Czy zatem znajdzie się instytucja, która zechce przyjrzeć się tej „miłości” i „bezinteresownej opiece” ?. Czy społeczeństwo okolic Wyszkowa wymusi postępowanie sprawdzające?. Czy znajdzie się ktoś, kto powie bezprawiu DOŚĆ?.
Zgodnie z zapowiedzią w materiale http://dosc.nowyekran.pl/post/31636,wyszkow-tonie-w-pogoni-za-prawda-dranstwo-nie-ma-twarzy-video podążyliśmy tropem listu, listu wprawdzie niepodpisanego, jednak zawierającego bulwersujące fakty.
Fakty potwierdzające możliwość permanentnych czynów przestępczych, dokonywanych na szkodę śp. Mamy, Szymka i Madzi Bieleckich, a obecnie na szkodę dzieci.
Poniewierka której doznała rodzina Bieleckich w Turzynie, w domu do jej śmierci należącym p. Ewy, nosi wszelkie znamiona permanentnej przemocy domowej, zawłaszczenia mienia odziedziczonego po ojcu, fałszerstw dokumentów, a obecnie działań sprzecznych z interesami dzieci, przez Sąd bezmyślnie /?!?/ powierzonych pieczy ciotki.
Coraz więcej osób z kręgu znajomych i przyjaciół małżonków Bieleckich, chce przedstawić prawdę. Wobec braku możliwości złożenia przed Sądem Rejonowym w Wyszkowie, zeznań na okoliczność predyspozycji opiekuńczo wychowawczych ciotki, motywów leżących u podstaw wniosku o ustanowienie się rodzina zastępczą dla dzieci Roberta Bieleckiego, zagrożeń ich dobra pod pieczą ciotki, postanowimy zebrać materiał dowodowy, który przekazany zostanie organom sądowym, ale też organom ścigania.
Wobec majątku p. Ewy, który powinien należeć się dzieciom, a którym zarządza nie wiadomo dlaczego /do dziś Sąd nie zainteresował się majątkiem matki dzieciaków, a tym samym i ich/, działania ciotki wskazują na motywy, nie mające żadnego związku z ich dobrem. Wyprzedaż nieruchomości należących za życia do mamy Szymka i Madzi, pokazują że niejasne działania na majątku należącym do ich mamy, są priorytetem działań kobiet z Turzyna.
Prawo zabezpiecza dzieci przed zakusami ciotki, ochrona jest uregulowana Jednak do tej pory nie wydano żadnych postanowień, czy zarządzeń. Według Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, zwlaszcza w art. 99.[Kurator]Jeżeli żadne z rodziców nie może reprezentować dziecka pozostającego pod władzą rodzicielską, reprezentuje je kurator ustanowiony przez sąd opiekuńczy.
Czy zatem znajdzie się instytucja, która zechce przyjrzeć się tej „miłości” i „bezinteresownej opiece” ?. Czy społeczeństwo okolic Wyszkowa wymusi postępowanie sprawdzające?. Czy znajdzie się ktoś, kto powie bezprawiu DOŚĆ?.
dosc.nowyekran.pl/post/31636,wyszkow-tonie-w-pogoni-za-prawda-dranstwo-nie-ma-twarzy-video ,
Ustawa Kodeks rodzinny i opiekuńczy z dnia 25 lutego 1964 r. Oddział 2 Władza rodzicielska
Art. 94. [Przysługiwanie władzy rodzicielskiej jednemu z rodziców] § 1. Jeżeli jedno z rodziców nie żyje albo nie ma pełnej zdolności do czynności prawnych, władza rodzicielska przysługuje drugiemu z rodziców. To samo dotyczy wypadku, gdy jedno z rodziców zostało pozbawione władzy rodzicielskiej albo gdy jego władza rodzicielska uległa zawieszeniu.
Art. 101. [Zarząd majątkiem dziecka] § 1. Rodzice obowiązani są sprawować z należytą starannością zarząd majątkiem dziecka pozostającego pod ich władzą rodzicielską. § 2. Zarząd sprawowany przez rodziców nie obejmuje zarobku dziecka ani przedmiotów oddanych mu do swobodnego użytku. § 3. Rodzice nie mogą bez zezwolenia sądu opiekuńczego dokonywać czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu ani wyrażać zgody na dokonywanie takich czynności przez dziecko.
Art. 102. [Ograniczenia zarządu]W umowie darowizny albo w testamencie można zastrzec, że przedmioty przypadające dziecku z tytułu darowizny lub testamentu nie będą objęte zarządem sprawowanym przez rodziców. W wypadku takim, gdy darczyńca lub spadkodawca nie wyznaczył zarządcy, sprawuje zarząd kurator ustanowiony przez sąd opiekuńczy.
Art. 103. [Wykorzystanie dochodów dziecka] Czysty dochód z majątku dziecka powinien być przede wszystkim obracany na utrzymanie i wychowanie dziecka oraz jego rodzeństwa, które wychowuje się razem z nim, nadwyżka zaś na inne uzasadnione potrzeby rodziny.
Art. 104. [Inwentarz majątku dziecka]Jeżeli władza rodzicielska przysługuje tylko jednemu z rodziców, sąd opiekuńczy może mu nakazać, żeby sporządził inwentarz majątku dziecka i przedstawił go sądowi oraz żeby zawiadamiał sąd o ważniejszych zmianach w stanie tego majątku.
Art. 105. [Ustanie zarządu] Po ustaniu zarządu rodzice obowiązani są oddać dziecku lub jego przedstawicielowi ustawowemu zarządzany przez nich majątek dziecka. Na żądanie dziecka lub jego przedstawiciela ustawowego, zgłoszone przed upływem roku od ustania zarządu, rodzice obowiązani są złożyć rachunek z zarządu. Żądanie to nie może jednak dotyczyć dochodów z majątku pobranych w czasie wykonywania władzy rodzicielskiej.
Moje działania dziennikarskie poświęcone są ludzkim sprawom w myśl zasady - "razem z Wami, wspólnie dla Was", oparte na dewizie - "jeśli uważasz, że zrobiłeś już wszystko, znaczy to - że masz wiele spraw do załatwienia". Mam tez wspaniałą Rodzinę, oraz sprawdzonych przyjaciół