Miejmy nadzieję, że przeminie fala postkomunizmu i relatywizmu moralnego, który zalewa dziś umysły, niszczy świętość małżeńską, demoralizuje młodzież i odziera szkołę polską z historii
Miejmy nadzieję, że przeminie fala postkomunizmu i relatywizmu moralnego, który zalewa dziś umysły, niszczy świętość małżeńską, demoralizuje młodzież i odziera szkołę polską z historii – mówił w miniony piątek w Huszlewie ks. infułat Kazimierz Korszniewicz.
5 października w Huszlewie Kiełbaskach i Szaniawach – Poniatach obchodzono 66. rocznicę akcji „Mirtopa” i bitwy w Kiełbaskach stoczonej w 1946 roku przez oddziały żołnierzy AK-WiN z Podlasia pod dowództwem por. Tadeusza Marczuka „Kurzawy”. Uroczystej Mszy Świętej i Eucharystii przewodniczył ks. infułat Kazimierz Korszniewicz, który przywołał pamięć o bohaterach i w mocnych słowach potępił obecnie rządzących Polska.
– Dziś jesteśmy dumni z naszych żołnierzy, którzy nie mogli pogodzić się z niewolą niemiecką i bolszewicką – i także dziś mamy nadzieję, że przeminie fala postkomunizmu i relatywizmu moralnego, który zalewa umysły, niszczy świętość małżeńską, demoralizuje młodzież i odziera szkołę polską z historii, aby zamazać to, co szlachetne. Chce się dzisiaj uczynić Polaków karłami, by inni nad nami mogli panować. I dlatego sprzedaje się wszystko. Dzisiaj moglibyśmy zawołać: umarli bohaterowie polscy, żołnierze AK i wszystkich formacji walczących o wolność powstańcie, aby Polska żyła wartościami, aby Polska nie zginęła – nawoływał ks. Korszniewicz.
Po Eucharystii odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu warszawskich artystów. W uroczystościach uczestniczyła m.in. wdowa po por. „Kurzawie”, Jadwiga Marczukwraz z córką, senator Waldemar Kraska,poseł Krzysztof Tchórzewski, Andrzej Melak oraz Przewodniczący Zarządu Regionu Mazowsze NSZZ Solidarność Andrzej Kropiwnicki. Uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty w miejscu pochówku żołnierzy AK-WiN na cmentarzu parafialnym w Huszlewie, pod pomnikiem upamiętniającym bitwę w Kiełbaskach koło Kornicy oraz na stacji w Szaniawach. Przy pomniku w Kiełbaskach dr Józef Gereszprzypomniał najważniejsze wydarzenia z 5 października 1946, a do zebranych swoje słowa skierował też senator RP Grzegorz Bierecki, którego list odczytał dyrektor biura senatorskiego Robert Gmitruczuk: „Chwała bohaterom, którzy wychowani w miłości do wolnej Polski do ostatniej kropli krwi walczyli, żeby Polska była Polską”– napisał senator Bierecki.
Autor: Wojciech Sumliński, Tygodnik Podlaski
Blog Ruchu Poparcia Grzegorza Biereckiego; Grzegorz Bierecki - Twórca i założyciel Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych w Polsce - instytucji finansowej zrzeszającej ponad 2,2 miliony gospodarstw domowych z aktywami ponad 15 miliardów zł. Posiada 20-letnie doświadczenie związane z rynkiem finansowym w Polsce. Od 11 lat jest członkiem Światowej Rady Unii Kredytowych (WOCCU) z siedzibą w Madison (USA), a więc jednej z największych i najbardziej liczących się w świecie organizacji finansowych ze 100 krajów z aktywami ponad 1,5 biliona dolarów.