POLSKA
Like

Europejska polityka klimatyczna zagraża życiu na Ziemi

30/03/2019
1509 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Europejska polityka klimatyczna zagraża życiu na Ziemi

Polityka Unii Europejskiej stwarza zagrożenie wzrostu cen energii, w tym szczególnie: energii elektrycznej i energii cieplnej oraz narzuca nam nieracjonalny system gospodarki odpadami, zanieczyszczający powietrze.

0


Europejska polityka klimatyczna zagraża życiu na Ziemi.
Europejska polityka klimatyczna nie rozwiązuje problemów związanych z zanieczyszczeniem powietrza, a nawet szkodzi. Walczy z dwutlenkiem węgla, a pomija: dioksyny, furany, perfluorowęglowodory, sześciofluorek siarki i kilkaset innych substancji zanieczyszczających powietrze, które szkodzą naszemu zdrowiu i przyrodzie. Nierozsądny program redukcji dwutlenku węgla szkodzi przemysłowi, ale również czystości powietrza i życiodajnym produktom rolniczym. Szkodzi uprawie roślin dla gospodarki żywnościowej i dla przemysłu. Wymuszając redukcję dwutlenku węgla szkodzimy przyrodzie i człowiekowi.

Unia Europejska narzuciła nam nieracjonalny system gospodarki odpadami, polegający głównie na puszczaniu z dymem cennych materiałów surowcowych, poprzez budowę kosztownych spalarni.

Polityka Unii Europejskiej stwarza zagrożenie wzrostu cen energii, w tym szczególnie: energii elektrycznej i energii cieplnej. Zagrożenie utraty najtańszego źródła energii pochodzącego z utlenienia węgla, które stanowi ponad 95 procent udziału w polskiej gospodarce (światowej również). Unijny program redukcji dwutlenku węgla rujnuje podstawy funkcjonowania całej gospodarki (nie tylko w Polsce).

Słońce i Ziemia jest doskonale zintegrowanym ekosystemem energetycznym. Słońce jest źródłem energii dla Ziemi, która jest geosystemem współzależności procesów zachodzących: w litosferze, hydrosferze, biosferze i atmosferze. To nie CO2 zmienia klimat, ale klimat decyduje o ilości CO2. Unia Europejska walczy z dwutlenkiem węgla, a pomija bardzo szkodliwe substancje chemiczne, które szkodzą naszemu zdrowiu i przyrodzie.

Zmiana składu powietrza atmosferycznego wpływa na obserwowane nowe zjawiska atmosferyczne: trąby powietrzne, potężne wichury, lawiny błotne, susze i powodzie. Ww. zjawiska atmosferyczne zaliczane są całkowicie do efektów globalnego ocieplenia, a wzrost ilości dwutlenku węgla za przyczynę zmian klimatycznych. Bez naukowego uzasadnienia.

Gęstość czystego powietrza w temp. 20º C wynosi 1,2 kg/m³. Jeżeli zanieczyścimy innymi substancjami, to jego gęstość wzrośnie i wzrośnie siła rażenia takiej masy powietrza – powstałej z różnicy temperatur gorącego powietrza i zimnego oraz bardzo wilgotnego i suchego. Człowiek więc zagraża przyrodzie, ale nie dwutlenek węgla.

Opracowali: Edward Przybysz & Wiesław Klimek

1. CO2 nie jest gazem cieplarnianym (vide publikacje).

2. To nie CO2 zmienia klimat, a klimat decyduje o ilości CO2 (vide publikacje).

3. Spalanie odpadów komunalnych i niebezpiecznych największym źródłem emisji gazów cieplarnianych (vide publikacje).

4. Elektrownie jądrowe z obszernym systemem chłodniczym szkodzą przyrodzie i człowiekowi (vide publikacje).

0

MarEko

13 publikacje
4 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758