Komentarze dnia
Like

Tęczowej rewolucji skutki uboczne (2)

01/11/2016
1336 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
Tęczowej rewolucji skutki uboczne (2)

To bardzo trudne sprawy, kobieta powinna zostać otoczona opieką w największym możliwym zakresie. Prawo, które ma bronić jej godności, powinno być zgodne z wszystkimi normami ludzkiego, moralnego postępowania z uwzględnieniem wszystkich wartości. Godności kobiety bronić za wszelką cenę, ale też należy pamiętać, że trzeba nam to robić w sposób godny i zgodny, z naszą kulturą i naszymi przekonaniami, do których mamy prawo.

0


peter_paul_rubens_071-300x230

 

 

PS: Tęcza – nie należy utożsamiać tej nazwy tylko i wyłącznie z obiektem, który z nie do końca jasnych powodów został umieszczony w sąsiedztwie kościoła w Warszawie (plac Zbawiciela), a który to obiekt (podobno artystyczny) stał się, jak pamiętamy przedmiotem wielu nieporozumień.

Biblijna tęcza na przykład, o czym warto przypomnieć, znana była jako symbol nadziei i oczyszczenia, jakie miało nastąpić po potopie. Stanowi symbol – bramę, łączącą niebo i ziemię. […] Zawieram z wami przymierze, tak iż nigdy już nie zostanie zgładzona wodami potopu żadna istota żywa – miał powiedzieć Bóg – i nigdy nie będzie potopu niszczącego ziemię. […] A to jest znak przymierza, które ja zawieram z wami i każdą istotą żywą […]. Łuk mój kładę na obłoki, aby był znakiem przymierza między mną a ziemią […].

(Wybrany fragment Ks. Rodzaju, 0.)

Tęcza jest także ważnym elementem w wierzeniach tybetańskich – ma ona symbolizować siłę o takiej mocy, w której ciało rozpływa się w kolorowym, pełnym ciepłych barw świetle. Także w baśniach tęcza postrzegana jest jako coś bardzo pozytywnego. (Po drugiej stronie tęczy jest świat bajkowych postaci, świat marzeń, co nigdy się nie kończy).

Podczas niedawnych demonstracji w wielu polskich miastach, tęcza znów stała się obiektem, mającym symbolizować w jakimś stopniu kobiece protesty. Niektórzy upatrywali w tym symbolu możliwości przejścia ze stanu nie do końca normalnego w coś pozytywnego, co miałoby nastąpić po zakończeniu demonstrowania społecznego niezadowolenia. (W wielu rozmowach powtarzano także: po prostu różnokolorowe parasolki widziane z góry kojarzą mi się z tęczą – koniec na tym. Tym razem to dla mnie tylko takie skojarzenie – oświadczało wielu).

dsc_0173-199x300

KOBIETA TO RODZINA I OWOC MIŁOŚCI DWOJGA KOCHAJĄCYCH SIĘ LUDZI – KOBIETY I MĘŻCZYZNY. CORAZ CZĘŚCIEJ NA BUZI DZIECKA WIDZIMY DZIŚ GRYMASY SMUTKU I GORYCZY…

Wielu uważało również, że w demonstracjach biorą udział sympatycy ruchów LGBT. Z pewnością dla społeczności o odmiennej – od przyjętej ogólnie – orientacji seksualnej problemy życia poczętego, czy macierzyństwa są raczej mało istotne, aczkolwiek chętnie ugrupowania te uaktywniają się wszędzie, gdzie można tym zatwardziałym moherom dokuczyć (domysły nie do końca przesadzone). Tak czy owak, niech tęcza pozostanie w naszej świadomości jako ten legendarny, baśniowy czasami symbol, owiany magią dobra, pojednania i miłości.

Oby nigdy, czego byliśmy świadkami, nie stał się obiektem, który w ludziach z jakichś powodów miałby rozpalać złe instynkty…

Organizatorzy tego rodzaju wystąpień powinni się zastanowić nad tym, co stanie się, kiedy sprawa wymknie się spod kontroli. To trochę wstyd – jesteśmy jednym narodem, posługujemy się jednym – wydawać by się mogło – zrozumiałym dla każdego Polaka językiem, a tak trudno o zrozumienie… Warto zastanowić się nad tym, co kryje się za wieloma wybuchającymi nagle ni stąd ni zowąd ogniskami, już za chwile urastającymi do rozmiarów wielotysięcznych demonstracji… To oczywiście kolejne tylko domysły, które rodzą się wszędzie tam, gdzie nie widzimy jasnej, klarownej odpowiedzi. Tu jej nie dostrzegam. Stajemy się podejrzliwi w stosunku do siebie i przestajemy zauważać rzeczywiste zagrożenia, a może znów na tym komuś zależy..? 

 

 

Źródła: www.mysliwwielkimmiescie.pl / 2013 / 12 / oczyszczenie / i / – przemiana – symbol – teczy. html

Foto: Inness George – The Rainbow (via Google Art Projekt), foto 2: Peter Paul Rubens – ze zbiorów www.mysliwwielkimmiescie.pl

Portrety dziecka: reprodukcje ze zbiorów prywatnych (tp). 

 

Tadeusz Puchałka

Za: http://www.siemysli.info.ke/

0

Dorota J

Dziennkarz w 3obieg.pl/

209 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758