Ze skrzypu polnego korzystały podobno najstarsze cywilizacje, a nawet ludzie pierwotni. Pierwsze plemiona przekraczające wszech-kontynent. Niektórzy badacze sugerują, że to najstarsza znana ludzkości roślina. W swoich początkach piął się jako drzewo, o strukturze podobnej do popularnej choinki. Obecnie skrzyp polny wywodzi się z bylin i osiąga maksymalną wysokość, lekko ponad trzydziestu centymetrów. To bardzo rozpowszechniony produkt ziołolecznictwa. Spotykany dosłownie na każdym rodzaju gruntu. Pola, lasy, uprawy domowe. Skrzyp polny musi kojarzyć się głównie ze zdrowotnymi pędami.
Charakterystyka właściwości medycznych
Uwielbiany przede wszystkim przez kobiety, ponieważ skrzyp polny posiada krzemionkę, a ta jak wiadomo reguluje proces starzenia organizmu, mocno go spowalniając. Szczególnie polecany też starszym ludziom. Herbata z zioła usuwa gwałtowne bóle reumatyczne. Funkcje regeneracyjne, przeciwbakteryjne. Skrzyp polny to głównie wymieniona wcześniej krzemionka i potas.
Wróćmy na chwilę do krzemu
Organizm ludzki posiada jego wartość zmniejszającą się z biegiem lat. To naturalne dla ciała. Jednak uzupełnienie i pełna mineralizacja, ogólnie kosmetykami naturalnymi, ziołami, właśnie skrzypem polnym pomaga utrzymać kolor włosów, czy wyeliminować pogłębioną częstotliwość zakażeń różnego typu. Skrzyp polny słynie z pobudzania pęcherza, ogromnego pozytywnego wpływu na ból skurczowy. Przyrządza się z niego głównie herbaty lub okłady, obejmujące albo całe ciało, albo jego obszary narażone chorobotwórczo. Skrzyp polny zabroniony w przypadku ludzi cierpiących na choroby serca, niewydolność nerek. Skrzyp polny należy stosować z jednoczesnym uzupełnianiem witaminy B1. Zwykły tonik pozwala zapanować nad rozszerzającymi się naczyniami krwionośnymi.
Osoby tracące kilogramy powinny kupić herbatki ze skrzypu polnego. Wraz z działaniem moczopędnym usuwasz większość toksyn, a także regulujesz przemianę materii. Co interesujące skrzy polny znajduje zastosowanie w nowoczesnych środkach czystości. Dzięki jego właściwościom szybciej z praktycznie dowolnej powierzchni schodzi brud. Ludowo określany jako koński ogon, sprzączka, czy jedlina polna. Istnieje w Polsce dziewięć odmian skrzypu. Tylko opisywany w artykule ma zdrowotny wpływ. Moda na naturalne suplementy uwzględniła oczywiście w swoich założeniach skrzyp polny. Dodatkowo udoskonala wzrok i ogranicza utratę pamięci. Świetnie działa na rany nowe i te starsze. Pomaga się im scalić.
Na zakończenie
Skrzyp polny uratował z pewnością niejedno życie. Szczególnie popularny ze względu na krzem. Należy zapamiętać przede wszystkim odmładzające i regeneracyjne funkcjonalności oraz prostotę i powszechność przyrządzania.
Więcej na http://ziolowyporadnik.pl/ziola/skrzyp-polny/