HYDE PARK
Like

Parlament Walonii zagłosował przeciw CETA

14/10/2016
1294 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Parlament Walonii zagłosował przeciw CETA

Muszę na chwilę przerwać milczenie, bo sprawa jest niezwykłej wagi.

Wzywam rząd i opozycję do odbycia debaty i głosowania w Parlamencie (Sejmie i Senacie) w sprawie zawarcia porozumienia CETA. Wzywam Trybunał Konstytucyjny do wydania orzeczenia (tu już mamy precedens gdy Prezes TK oceniał ustawę której jeszcze nie uchwalono) w sprawie konstytucyjności zawarcia porozumienia z Kanadą.  Zapytajcie Narodu Polskiego.

0


image

Wzywam Prezydenta Rzeczypospolitej aby w tej kwestii wypowiedział się oficjalnie i nie chował głowy w piasek w kwestiach decydujących o suwerenności polskiego rolnictwa i przemysłu.

Weźmy przykład  nie z Bonapartego ( Francuzi chcieli nas zmienić a karakany) z przytomnych Belgów.

Parlament Walonii zagłosował przeciw CETA

Parlament  francuskojęzycznej Walonii głosował, aby zapobiec podpisaniu projektu umowy przez rząd Belgii.

Porozumienie CETA znosi prawie wszelkie bariery handlowe ale głównie dla Kanady.

Lider Walonii Paul Magnette powiedział, że „nie daje pełnomocnictw dla rządu federalnego” do akceptacji zamorskiej oferty, która jest niczym innym niż wprowadzaniem tylnymi drzwiami TTIP.

Unia Europejska zgodziła się, że CETA będzie realizowana  zanim wszystkie parlamenty narodowe zagłosują przed przyjęciem.

To niedopuszczalna w demokracji metoda faktów dokonanych. To jawne naśladownictwo sposobu aneksji Krymu przez Putina.

Przeciwnicy obawiają się, że Ceta zostanie wykorzystane jako model forsowania jeszcze bardziej kontrowersyjnego porozumienia o wolnym handlu między UE a USA, zwany TTIP, w którym wiele jeszcze pozostaje do uzgodnienia.

Działacze twierdzą, że CETA i TTIP oferty tworza ryzyko zwiększenia w Europie bezrobocia i służy ułatwienia zamożnej elicie objęcia panowania nad światem (NWO).

Ceta w skrócie:

  • Negocjacje rozpoczęły się w 2009 roku i zakończył się w sierpniu 2014 roku
  • Umowa ma na celu wyeliminowanie 98% opłat celnych między Kanadą a UE
  • Podpisanie jest oczekiwane w dniu 27 października, w celu realizacji części ustaleń CETA, dopiero po fakcie Parlament Europejski i parlamenty narodowe miałyby nad tym głosować.
  • Obejmuje ono: nowe sądownictwo preferujące inwestorów Kanady; preferencyjne obcych przepisy; klauzule zrównoważonego rozwoju; oraz dostęp do ofert z sektora publicznego
  • Transakcja spotyka się ze sprzeciwem różnych grup, w tym działaczy ekologicznych, związkowców i nawet austriackich socjalistów (reszta Europy idzie jak barany na rzeź)

Jedno z pytań jakie się w tym momencie jawi brzmi: „Dlaczego tak przyspiesza sie podpisanie CETA teraz gdy doszło do Brexitu.”?

Niektórzy brytyjscy politycy widzą CETA jako dobrą podstawa do post-Brexitowego brytyjskiego porozumienia o wolnym handlu z UE. Wielka Brytania mogłaby głosować na CETA, gdyby pozostała  pełnoprawnym członkiem UE. Ale Kanada jest częścią United Kingdom a USA jest byłą kolonią GB więc oba kraje bez problemu drogą okrężną (jak emigranci Syryjscy) zaleją Europę towarami.

CETA nie wiąże się z UE w swobodnym przepływie siły roboczej. W sferze handlu i usług – 80%  warunki CETA nawet dla gospodarki brytyjskiej są mniej korzystne niż te, które mają teraz.

Łatwo więc odpowiedzieć sobie na pytanie komu CETA służy. Polsce i Polakom zdecydowanie nie.

Protestujmy póki czas.

Parlament Walonii zagłosował przeciw CETA

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758