Każdy, kto podniesie rękę na władzę tuskową niech wie, iż ręka ta będzie mu odcięta.
1.
Źle się dzieje w państwie polskim.
Dzisiaj rano w radiu RMF licencjusz Rostowski, robiący za ministra od przykręcania śruby, obwieścił, że podwyższenie wieku emerytalnego będzie na rękę kobietom.
Bo dostaną wyższe emerytury.
Tyle, że będą je pobierać o 40% krócej, niż dotychczas, co pozwoli państwu na „oszczędności”.
Jako żywo przypominają mi się komuniści.
Przed wojną żądali większych zarobków, tak, żeby mężczyzna mógł spokojnie zarobić na utrzymanie rodziny.
Po wojnie, jak tylko Stalin uczynił z nich namiestników w podbitym kraju, triumfalnie obwieścili, że spełniło się odwieczne pragnienie kobiet.
I teraz wreszcie mogą zapierdalać na równi z mężczyznami.
Nawet na dole w kopalni!
Za wynagrodzeniem znacznie mniejszym od przedwojennego.
2.
Licencjusz R. to tylko preludium.
Wysyp informacji w dniu dzisiejszym powinien zatrwożyć każdego myślącego nad Wisłą i Odrą.
Czy inną Pilawą.
3.
Świat internetowy obiegła wiadomość, że znany bloger Gawroński został uwięziony na podstawie art. 212 kk.
Za… wystosowanie petycji do Parlamentu Europejskiego (Petycja 1248 / 2007).
Każdy obywatel unii ma prawo wystąpić z petycją na dowolny temat.
Cenzura represyjna w postaci wyroku sądu w Elblągu (utrzymanego w mocy przez Sąd Okręgowy w Gdańsku) może mieć tylko jedno przesłanie.
Zastraszyć społeczeństwo!
W myśl zasady, że POnarzekać to sobie możecie najwyżej w maglu…
4.
Każdy, kto podniesie rękę na władzę tuskową niech wie, iż ręka ta będzie mu odcięta.
5.
I wreszcie komunikat PAP:
Wyrok ośmiu miesięcy ograniczenia wolności orzeczony przez kielecki sąd wobec kibica jest już prawomocny. Mężczyzna był oskarżony o publiczne znieważenie grupy ludzi z powodu przynależności rasowej oraz publiczne znieważenie premiera w pisemku kibiców Korony. Premiera Donalda Tuska miał nazwać „ćwokiem i prostakiem”.
Sąd Okręgowy w Kielcach odrzucił w czwartek apelację obrony od wyroku sądu pierwszej instancji, uznając ją za bezzasadną. Przewodnicząca składu orzekającego Alina Bojara podkreśliła, że oskarżony nie działał pod wpływem emocji, ale z zamiarem przemyślanym, a swoje artykuły kierował do osób podatnych na takie poglądy. Stopień społecznej szkodliwości jego czynu oceniła jako znaczny.
6.
„Przestępca” ma 22 lata i jest studentem.
7.
Nie wiem, czy kłaść to na karb kretynizmu redaktora Onetu, czy może jest to wyłączna zasługa pani mgr Aliny Bojary z Kielc, ale…
Zdaniem sądu publiczne znieważenie grupy ludzi z powodu przynależności rasowej miało polegać na nazwaniu imigrantów…. „kolorowymi osobnikami”.
8.
Mój przyjaciel M’Bambo siedzi przede mną i nie wierzy własnym oczom, kiedy pokazuję mu notatkę na Onecie.
On jest CZARNY, pani sędzio.
Jego ojciec też był CZARNY.
Jego syn też jest CZARNY.
9.
I jest z tego DUMNY.
I dziękuje Bogu, że nie jest „białasem” (nawet tak sympatycznym, jak ja).
10.
Niech mu pani powie, pani Alino, że nazwanie go kolorowym to jest obraza.
Najwyżej zapyta, jaki kolor ma pani na myśli?
11.
Powróćmy do „ćwoka”.
Tak się składa, że w 1999 roku Europejska Komisja Praw Człowieka Trybunał rozpatrywała sprawę innego Polaka, skazanego przez sąd za nazwanie strażników miejskich „ćwokami” i głupkami” – Janowski przeciwko Polsce (orzeczenie – 21 stycznia 1999 r.; raport Europejskiej Komisji Praw Człowieka z 3 grudnia 1997r., skarga nr 25716/ 94).
12.
29 kwietnia 1993r. Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli skazał Janowskiego za znieważenie strażników na osiem miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniem na dwa lata oraz 1,5 mln starych złotych grzywny. Zobowiązano go także do zapłaty 400 tys. złotych jako nawiązki na cele społeczne oraz pokrycia kosztów sądowych w wysokości 346 tys. złotych. Odwołał się od tego wyroku. Sąd Wojewódzki w Sieradzu 29 września 1993r. uchylił wyrok w części dotyczącej kary pozbawienia wolności oraz obowiązek zapłaty nawiązki. Utrzymał natomiast w mocy karę grzywny, obniżając nieco koszty. Uznał, że chociaż w wyroku sądu pierwszej instancji nie wymieniono obraźliwych słów użytych przez Janowskiego, w aktach istniały jednak wystarczające dowody do uznania, że znieważył strażników, używając wobec nich określeń “ ćwoki” i “ głupki”.
13.
Janowski zarzucił przede wszystkim ingerencję w swobodę wypowiedzi, z czym trybunał się zgodził.
„Władze polskie nie zgodziły się z opinią Komisji, iż funkcjonariusze wykonujący swoje obowiązki mogą, podobnie jak politycy, być poddani szerszej krytyce.”
14.
Janowski nie wygrał z Polska, albowiem przeważyło, że za nazwanie strażników miejskich „ćwokami” i głupkami” został ukarany jedynie grzywną.
15.
Zwróćcie jednak uwagę raz jeszcze na akapit 13.
Polskie władze przyznały, że politycy mogą być poddani szerszej krytyce, niż funkcjonariusze państwowi.
Tusk jest politykiem.
Sądy nie mogą skazywać za nazywanie, a nawet wyzywanie go, o ile rzecz jasna ma to związek z jego działalnością polityczną.
Prywatnie przyzna wam to każdy sędzia w tym kraju.
16.
Swoboda wypowiedzi jest jednym z filarów demokratycznego społeczeństwa, podstawą jego rozwoju i warunkiem samorealizacji jednostki. Z zastrzeżeniem treści ust.2 art.10, nie może ona ograniczać się do informacji i poglądów, które są odbierane przychylnie albo postrzegane jako nieszkodliwe lub obojętne, lecz odnosi się w równym stopniu do takich, które obrażają, oburzają lub wprowadzają niepokój w państwie lub w jakiejś części społeczeństwa. Takie są wymagania pluralizmu i tolerancji, bez których demokracja nie istnieje.
16.02 2012