Bez kategorii
Like

Różaniec

22/10/2012
1113 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Przeklinanie nic nie pomoże. Powtarzanie sobie różnych plotek czy dowcipów politycznych, też nic nie da

0


Pragnę przytoczyć kilka zdań Sługi bożego Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego, tego który był tak wielkim oparciem wtedy gdy żył i po śmierci dla Polski umęczonej tzw. PRL’em., czyli sowietyzacją życia powszedniego Polaków.

Prymas Stefan Wyszyński o Modlitwie Różańcowej

,,Różaniec to łańcuch bezpieczeństwa na stromej skale szczytów górskich. Nie wolno się zatrzymywać na żadnej tajemnicy. Trzeba iść dalej. Bo pełnia życia jest u szczytu…”

,,Może to być dla nas wszystkich pociechą w naszym trudnym, codziennym życiu. (…) I gdy my na tyle problemów rady nie mamy, zostaje jedno: mieć w kieszeni różaniec i modlić się za tych, którzy nam przyczyniają tyle udręki we własnej Ojczyźnie (…) Módlmy się za tych ludzi. Przeklinanie nic nie pomoże. Powtarzanie sobie różnych plotek czy dowcipów politycznych, też nic nie da. Ale, modlitwa może pomóc. Ona zdolna jest oświecić umysły, poprawić wolę ludzką.”
Zwiążmy myśli, usta i dłonie nasze różańcem świętym, napełnijmy domostwa i wioski nasze szeptem modlitewnych Pozdrowień maryjnych, przekazując jedni drugim uporczywe wołanie: ,,Zdrowaś Maryjo” !

,,Sięgajmy do myśli Bożej w rozważaniu życia Chrystusa na tle radosnych, bolesnych i chwalebnych tajemnic – pogłębiajmy w sobie zrozumienie głównych prawd wiary świętej: Wcielenia Syna Bożego i Odkupienia Świata.”

,,Zżyjmy się z różańcem tak, abyśmy go stale odmawiali, abyśmy łatwo doń wracali, abyśmy mu poświęcali wszystkie wolne chwil”

,,Szczególnie zadbajmy o to, by przywrócić w domach rodzinnych piękny, stary zwyczaj kończenia dnia wspólnym różańcem.”

 

Więcej o marszach:

http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/

Podaję linki z przykładem rozważań.

http://www.zdrowaśka.pl/rozwazania/
http://krolowapolski.brzegdolny.pl/pray188.html

Jeśli ktoś zna teksty rozważań różańcowych o Polsce, proszę o linki. Proszę też o propagowanie Marszów Pokutnych w intencji Ojczyzny. Proszę modlić się za Polskę, za rządzących, za Parlament, za wrogów Ojczyzny.
Nie oglądajmy się na media, róbmy swoje. Przejęliśmy dziedzictwo jakim jest Polska, po tych co zginęli, oddali za nią życie, którzy jej służyli z honorem. Weźmy na siebie odpowiedzialność za nasz Dom.
 

 

0

Bez kategorii
Like

Różaniec

17/02/2012
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

„Klepanie zdrowasiek” jest jednym z popularniejszych pejoratywnych określeń praktyk katolickich. Tymczasem sznury modlitewne są spotykane w różnych religiach.

0


Najbardziej znane sznury modlitewne to oprócz koronki (różańca) buddyjska i hinduistyczna mala oraz muzułmański tasbih (tespih). Dzięki nim można skupić się na prostej, powtarzalnej praktyce (np. wielokrotnym recytowaniu mantry, wykonywaniu serii pokłonów) bez rozpraszania liczeniem. Przesuwanie paciorków może też, angażując ciało, pomagać w skupieniu.

Katolicka modlitwa różańcowa na tym tle wydaje się skomplikowana. Nie każdy zdaje sobie sprawę, a i nie wszędzie i nie zawsze jest to jasno opisane, że modlitwa ta polega na przeżywaniu wraz z Maryją kluczowych wydarzeń z Jej życia i życia Jej Syna, tzw. Tajemnic Różańca.

Dlaczego „przeżywaniu”? Dlatego, że forma nie jest tu ściśle określona ani narzucona. Zależy od predyspozycji i dyspozycji modlącego się. Może to być po prostu wysłuchanie czytanej treści danej Tajemnicy. Lub krótkie, hasłowe przypomnienie sobie jej w myślach. Może też być dłuższe rozważanie (medytacja). Albo trwająca w czasie odmawiania kolejnych „Zdrowaś Maryjo” kontemplacja danej Tajemnicy.

Przy okazji warto jednoznacznie określić znaczenie tych terminów, ponieważ daje się zauważyć nawet na stronach poświęconych modlitwie różańcowej niejakie pomieszanie.
Medytacja jest aktywnym, głównie intelektualnym sposobem modlitwy. Skupiamy się na medytowanych treściach, rozpatrujemy bogactwo ich znaczeń, podążamy za skojarzeniami.
Kontemplacja natomiast ma charakter bierny, opiera się raczej o zmysły i uczuciowość. Jest trwaniem, a nie działaniem, w obecności Osób i kontemplowanych wydarzeń.
Bardzo dobrą podstawą do poznania i posmakowania obu tych „technik” są rekolekcje ignacjańskie. O nie też oparte jest powyższe rozróżnienie.

 

Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie zwycięstwem błogosławionej Maryi Dziewicy
(kard. August Hlond)

Na Dalekim Wschodzie, a współcześnie coraz częściej i na Zachodzie, spotyka się jeszcze trzeci rodzaj podobnej praktyki: medytację/kontemplację bezprzedmiotową. W technice tej pozostaje się świadomym i uważnym, ale – jak sama nazwa wskazuje – nie podsuwa się umysłowi żadnych treści, ani nie lgnie do pojawiających się spontanicznie myśli, emocji, wyobrażeń. Ponieważ takie „puszczenie” nurtu świadomości jest dość trudne (proszę spróbować!) najczęściej stosowana jest dodatkowa pomoc, np. liczenie oddechów lub powtarzanie mantry.
Z kolei niezwykle kolorowy, pobudzający wyobraźnię buddyzm tybetański ma w swoim repertuarze praktyki polegające między innymi na plastycznym, ze szczegółami, wyobrażaniu sobie bóstw, energii, czujących istot itd. Również w niektórych zachodnich systemach motywacyjnych czy samo-rozwoju stosowane są elementy kontemplacyjnego wyciszenia i wizualizacje.

Modlitwa różańcowa jest bardzo mocną modlitwą. Nie bez powodu napotyka wściekłość i szyderstwa, jak to można było zobaczyć choćby pod Krzyżem Smoleńskim.
Nie jest też modlitwą łatwą. Jej pozorna nieracjonalność może budzić opór, a monotonia – doznanie nudy i rozproszenie uwagi.

Na Wschodzie mówi się, by „nie sprawdzać”, nie oceniać swojej duchowej praktyki. U nas, że najgorsza taka modlitwa, której nie ma wcale.


Po linku do kłębka:
Krucjata Różańcowa za Ojczyznę
Poprawne odmawianie różańca oznacza odmawianie modlitwy oraz medytację w tym samym czasie. www.padrepio.catholicwebservices.com
Jak odmawiać różaniec
O różnańcu w Wikipedii

0

Bez kategorii
Like

Różaniec

30/01/2012
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
7 minut czytania
no-cover

Jest to modlitwa, która przemienia świat, zwłaszcza gdy jest odmawiana wspólnie. Nasze rodziny, Ojczyzna i świat walczą teraz z przytłaczającymi siłami zła. Dziś potrzebujemy pomocy Maryi bardziej niż kiedykolwiek przedtem.

0


 Słowo różaniec pochodzi z łaciny i oznacza wieniec róż.

Sama róża jest jednym z kwiatów symbolizujących Dziewicę Maryję. 
 
 
 
Jak odmawiać różaniec?



•    Na początku należy uczynić znak Krzyża świętego i na krzyżyku odmówić Wierzę w Boga




Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego,

Stworzyciela nieba i ziemi.
I w Jezusa Chrystusa, Syna Jego Jedynego,
Pana naszego; który się począł z Ducha Świętego;
narodził się z Maryi Panny; 
umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion;
zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał;
wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga Ojca Wszechmogącego;
stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych.
Wierzę w Ducha Świętego; Święty Kościół powszechny, Świętych obcowanie;

grzechów odpuszczenie; ciała zmartwychwstanie; żywot wieczny.Amen.


•    Na pierwszym paciorku odmawia się Ojcze nasz

•    Na trzech dalszych Zdrowaś Maryjo

•    Są to modlitwy wstępne; ich intencją jest uproszenie cnót wiary, nadziei i miłości. Przy odmawianiu wszystkich części różańca wystarczy modlitwy wstępne odmówić tylko przed częścią pierwszą.

•    Następnie zapowiada się daną część i tajemnicę jako temat do rozważania na tle powtarzanych modlitw ustnych:  Ojcze nasz,   10 Zdrowaś Maryjo   i Chwała Ojcu



Chwała Ojcu, i Synowi

i Duchowi Świętemu  – jak była na poczatku, teraz, zawsze i na wieki wieków. Amen


 

•    Po każdym Chwała Ojcu odmawiamy tak zwaną modlitwę fatimską:                                                      

  „O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i pomóż szczególnie tym,  którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia”. 



Odmawiając różaniec, rozważamy razem z Maryją wydarzenia z Ewangelii, które Ona rozważała w swoim sercu. Mamy nie tylko rozważać postawę Jezusa i Maryi, ale naśladować Ich w naszym życiu osobistym, rodzinnym i społecznym.

Wiele razy w historii modlitwa różańcowa odmawiana z wiarą zaważyła na losach narodów.

W życiu ludzi zmagających się z grzechem, trudnościami i nałogami różaniec jest jakby liną ratunkową. 



Jest to modlitwa, która przemienia świat, zwłaszcza gdy jest odmawiana wspólnie. 

Nasze rodziny, Ojczyzna i świat walczą teraz z przytłaczającymi siłami zła. 

Dziś potrzebujemy pomocy Maryi bardziej niż kiedykolwiek przedtem. 

 

 
 

 

CZĘŚĆ I – TAJEMNICE RADOSNE

(odmawiamy w poniedziałki i soboty)

1. Zwiastowanie Maryi Pannie

2. Nawiedzenie św. Elżbiety

3. Narodzenie Pana Jezusa

4. Ofiarowanie w świątyni

5. Znalezienie Pana Jezusa



CZĘŚĆ II – TAJEMNICE ŚWIATŁA

(odmawiamy w czwartki)

1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie

2. Objawienie się Pana Jezusa na weselu w Kanie Galilejskiej

3. Głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia

4. Przemienienie na górze Tabor

5. Ustanowienie Eucharystii



CZĘŚĆ III – TAJEMNICE BOLESNE

(odmawiamy we wtorki i piątki)

1. Modlitwa w Ogrójcu

2. Biczowanie Pana Jezusa

3. Ukoronowanie cierniem

4. Droga krzyżowa

5. Śmierć Jezusa na krzyżu



CZĘŚĆ IV – TAJEMNICE CHWALEBNE

(odmawiamy w środy i niedziele)

1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa

2. Wniebowstąpienie Pana Jezusa

3. Zesłanie Ducha Świętego

4. Wniebowzięcie Matki Bożej

5. Ukoronowanie Matki Bożej
 



"Na Watykanie w Kaplicy Sykstyńskiej jest ogromny obraz, namalowany na wielkiej ścianie – przedstawia Sąd Ostateczny. Mnóstwo postaci, Chrystus, u Jego boku Maryja, aniołowie, Apostołowie i rzesze ludzkie, podnoszące się z tej ziemi ku niebu. Ale jeden fragment szczególnie nas zastanawia – oto potężny Duch Boży dźwiga z otchłani człowieka, uczepionego do różańca. Dźwiga go na różańcu! Wielki mistrz Odrodzenia, Michał Anioł Buonarroti, miał widocznie tak żywą wiarę w potęgę różańca, że umieścił go w najwspanialszym dziele malarstwa chrześcijańskiego, jakim jest Sąd Ostateczny w Kaplicy Sykstyńskiej." 

(Kardynał Stefan Wyszyński)

 
 
 



Odmawiajmy, jeśli to możliwe każdego dnia, różaniec, zarówno indywidualnie, jak i we wspólnocie. Różaniec to modlitwa prosta, ale głęboka i bardzo skuteczna, także gdy prosimy o łaski dla rodzin, dla wspólnot i dla całego świata. 



( Błogosławiony Jan Paweł II)

 



Polecam wspaniały tekst o historii Różańca 

RÓŻANIEC – MODLITWA PROSTOTY I GŁĘBI

ORAZ 

TAJEMNICE RÓŻAŃCA




Fotografie z internetu.

0

WARTOŚCI
Like

RÓŻANIEC…

10/06/2011
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
7 minut czytania
no-cover

Szatan potrafi przemienić się w anioła światłości.

0


List do katoliczki.

Bardzo chciałbym Ci dobrze odpowiedzieć na temat różańca. Ze względu na to, że już o tym pisałem, list ten będzie niemalże kopią poprzedniego.

Wrzucam w Google: „Katechizm Kościoła Katolickiego„, hasło „różaniec„.

Nauka 1674:

„Poza liturgią sakramentów i sakramentaliów katecheza powinna brać pod uwagę formy pobożności wiernych i religijności ludowej. Zmysł religijny ludu chrześcijańskiego zawsze znajdował wyraz w różnorodnych formach pobożności, które otaczały życie sakramentalne Kościoła. Są to: cześć oddawana relikwiom, nawiedzanie sanktuariów, pielgrzymki, procesje,  d r o g a  krzyżowa, tańce religijne, różaniec, medaliki itp”.

http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkII-2-4.htm

No cóż, pobożność ludowa, nie ma nic wspólnego z pobożnością wynikającą z Pisma Świętego.
Cześć oddawana relikwiom, medaliki, modlitwa różańcowa, to nauki pogańskie. Zatem „PUNKT PRZECIW„ powyższej, papieskiej nauce.

Poszukajmy dalej.

Katechizm, nauka 971:

„(_)Wyraża się on (KULT – dop. mój) w świętach liturgicznych poświęconych Matce Bożej oraz w modlitwie maryjnej, takiej jak różaniec, który jest „streszczeniem całej Ewangelii”.


http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkI-2-3.htm

Różaniec  streszczeniem całej Ewangelii?
A ja myślałem, że  n a j l e p s z ą, najdoskonalszą modlitwą, którą można  u z n a ć    za „streszczenie całej Ewangelii„, jest TYLKO modlitwa „Ojcze Nasz„, której mnie nauczył Pan Jezus!
A swoją drogą, (piszę to bez złości), trzeba być nie lada bezczelnym, żeby tak oszukiwać ludzi.

No tak, przecież zacząłem punktować. O ile „PIERWSZY PUNKT PRZECIW„, pisany był przeze mnie czcionką „calibri„, wielkość „11„, o tyle obecnie stawiany „DRUGI PUNKT PRZECIW„, w domyśle piszę czcionką „wofglif„, wielkość „72„.

Znowu więc w Google wrzucam hasło. Tym razem będzie to słowo: „św. Dominik”.

„Modlitwa różańcowa powstała w XII w., w trudnych czasach rozkwitu herezji albigensów”.

I inne miejsce w  s i e c i:

„To właśnie podczas misji św. Dominika narodziła się modlitwa różańcowa. Podczas jednej z wypraw, w Prouille, pomimo żarliwości, postów i modlitw występowała bardzo nikła owocność. Św. Dominik modlił się, skarżąc się że jego starania nie przynoszą owoców, wówczas zjawiła się mu Matka Boża i poleciła, aby nie tylko głosił kazania, lecz  p o ł ą c z y ł  je z odmawianiami Psałterza NMP, czyli modlitwy złożonej ze 150 Zdrowaś (tyle jest Psalmów w Piśmie św.) i 15 Ojcze nasz. Dominik posłuchał Maryi, głosił słowo i przeplatał je rozważaniem połączonym z odmawianiem różańca”.

http://mateusz.pl/duchowosc/ts-r.htm

Stawiam „TRZECI, kolosalny PUNKT PRZECIW„ i w tym temacie kończę cytatem Biblijnym:

„ (8) Ale gdybyśmy nawet my lub Anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy, niech będzie przeklęty! (9) Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą /od nas/ otrzymaliście, niech będzie przeklęty!„.

List do Galatów 1:8, 9

Dominik, jak i papieże, księża i biskupi są pod „Pawłowym„ przekleństwem, dlatego, że uczą innej Ewangelii, różnej od TEJ, której Uczył Pan Jezus i Apostołowie. Nie Maria, nie żadni wymyśleni przez papieży katoliccy święci, lecz tylko Pan Jezus, z Woli Boga Ojca, Jest Jedyną Drogą do zbawienia, do Ojcowskiej Chwały.

Pan Jezus Umarł na Krzyżu i Zmartwychwstał. Pokonał śmierć i należy Mu się Szacunek i Miłość. Jest Barankiem Bożym, Który „położył głowę„ pod „topór śmierci„, za mnie i za Ciebie, i jeszcze za Ciebie, i za Ciebie…

Wykorzystaj Jego Śmierć, ku Jego i Jego Ojca Chwale. Nie odbieraj Tego, co Panu Jezusowi się należy. Nie odbieraj Mu Boskości i Miłosierdzia.
Izajasz nazywa Go Bogiem Mocnym, Księciem Pokoju, Odwiecznym Ojcem, czy Przedziwnym Doradcą.

Wielki i Błogosławiony Bóg Ojciec, Ustanowił TYLKO Swego Syna, by Ten, Był naszym Orędownikiem.

Na temat orędownictwa Marii i modlitw do niej, Ewangelia nic nie wspomina. Ona, tak samo jak TY i ja, potrzebowała podczas swej ziemskiej pielgrzymki, pomocy Zbawiciela. Ona, tak samo jak Ty i ja, potrzebowała zbawienia, darowania przedtem popełnionych grzechów.

Jej kości, bieleją gdzieś w izraelskiej ziemi, a pamięć o niej, wpisana jest w Mądrość Bożą. Pewnego wyznaczonego dnia, jak Mówi Pismo, wszyscy miłujący Zbawiciela ludzie, zmartwychwstaną i także ona razem z nimi, by jeden drugiego w zmartwychwstaniu nie uprzedził.

Modlitwa tzw. „różańcowa„, czy modlitwy o wstawiennictwo Maryjne, są niezgodne z Biblią.
Jedno Tylko Imię Ustanowione Zostało Przez Boga Ojca, w Którym są skryte Jego Wszystkie Tajemnice. Pisałem o tym wyżej. Imię to brzmi: (Pan) „Jezus„.

Pismo Święte uczy o Zbawicielu:

„Nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni”.

Dzieje Apostolskie 4:12

A, objawiająca się  w różnych miejscach „Maria„?
A, Medjugorie?
A, Fatima?

Hm!

Napisane jest, że i szatan potrafi przemienić się w anioła światłości!

Pozdrawiam Ciebie nieznajoma katoliczko.

0

57KerenOr http://57kerenor.blogspot.com/

-------------------------------------------------------------------------- NUDA VERITAS (Naga Prawda)! Chcę tutaj stanąć w obronie Boga Ojca, jak również Boga Syna, ponieważ wielu fałszywych proroków głosi kłamstwa, prowadzące ludzi w najgłębszą czeluść przepaści. Znajdziesz mnie również pod adresem: http://57kerenor.nowyekran.net/

130 publikacje
14 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
343758