesem i redaktor naczelny Huffington Post Media Group, która będzie obejmować The Huffington Post i posiadane przez AOL:  Engadget , TechCrunch , MovieFone , MapQuest , Black Voices, PopEater , AOL Music , AOL Latino, Autoblog, Patch i StyleList.
Huffungtonpost zasłynął jako medium realizujące społeczne akcje wyborcze , wspierające kontrowersyjne projekty naukowe, propagujące liberalny i lewicowy kierunek myślenia (ocieplenie klimatu, feminizm, globalizacja, eutanazja, równość, gejzeryzm i inne bzdety)oraz nowe technologie. Popularny Huff to najbardziej wpływa i znienawidzona witryna na świecie. I nie ma się co dziwić, jej przekaz to w zasadzie jedna wielka propaganda, syf, poprawność polityczna i lobbing.
Z polskim Huffingtonpost jest inaczej.
www.NowyEkran.pl , którego projekt powstał w październiku i listopadzie 2010 r. skorzystał z rozwiązań technologicznych, wizualnych i budowania społeczności będących źródłem sukcesu Huffington. Podobnie jak Huffingtonpost Nowy Ekran powstał na bazie krytyki i rozliczenia obecnego rządu. Co z powodów oczywistych od momentu powstania [31.01.2011] usytuowało go po przeciwnej stronie światopoglądowej niż słynny protoplasta, bo konserwatywno – patriotycznej.
Witryna zostaje stworzona dzięki współpracy finansowo-kreatywnej biznesmena Ryszarda Opary i mojej (szarego blogera). Projekt wg założeń i na zlecenie twórców realizuje grupa firm Blomedia (podwykonawcą technologicznym wybiera W3media), która jest także konsultantem w sprawie layoutu, dokumentacji, analiz rynkowych i strategii rozwoju. Organizacja i zarządzanie, marketing, rozwój funkcjonalności oraz misja NE są autorskim działaniem twórców i członków powstającego zespołu.
Nowy Ekran początkowo powstaje jako blogosfera w oparciu o 400 autorów posiadając takie działy tematyczne jak: polityka, ekonomia i prawo, społeczeństwo, media watch, nauka i technika, kultura, styl życia. Biznesplan i prognoza rozwojowa przygotowana przez konsultantów przewidują pozyskanie pierwszego miliona unikalnych użytkowników po 12-18 miesiącach działalności witryny. Tymczasem pierwszy milion unikalnych użytkowników Nowy Ekran uzyskuje 3 marca 2011, po 33 dniach funkcjonowania. To najlepszy wynik w polskim Internecie od 14 lat.
W maju 2011 powstaje spółka Nowy Ekran SA o kapitale zakładowym 1 mln PLN.
Działalność medialna
W kwietniu 2011 powstaje Nowy Ekran TV, który poprzez relacje demaskuje brutalność warszawskiej Straży Miejskiej bijącej dziennikarzy i protestantów. Powstaje strona hall of shame z podobiznami strażników miejskich wywołujących ostrą krytykę mediów mainstreamowych.
Marzec 2011 – Nowy Ekran rozpoczyna comiesięczne debaty Areopagu z udziałem ekspertów takich jak: Cezary Mech, Paweł Pelc, Małgorzata Zaleska, Jerzy Żyżyński, Witold Modzelewski, Romuald Szeremietiew, Dariusz Grabowski, Artur Zawisza, Paweł Bromski, Mariusz Furmanek, Jan Parys i inni.
Czerwiec 2011 – powstaje dział śledczy i dział społeczny w Redakcji NE.Lipiec 2011 pierwsza prowokacja dziennikarska:  Bomba na Dworcu Centralnym w Warszawie.Październik 2011 – powiększenie redakcji o dziennikarzy politycznych i ekonomicznych z dawnego tygodnika WPROST i wprowadzenie działu NEWS oraz VIDEO-NEWS w witrynie.
Od strony informatycznej firmę Blomedia zastępuje sprawniejszy i lepiej zorganizowany MNF.
Listopad 2011 – odkłamanie Marszu Niepodległości i zdemaskowanie środowiska Krytyki Politycznej.
Film – „Widziałem Naziola”
Filmoteka Nowy Ekran TV posiada już kilkaset obrazów i jest oglądana przez 2 mln widzów.
5 na 10 najpopularniejszych polskich filmów politycznych na You Tube pochodzi z  Nowego Ekranu.
25 listopada jako pierwszy NE zdobywa i ujawnia taśmy dotyczące Grzegorza Laty i korupcji w PZPN
Grudzień 2011 – rozpoczęcie działalności wydawniczej (książka „Marsz Niepodległości, Anatomia Kłamstwa”).
Blogerzy NE ujawniają niejasności i mistyfikacje związane z sekcją zwłok jednej z ofiar Tragedii Smoleńskiej. Wywołuje to ostrą reakcję prokuratury i mediów mainstreamowych celem przykrycia sprawy.Zapowiedź publikacji odnalezionej i niepublikowanej taśmy Michnik – Gudzowaty.
Rozpoczęcie prac nad Tygodnikiem Nowy Ekran, który w formie papierowej ma być wydawany od 30 stycznia 2012 w 6-10 ośrodkach regionalnych na terenie całej Polski w nakładzie 100 tyś egz. Zerowe wydanie planowane jest w okresie 5-12 stycznia 2012
Zapowiedź stworzenia w styczniu 2012 ośrodków lokalnych (Redakcji) Tygodnika Nowy Ekran i portalu Nowy Ekran m.in. w Trójmieście, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Stalowej Woli, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu i Bielsku.
Pod koniec 2011 roku Nowy Ekran odwiedziło 11 milionów użytkowników dla newsów innych niż w mediach koncesjonowanych i wysługujących się rządzącym oraz dla niemal 6 tys. Piszących blogerów i komentatorów.
Zespół redakcyjny to już kilkudziesięciu ludzi. Pojawiają się zainteresowania poważnych, potencjalnych inwestorów.
Z ostatniej chwili: sprawdza się prognoza blogera Tomasza Urbasia dot. ataku spekulacyjnego na polską złotówkę pod koniec roku i konieczności interwencji NBP opublikowana na Nowym Ekranie we wrześniu 2011 – co świadczy o rzeczowości analityków NE.
Działalność społeczna
Marzec 2011 – wsparcie inicjatywy Las Smoleński
Maj 2011 – wsparcie Festiwalu Piosenki Polskiej we Wrocławiu.
Czerwiec 2011 – wprowadza praktyczne doradztwo specjalistów z działu PRACA w sprawie znalezienia zatrudnienia i rekrutacji.
W lipcu 2011 powstaje siostrzana strona prawybory.net będąca próbą stworzenia społecznego narzędzia do aktywizacji wyborczej społeczeństwa, przed wyborami do Sejmu i Senatu RP. Projekt okazał się przedwczesny i nie udało się go nagłośnić, ani zainteresować nim społeczności internetowej. Na jego bazie jednak zostaje zarejestrowany Komitet Wyborczy Wyborców Obywatelskich List Wyborczych Nowego Ekranu, który wystawia swoich kandydatów do Senatu, bez powodzenia, ale uzyskuje rozgłos dzięki wygranemu sporowi z Państwową Komisję Wyborczą przed Sądem Najwyższym. Sprawa skończy się społecznym protestem wyborczym złożonym do Sądu Najwyższego i publiczną skargą łamiącej konstytucje Państwowej Komisji Wyborczej na „zły Nowy Ekran”.
Czerwiec-Listopad 2011 Nowy Ekran wspiera atakowane przez mainstream i rząd środowiska polskich kibiców piłkarskich oraz walczy o uwolnienie z więzienia niesłusznie skazanego Blogera Klaudiusza Wesołka oraz niewinnego Bogdana Goczyńskiego. Podejmuje też szereg działań w obronie ofiar windykatorów i komorników oraz skorumpowanego systemu sądowniczego. Walczy o likwidację bankowego tytułu egzekucyjnego. Powstaje Forum Działań Obywatelskich, utrzymuje się współpraca z Porozumieniem Rawskim w sprawie przestępstw sądowych, powstaje konsolidacja opozycji pozaparlamentarnej wokół Forum Wolnych Wyborów.
11.11.2011 Nowy Ekran wspiera medialnie Marsz Niepodległości (pierwsza samodzielna transmisja TV on-line), demaskuje kłamstwa medialne (pierwsze realne działanie opiniotwórcze) i rejestruje brutalność oraz prowokację policyjną względem niewinnych osób, oraz ataki niemieckich bojówek lewackich. Powstaje Komitet Obrony Demonstranta Nowego Ekranu, który doprowadza do w dniu 21.12.2011 obrad Komisji Sejmowej w sprawie brutalności policji i niedopełnieniu przez nią obowiązków podczas Marszu Niepodległości.
12.12.2011 – NE organizuje uroczystości „Warszawska Inwazja Niepodległości” na pl. Konstytucji w Warszawie poświęcone upamiętnieniu ofiar pokrzywdzonych podczas stanu wojennego w 30-tą rocznicę jego wprowadzenia. Na scenie Bohaterowie z tamtych lat oraz zespoły Kryzys i fabryka. Pod sceną ok. 1000 osób.
20.12.2011 – oświadczenie na łamach NE pozaparlamentarnych sił politycznych w sprawie protestu przeciwko przyjęciu Euro i finansowemu wspieraniu przez Polskę tej waluty.
Styczeń 2012 – przewidywana premiera wirtualnego parlamentu pod egidą Nowego Ekranu. Do projektów sejm.nowyekran.pl, senat.nowyekran.pl i referendum.nowyekran.pl zgłosiła już akces większość polskich parlamentarzystów.
Szereg kolejnych akcji społecznych przygotowywane jest przy okazji budowania marki Tygodnik Nowy Ekran i Nowy Ekran Lokalny.
Polski Huffingtonpost mający podobny wygląd, szereg funkcjonalności, aspiracje opiniotwórcze oraz antyrządową genezę działa jednak w tak odmiennych warunkach rynkowych, politycznych, ekonomicznych i społecznych niż amerykańskie, że jest bardziej ukierunkowany na aktywizację obywatelską i działania interwencyjne. Podobne początki i podobny rozwój ale ścieżki zdecydowanie różne.
Tak jak Nowy Ekran inspirował się (przynajmniej na początku) Huffingtonpost, tak po uzyskaniu mierzalnego sukcesu już 11 miesięcy od startu (czołówka niezależnych witryn informacyjnych) należy się spodziewać rodzimego wysypu różnych witryn próbujących naśladować Nowy Ekran i uszczknąć cząstkę popularności. I wszystko w porządku – bo tak właśnie działa Internet, że wzorujemy się na najlepszych – pod warunkiem oczywiście niestosowania nieuczciwej konkurencji polegającej np. na wprowadzaniu użytkowników w błąd lub kradzieży technologii.

Ważne by być pierwszym, skutecznym, mieć misję i determinację dbania o interesy własnej społeczności. Rozbieżność tu czy zbieżność między Huff a NE?

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM 2012 ROKU

WSZYSTKIM NASZYM CZYTELNIKOM OBECNYM I PRZYSZŁYM:

TRZYMAJMY SIĘ, NIE DAJMY I ROZWIJAJMY !!!!

I TO W SKALI POLSKI I ŚWIATA A NIE TYLKO NOWEGO EKRANU

ORAZ SZAMPAŃSKIRGO SYLWESTRA

życzy w całego zespołu

Tomek Parol – Redaktor Naczelny Nowego Ekranu

0

Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758