Bez kategorii
Like

Komorowski za propagandą poparcia hegemoni Niemiec

05/12/2011
425 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
no-cover

na kierunki instytucjonalnego wzmocnienia Wspólnoty, a także na kwestię przywództwa ( Niemiec moje ) , jakże ważną w okresie kryzysu i w czasie koniecznych przyspieszonych i trudnych zarazem przemian

0


 

Komorowski za propagandą poparcia  hegemoni Niemiec  
Termin Wesoły Bronek ukuł Ziemkiewicz na określenie Bronisława Komorowskiego. Termin ten nie budził tyle kontrowersji co Forrest Gump z Belwederu  , również autorstwa Ziemkiewicza . Wielu oskarżało Ziemkiewicza  , że obraża postać powieściowego bohatera .  Nieco subtelniej wyraził się Krasnodębski, który na opis walorów intelektualnych Komorowskiego użył sformułowania „ rozlegle dysfunkcje intelektualne „ ..( wiecej )
Pozwolę sobie tytułem  wstępu przypomnieć inną  analizę Krasnodębskiego  „Bronisław Komorowski jest typem osobowości, który idealnie pasuje do tego środowiska. Jego poczucie humoru uczyniłoby z niego gwiazdę każdego garnizonu. Nie bardzo panuje też nad przekazem. W warstwie symbolicznej jego wypowiedzi są zupełnie niespójne.    „ ( źródło)     
Pozwoliłem sobie na przybliżenie oceny osoby Komorowskiego przed omówieniem jego artykułu w gazecie Wyborczej pod  tytułem „ W silniejszej Europie z cała Polską
Ale ten wizerunek przaśnego Komorowskiego może odejść do lamusa . Nie ze względu na nagły przyrost poziomu intelektualnego , ale z powodu przejmowania kontroli nad nim przez ludzi z tak  zwanego „ ośrodka prezydenckiego „ i forsowania ich ideologicznego punktu widzenia . W tekście dla „Gazety Wyborczej „  Komorowski zawierały  instruktarz wraz z uzasadnieniem jak ogłupiać propagandowo Polaków tak, aby poparli hegemonie Niemiec .   
 
Komorowskiego „Minister wskazał na sposoby ratowania wspólnej europejskiej waluty, na kierunki instytucjonalnego wzmocnienia Wspólnoty, a także na kwestię przywództwa ( Niemiec  moje ) , jakże ważną w okresie kryzysu i w czasie koniecznych przyspieszonych i trudnych zarazem przemian. „….”Podobnie jak kanclerz Angela Merkel uważam, że trzeba zwiększyć uprawnienia organów Unii, w tym unijnych Trybunałów w procesie formułowania i realizowania polityk budżetowych. Tu nie ma zagrożenia dla suwerenności.”…..” Doceniam wysiłki podejmowane przez Niemcy i Francję, kraje o dwóch największych gospodarkach tej strefy, które mają duże doświadczenie w reformowaniu Unii Europejskiej. Podzielam te propozycje, które zmierzają do zacieśnienia unii monetarno-gospodarczej i stopniowego uzupełnienia jej o unię fiskalną. „….”Nie należy się bać postulowanego przez Niemcy wzmocnienia nadzoru nad politykami budżetowymi państw strefy euro.”.…..” Trzeba więc jak najszybciej budować zrozumienie potrzeby zmiany nie tylko w kręgach politycznych w Europie, ale przede wszystkim w Polsce, od Świnoujścia do Ustrzyk Dolnych, od Szklarskiej Poręby do Suwałk. Trzeba budować nie tylko zrozumienie dla zmiany, ale także akceptację dla konkretnych rozwiązań. Będzie to ważne zwłaszcza wtedy, gdy będzie się z tym wiązać ewentualna zmiana traktatu o Unii. i. W tak ważnych sprawach nie warto grać na zepchnięcie politycznych konkurentów w odmęty antyeuropejskiego absurdu i antyeuropejskich emocji. Te emocje warto uspokajać i w miarę możności rozładowywać i łagodzić. „…”Wystarczy spojrzeć na sondaż TNS OBOP, w którym nieco ponad jedna trzecia pytanych zgadza się z pomysłami przedstawionymi przez ministra Sikorskiego, nieco ponad jedna trzecia jest przeciw, zaś nieco mniej niż jedna trzecia nie ma zdania. To ostrzeżenie przed wiarą, że jeśli mamy dobre pomysły, a za granicą się je chwali, to mamy automatycznie poparcie społeczeństwa.’…..” Po trzecie – konieczna będzie zmiana języka, redefinicja pojęć i poglądów obecnych dzisiaj w polskiej polityce europejskiej, w naszym dyskursie o Europie. To samo dotyczy Europy ojczyzn czy Europy federacyjnej. To są pojęcia, które słabo się odnoszą do dzisiejszej rzeczywistości procesu integracji, które są nieadekwatne do opisu Unii Europejskiej, z którą mamy obecnie do czynienia, po traktacie lizbońskim, ze strefa euro czy Schengen. Trzeba myśleć o uzbrojeniu polskiej polityki w zdolność do używania nowych pojęć, używania bardziej precyzyjnego i adekwatnego języka”…..( źródło  )
 
Pozwoliłem sobie na podkreślenie kilku myśli Komorowskiego dotyczących problemów Platformy i establishmentu z polskim społeczeństwem , nie akceptującym   postulatów Sikorskiego ,nie akceptującym  uznania przez Polskę i podporządkowania się hegemonii Niemiec .
Tutaj warto zwrócić uwagę na apel o wzmożenie propagandowego terroru z uwzględnieniem socjotechniki zmiany pojęć   , zbudowania współczesnej nowomowy ,tak dobrze nam znanej z praktyki systemu totalitarnego .
Poważnym problem jaki pokazały ostatnie wydarzenia związane z pruskim wystąpieniem Sikorskiego jest eskalacja  serwilizmu w stosunku do Niemiec. Zarówno Tusk jak i Komorowski starają się teraz przelicytować Sikorskiego w swoim poparciu dla hegemonizmu Niemiec , dla budowy IV Rzeszy
Marek Mojsiewicz 

Facebook    

0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758