Od 5 февраля 2010 года Rosja ma nową doktrynę wojenną. Zgodnie z jej założeniami, Polska jest z tym krajem w stanie wojny.
Wojny czasami są dzielone na dwie kategorie: wojny energetyczne i wojny informacyjne. W wojnach energetycznych walczy się z budowlami, zasobami surowcowymi i oporem czynnika ludzkiego, a w wojnie informacyjnej z zasobami informacyjnymi wroga. Różnica polega na stopniu stechnicyzowania użytej broni. W wojnach informacyjnych obezwładnia się przeciwnika informacją – działaniami wywiadu, agentury, propagandą i manipulacją, a potem bierze się go w poddaństwo. W wojnie informacyjnej zniewala się społeczeństwo stopniowo. Polem walki są tu systemy przetwarzające informacje (np. mózgi, komputery).
Przykładem wojny informacyjnej może być zimna wojna, jaka miała miejsce między USA i ZSRR po II wojnie światowej. W wojnie tej nie doszło do otwartych działań zbrojnych między głównymi stronami konfliktu (prowadzone były wojny zastępcze), miała ona głównie charakter wojny informacyjnej. Może istnieć także sytuacja, gdy w jakiejś wojnie występują zarówno elementy wojny energetycznej, jak i informacyjnej.
W lutym 2010 Rosja przyjęła nową doktrynę wojenną, ta data to wg mnie oficjalne wypowiedzenie wojny Polsce. Działania nieoficjalne i przygotowania miały miejsce o wiele wcześniej. Moim zdaniem samolot Casa nie spadł przypadkowo, mimo iż początkowo tak mogło się tak wydawać. Działania obcych służb tym się charakteryzują, iż nie sposób się doszukać 'obcej’ ingerencji w danym zdarzeniu.
Rosja nigdy nie 'skasowała’ zwerbowanych ludzi w czasach komuny i po ’89. Skala nasycenia Polski ludźmi którzy służą Rosji (czy to własny wybór , czy to szantaż, czy inny przymus lub własna wola – nieważne) Ci ludzie właśnie teraz działają.
Media już wcześniej 'informowały’ Polaków’ – w Polsce nie ma mafii , w Polsce nie ma agentów – a przeciętny Kowalski brał to za prawdę objawioną.
To wszystko było 'urabianiem ciemnoty’.
"
11. Konflikty militarne charakteryzują ich cele i sposoby oraz środki do osiągnięcia tych celów, skala i terminy akcji wojskowych, formy i metody walki i wykorzystywane uzbrojenie oraz sprzęt wojskowy.
12. Charakterystycznymi cechami współczesnych konfliktów zbrojnych są:
a) zintegrowane wykorzystanie sił zbrojnych i sił i środków o charakterze niewojskowym;
b) masowe wykorzystanie systemów broni i sprzętu wojskowego opartych na nowych zasadach fizycznych, które są porównywalne do broni jądrowej w zakresie efektywności;
c) rozszerzenie skali wykorzystania wojsk (sił) i zasobów działających w przestrzeni powietrznej i kosmicznej;
d) intensyfikacja roli wojny informacyjnej;
e) skrócenie czasu potrzebnego do przygotowania do prowadzenia operacji wojskowych;
f) wzrost szybkości dowodzenia i kontroli, w wyniku przekształcenia ze ścisłego pionowego systemu dowodzenia i kontroli w globalny, sieciowy zautomatyzowany system dowodzenia i kontroli dla żołnierzy (sił) i uzbrojenia;
g) utworzenie na terytoriach walczących stron stałej strefy operacji wojskowych.
13. Cechy nowoczesnych konfliktów zbrojnych:
a) nieprzewidywalność ich powstawania;
b) obecność szerokiego zakresu wojskowo-politycznych, ekonomicznych, strategicznych i innych celów;
c) wzrost roli nowoczesnych wysoko skutecznych systemów broni, a także przearanżowanie roli różnych dziedzin walki zbrojnej;
d) wcześniejsze wdrażanie środków wojny informacyjnej w celu osiągnięcia celów politycznych bez wykorzystania siły militarnej, a następnie w interesie ukształtowania przychylnej odpowiedzi wspólnoty światowej na wykorzystanie siły militarnej.
14. Konflikty militarne wyróżniać będzie szybkość, selektywność, wysoki poziom zniszczenia celów, szybkość w manewrze wojsk (sił) i siły ognia, oraz wykorzystanie różnorodnych mobilnych ugrupowań wojsk (sił). Posiadanie inicjatywy strategicznej, zachowanie zrównoważonego państwa oraz dowodzenia wojskowego i kontroli, a także zapewnienie przewagi na lądzie, na morzu, w przestrzeni powietrznej i w kosmosie będzie decydującym czynnikiem w osiąganiu celów.
15. Działania wojskowe będą charakteryzować się rosnącym znaczeniem broni precyzyjnej, elektromagnetycznej, laserowej, infradźwiękowej, systemów sterowanych komputerowo, samolotów bezpilotowych, autonomicznych jednostek morskich, kierowanych zrobotyzowanych modeli uzbrojenia i wyposażenia wojskowego. "
To tylko wycinek Военная доктрина Российской Федерации , w języku angielskim przeczytasz tu: Russia2010_English
inne źródła które warto odwiedzić:
http://news.kremlin.ru/ref_notes/461
http://marekdabrowski.nowyekran.pl/post/534,doktryna-wojskowa-rosji-1
http://ojczyzna.pl/ARTYKULY/BRZESKI-R_Wojna-Informacyjna.htm
źródło obrazu wprowadazjącego:
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Matejko_King_Wladyslaw_IV_Near_Smolensk.jpg
subiektywnie wybieram linki do róznych informacji w sieci Internet, czasem dodam jakis zlosliwy komentarz, czasem nic nie trzeba dodawac.