Bez kategorii
Like

Trzecia droga prof. Bojarskiego od socjalizmu do ….socjalizmu

15/05/2012
391 Wyświetlenia
0 Komentarze
11 minut czytania
no-cover

Europa eksportowała do Afryki, Azji , Ameryki Łacińskiej głównie …..podatki. Bo te stanowiły większość ceny sprzedawanych maszyn , projektów inwestycyjnych , usług i produktów .

0


 

Łażący Łazarz przedrukował tekst socjalisty profesora Bojarskiego pod tytułem „ Trzecia droga pomiędzy dziki kapitalizmem , a komunizmem „ a traktującym o cudownej recepcie dla Polaków , o ustroju gospodarczym i porządku ideologicznym pod tytułem trzecia droga . Państwo opiekuńcze, zwane też propagandowo państwem dobrobytu , będące mutacją państwa etatystycznego , socjalistycznego , bo to jest ta trzecia droga Bojarskiego powaliło na kolana całą Europę Zachodnią , a teraz dobija wyniszczoną socjalizmem totalitarnym , jakim jest komunizm Europę Wschodnią. Wystarczyło kilkadziesiąt amoku ideologicznego politycznej poprawności stojącej za budową etatystycznego , skrajnie zbiurokratyzowanego państwa i społeczeństwa , aby narody kontrolujące większość kuli ziemskiej upadły . Wpadają dalej w coraz większe zacofanie technologiczne, gospodarcze , a powoli też i kulturowe. Narody Europy są już tak biedne ,że ni e stać je już na posiadanie i wykształcenie dzieci. Agresywna propaganda zbankrutowanej socjalistycznej religii politycznej jaka jest polityczna poprawność wmawiają ludziom ,że żyją w socjalistycznym raju , w którym państwo ich karmi, ubiera, uczy, dba o ich zdrowie , i o jałmużnę na starość . A cały świat na zewnątrz to bieda, głód, wyzysk , ciężka prac .
 
W Polsce blisko milion ludzi , mówię o gigantycznym pasożycie jaka są urzędnicy którzy brzydzą się ryzyka i ciężkiej pracy jaka jest dola przedsiębiorcy , są pierwsi do zarządzania setkami tysięcy przepisów tymi przedsiębiorstwami , a co najgorsze uważają jak wydawać i na co pieniądze zarobione przez Polaków . Trzecia droga to zwykłe złodziejstwo i bandytyzm ekonomiczny wyniszczający społeczeństwa Zachodu .Niemcy , których „trzecią drogę do socjalizmu tak wychwala Bojarski doprowadziły polityka podatkową do wyniszczenia biologicznego klasy średniej i oparcie rozwoju na imporcie robotników .Bojarski nie dostrzega jeszcze jednej ciemnej strony socjalistycznego ustroju gospodarczego i społecznego zwanego trzecią drogą . Wyzysku i eksploatacji społeczeństw słabszych ekonomicznie państwa. Europa eksportowała do Afryki, Azji , Ameryki Łacińskiej głównie …..podatki. Bo te stanowiły większość ceny sprzedawanych maszyn , projektów inwestycyjnych , usług i produktów . Produkt chińskie tylko w małej , coraz mniejszej zresztą mierze są tak tanie ze względu na koszty siły roboczej . Chiny nie sprzedają Afrykanom, Azjatom, czy Południowym Amerykanom zawartych w cenie przymusowych ubezpieczeń społecznych , chorych podatków dochodowych , akcyz, VAT , odsetek od lichwiarskiego zadłużenia rządów , czy utrzymania milionów zbędnych urzędników.
 
Co to jest dziki kapitalizm . Terminem tym określa się system , w którym w kapitalizmie zrobiono pierwszy krok w stronę socjalizmu . Dziki Kapitalizm to faktycznie początek symbiozy korporacji i feudałów bankowych z ..urzędnikami , to spisek państwa i feudałów bankowych przeciwko społeczeństwu . Uprzywilejowano korporacje, banki , zwiększono podatki >mało kto sobie zdaje sprawę że gdyby nie tak wysokie , tak wychwalane przez Bojarskiego podatki to ludzi normalnie pracujący aby wybudować dom, czy kupić mieszkanie nie potrzebowaliby kredytów . Spisek feudałów bankowych i etatystycznego państwa polega między innym na tym , że ludzie okradzeni podatkami ze swojej pracy muszą zaciągnąć długi na cale życie , ponieważ nie mogą odłożyć pieniędzy , ponieważ państwo okrada ich podatkami . Sytuacji w Europie nawet Kafka by nie wymyślił Ponieważ ludzi są coraz bardziej okradani podatkami , popadają w coraz większą nędzę , więc państwo ogłasza projekty budowy mieszkań komunalnych . Ponieważ korupcja i nieudolność urzędników w większości zmarnuje zrabowane ludziom podatki , aby budować te domy komunalne państwo zaczyna jeszcze bardziej rabować tych biednych . Obecnie jesteśmy świadkami do czego prowadzi trzecia droga . Podatki niebotyczne , mieszkań komunalnych nie ma, emerytur nie ma , opieki zdrowotnej tak jakby nie było, rozwiniętych technologi nie ma . Wszyscy naśmiewają się z Kononowicza , ale to socjaliści „ trzeciej drogi „ zrealizowali jego postulaty programowe . Nic nie ma . Oprócz lichwiarskich długów państwowych , milionów urzędników i bandyckich podatków. I coraz częściej zaglądającej nędzy , z komornikiem , tą kostucha biednych
 
Państwo nie ma R&D , naukę , ochronę polskich interesów gospodarczych w kraju i za granicą, budowy silnej „ Korporacji Polska „
 
Jak Niemcy skorzystali na trzeciej drodze. Oligarchia tuczona podatkami zmniejszyła w ciągu 10 lat , 1999- 2010 realne płace pracującego społeczeństwa o 4.5procent przy wzroście gospodarczym co najmniej 25 procent . Jak łatwo obliczyć feudałowie przemysłowi i finansowi oraz oligarchia polityczna socjalistycznego państwa okradła ich z 30 procent PKB .
 
 
 
Na czym ów cudowny ustrój miałby polegać. Bojarski fascynuje się modelem niemieckim „Po wojnie najbardziej znany model trzeciej drogi między kapitalizmem a komunizmem został wypracowany i zrealizowany w Niemieckiej Republice Federalnej przez Alfreda Müller–Armacka i kanclerza Ludwiga Erharda, jako model społecznej gospodarki rynkowej. Przedsiębiorstwo w tej koncepcji jest traktowane jako wspólnota pracujących; pracownicy uczestniczyli w zarządzaniu (związki zawodowe, rady zakładowe i rady nadzorcze) oraz w zyskach. Zmierzano do zapewnienia każdemu wolności i odpowiedzialności w życiu gospodarczym, wspierając drobną i średnią przedsiębiorczość oraz stawiając tamę monopolizacji.  Państwo rozbudowało instytucje regulujące ten porządek, poszerzyło znacznie opiekę społeczną oraz wspierało finansowo rozwój budownictwa mieszkaniowego. Doprowadziło to do niezwykle szybkiego wzrostu, nazywanego cudem gospodarczym.Silnie progresywny system podatkowy stymulował małe rozpiętości płacowe . Obowiązywał solidaryzm, dobrowolne układy zbiorowe oraz ustawowe płace minimalne. Zapewniało to w znacznym stopniu równowagę i pokój społeczny. Sukces niemieckiej gospodarki rynkowej wzbudził wielkie zainteresowanie w innych krajach i chęć naśladowania. Podobne rozwiązania jak w Niemczech, ale dostosowane do krajowej struktury majątkowej, gospodarczej i tradycji, wprowadzone zostały w Austrii, Szwecji, Danii, Finlandii, a także w Holandii. Częściowo realizowała je również po wojnie Francja generała Charles de Gaulla i wiele z tego pozostało do dziś. „…..Wymienia się następujące, trwałe wartości trzeciej drogi: równość szans i wolności obywateli, obrona słabszych, wolność i autonomia działalności oraz zasady: „Nie ma praw bez obowiązków, nie ma autorytetu władzy bez demokracji”. Współistniejące, dobrze sprawdzone i podstawowe cechy tej gospodarki to: zrównoważona, społeczna i ekologiczna,  regulowana przez państwo gospodarka rynkowa trwałego rozwoju. Łączyć się z nią powinna demokratyzacja polityczna i gospodarcza, sprawiedliwość i solidaryzm,  powszechność własności i pracy oraz aktywność obywatelska.
Po 1980 r. pod presją światowej propagandy neoliberalnej oraz nacisków podejmowanych przez wielkie grupy kapitałowe i organy Unii Europejskiej, w wielu państwach europejskich stopniowo zaczęto odchodzić od zasad trzeciej drogi. Nastąpiło zmniejszenie interwencjonizmu państwowego oraz pewne zawężenie świadczeń socjalnych i uprawnień pracowniczych na rzecz ponadnarodowej gry rynku i kapitału. W efekcie pogłębia się rozwarstwienie społeczne i narasta niezadowolenie. Społeczna gospodarka rynkowa z różnymi modyfikacjami utrzymuje się jednak nadal w krajach skandynawskich i nieźle wytrzymuje konkurencję międzynarodową. J. Sachs, wspomniany ideolog i emisariusz neoliberalizmu w Polsce, stwierdza już dziś wyraźną wyższość społecznej gospodarki rynkowej Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji nad anglojęzycznymi krajami liberalnymi: „Wydatki budżetowe na cele socjalne wynoszą w krajach skandynawskich przeciętnie około 27% produktu krajowego brutto-PKB, podczas gdy w anglojęzycznych zaledwie 17%. Zasadniczo kraje skandynawskie górują nad krajami anglosaskimi pod względem większości wskaźników funkcjonowania gospodarki” (…). W silnych i zdrowych demokracjach hojne państwo opiekuńcze to nie droga do poddaństwa, tylko do sprawiedliwości, równości ekonomicznej i konkurencyjności na arenie międzynarodowej”…...(źródło)
 
 
Marek Mojsiewicz
 
0

Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758