Bez kategorii
Like

Solidarna Polska powstała po to, by Donald Tusk miał w końcu z kim przegrać

29/02/2012
499 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
no-cover

Solidarna Polska pączkuje na Śląsku. Nasz ruch jest oddolny. Nie będziemy nikogo na siłę wyciągać. Nie zależy nam na karierach. Śląsk zasługuje na zrozumienie z Warszawy, by władza zrozumiała Śląsk, bo jest piękny i bogaty.

0


 Inicjatywy Solidarnej Polski na Śląsku. Rozmowa z posłanką Klubu Solidarna Polska panią Beatą Kempą, która odbyła się w Katowicach w dniu ogłoszenia informacji o powołaniu pełnomocników do tworzenia Klubów Solidarnej Polski na Śląsku i Zagłębiu.


16 grudnia 2011 roku, po obchodach kolejnej rocznicy wydarzeń w kopalni „Wujek”, Arkadiusz Mularczyk spotkał się z Michałem Wójcikiem radnym Sejmiku Śląskiego, koordynatorem struktur Solidarnej Polski na terenie województwa śląskiego oraz delegacją tyszan: Mateuszem Gruźla i Wiesławem Węglarzem w sprawie utworzenia na terenie miasta Tychy Klubu Solidarnej Polski.

29 grudnia 2011 roku, odbyło się w Tychach zebranie inicjujące powstanie w mieście Klubu Solidarnej Polski. Gościem spotkania był Michał Wójcik.  Po prawie dwugodzinnej dyskusji, w trakcie której poruszano szereg tematów związanych z aktualną sytuacją gospodarczą i polityczną w kraju oraz mieście Tychy, uczestnicy zebrania jednogłośnie opowiedzieli się za potrzebą powstania w Tychach Klubu Solidarnej Polski. W spotkaniu w wzięło udział ok. 20 osób, w tym przedstawiciele środowisk pracowniczych, oświatowych, związkowych,  prawniczych i społecznych  działających na terenie naszego miasta. Misję koordynatora działań klubu powierzono Jakubowi Chełstowskiemu, radnemu miasta Tychy obecnej kadencji.
 
2 stycznia 2012 roku założyciele  Solidarnej Polski przebywali na Śląsku. Beata Kempa, Zbigniew Ziobro, Ludwik Dorn, Jacek Kurski, Mariusz Jędrysek w towarzystwie przedstawicieli górników złożyli kwiaty pod pomnikiem Wojciecha Korfantego, po czym wzięli udział w konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach. Wystąpili z inicjatywą dającą szansę powstrzymania szkodliwych dla Polski skutków pakietu klimatycznego.
 
Jako pierwsi w Europie postanowili wykorzystać tzw. Europejską Inicjatywę Obywatelską. Oznacza to zebranie około miliona podpisów w siedmiu krajach UE, po to,  by wezwać KE do przedstawienia projektu aktu prawnego zawieszającego wykonanie tzw. Pakietu Klimatycznego. Grupa tyska przyjechała na to spotkanie w znakomitej reprezentacji. Mateusz Gruźla – przedstawiciel NSZZ „Solidarność”  poruszył sprawę umów śmieciowych i zwolnień z pracy działaczy związkowych, pomimo ochrony prawnej. Brak perspektyw dla młodego pokolenia w Polsce oraz potrzebę odbudowania szkolnictwa zawodowego podniosła nauczycielka z Tychów.
 
Rozmowa europosłem RP Zbigniewem Ziobro – Solidarna Polska na temat kosztów wprowadzenia pakietu klimatycznego oraz zorganizowania referendum zawieszającego pakiet.
 
 
    27 stycznia 2012 roku delegacja Solidarnej Polski z Tychów udała się na spotkanie ze Zbigniewem Ziobro w Urzędzie Miasta w Sosnowcu. Jedno z pytań, jakie zadał przedstawiciel SP z Tychów – Łukasz Sarnowski – weteran wojny w Iraku, dotyczyło losu tyskiego szpitala wojewódzkiego. Z. Ziobro określił problem jako polityczny – dążenie do ogłoszenia upadłości. Zapewnił, że rozmawiał o tym z koordynatorem struktur na Śląsk – Michałem Wójcikiem. Pytający otrzymał obietnicę przyjazdu Z. Ziobry do Tychów.

 

 

13 lutego 2012 roku członkowie Solidarnej Polski udali się do Urzędu Marszałkowskiego na sesję Sejmiku Śląskiego z petycją do Marszałka Sejmiku Śląskiego w sprawie losu tyskiego szpitala. Pod koniec stycznia brKlub zwrócił się na piśmie do Marszałka o zorganizowanie w trybie pilnym spotkania w Tychach w celu przedstawienia planu konkretnych działań, mających poprawić sytuację placówki. 

 

18 lutego 2012 roku delegaci SP z Tychów wraz z przewodniczącą NSZZ „Solidarność” Fiat Auto Poland Wandą Stróżyk uczestniczyli w pierwszym posiedzeniu Rady Politycznej Solidarnej Polski w Warszawie. Odbyła się tam rozmowa ze Zbigniewem Ziobro, byłym Ministrem Sprawiedliwości. Z Europosłem rozmawiali przedstawiciele zakładowej „Solidarności” Wanda Stróżyk i Mateusz Gruźla na temat tragicznej sytuacji pracowników fabryki. Otrzymano obietnicę pomocy w sprawie łamania praw pracowników FAP.

 
24 lutego przedstawiciele SP z Tychów wsparli pikietę, jaka miała miejsce pod fabryką Fiat Auto Poland, zorganizowaną przez NSZZ „Solidarność”. W proteście wziął udział przewodniczący Klubu Parlamentarnego SP Arkadiusz Mularczyk. W petycji skierowanej do kierownictwa fabryki wyrażono zdecydowany sprzeciw wobec unikania dialogu z załogą, łamaniu praw pracowniczych i umów społecznych.
 
Arkadiusz Mularczyk, Poseł na Sejm RP Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Solidarna Polska składa petycję w firmie Fiat Auto Poland.
 
0

Mateusz Gruźla

"W życiu nie chodzi o to jak mocno możesz uderzyć, ale o to jak mocno możesz dostać i dalej iść do przodu."„I call myself a Peaceful Warrior…because the real battles we fight are on the inside.”„Pan Bóg nie lubi tchórzy!”

130 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758