Jednak czy możliwe będzie podróżowanie bez samolotów? Radość miłośników fantastyki jest przedwczesna. Chociaż naukowcy zatytułowali swój artykuł „Star Trek staje się rzeczywistością”, od razu zaznaczyli, że dla teleportacji ludzi i obiektów fizycznych ta metoda się nie nadaje. Można ją zastosować jedynie do przekazywania informacji.
A co z teleportacją, która pozwala zaoszczędzić czas na drogę do pracy? Czy jest ona możliwa w jakikolwiek sposób? Posiadane obecnie dane raczej rozczarowują. Brytyjscy studenci fizyki obliczyli: aby teleportować człowieka, np. na stację kosmiczną, potrzeba prawie 5 biliardów lat, czyli 350 razy tyle, co wiek Wszechświata. Nie rozpatrywano technicznych możliwości teleportacji. Chodziło raczej o ilości informacji, która odpowiadałaby teleportacji jednego człowieka.
Aby teleportacja była możliwa, trzeba najpierw zniszczyć właściwości obiektu w punkcie wysyłki, by potem odtworzyć je w punkcie naznaczenia. Czyli za każdym razem przy teleportacji człowiek umiera, by odrodzić się w nowym miejscu. Czy będzie to ten sam człowiek? Jak można teleportować pamięć i uczucia? Jak wyodrębnić organy i tkanki, od których zależą nasz wspomnienia? Nie ma jeszcze odpowiedzi na te pytania.
Źródło: pl.SputnikNews.com