Pewne ludzkie pasje są wieczne, a siły zła mogą być przynajmniej tak
przemożne jak siły dobra.
Korzystam z Scribd.Tam każdy może książkę,publikacje szanownego Pana Profesora przeczytać.(Zródło)
Kazimierz Z. Poznanski:„Szukając dróg wyjścia, Polska mogłaby się sporo nauczyć od różnych krajów czlonkowskich Unii, w tym między innymi od Austrii, zwlaszcza jeśli chodzi o stosunki z Unią. Nie jest bowiem tak, że wszyscy jej członkowie za każdą cenę gotowi sa pielęgnować więzi z Unią.
Austria dowodzi, ze interesy władz kraju nie zawsze są zgodne z interesem unijnych władz, oraz że gdy dochodzi między nimi do ostrej kolizji, interes narodowy bierze górę nad interesem ponadnarodowym.
Danii, ale też Austrii, chodzi jednak nie tyle o stosunki z calą Unią, co raczej z jej glówną potegą – sąsiednimi Niemcami. Obawiają się ich dominacji, tak jak Portugalczycy, którzy opieraja sie róznym unijnym presjom z obawy przed ekspansywną Hiszpanią.
Czy jak Finowie, ostrożni z panujacą przez wieki Szwecją. Nie mylą się, gdyż historia ma to do siebie, ze dominacja łatwo wraca.(Zródło).
Inny cytat:“Wielki przekręt. Klęska polskich reform.” – pisze K. Poznański, Profesor University of Wasington w Seattle (USA), współredaktor głównego amerykańskiego czasopisma poświęconego sprawom Europy Wschodniej “East European Politics and Societas” dostrzegając, że książka jego wydana w 20 tys. egzemplarzy rozeszła się z sukcesem wśród czytelników, nie została jednak dostrzeżona w środowiskach akademickich oraz opiniotwórczych, które głoszą pochwałę reform, które on zbadał i opisał jako klęskę.Prezentowanej wersji książki Prof. Poznański nadaje tytuł: Ostatnie wybory, rozkład państwa polskiego.
Kazimierz Z. Poznanski, bo o nim mowa, jest profesorem University of Washington w Seattle, na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.
Doktoryzowal sie na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Warszawskiego, a w 1979 r. wydal w PWN swoja pierwsza ksiazke: Innowacje w kapitalizmie.(Zródlo).http://www.amoymagic.com/Poznanski.htm
Odrodzić dusze ludzkie,
zmienić człowieka, zrobić go lepszym,
zrobić go wyższym,
zrobić go potężniejszym i silniejszym
oto jest wasze zadanie"
Wódz-Marszałek Józef Piłsudski, 1923