LIKWIDACJA mojego STANOWISKA PRACY w Państwowym Instytucie Geologicznym – Państwowym Instytucie Badawczym jest FAKTEM. Uzasadnienie tej decyzji to problem „WŁADZY”. Moim problemem jest POWRÓT do PRACY…
W wigilię 4 czerwca 2011 roku zwracam się do OSÓB odpowiedzialnych za BLOKOWANIE na stanowiskach pracy (w komputerach) Pracowników Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego moich TEKSTÓW w internecie…
"[…] Powód: Strona została zablokowana ponieważ występuje na niej złośliwy kod lub wirus,
który może uszkodzić Twój komputer.".
Pozostawiam bez oceny!
poprawny.pl/media//knebel1.jpg
Z poważaniem -"Niesforne Dziecię Gutenberga".
P.S.
2011-06-04 (PAP) – To zwycięstwo 4 czerwca 1989 roku otworzyło drogę do pełnej polskiej wolności, drogę do Unii Europejskiej i NATO – powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas sobotniego otwarcia wystawy "Wolność ma głos" w stołecznej Kordegardzie.
Wystawa została zorganizowana przez Kancelarię Prezydenta i Narodowe Centrum Kultury (NCK) dla uczczenia rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku. Kordegarda należy do NCK i jego dyrektor Krzysztof Dudek jako gospodarz powitał głowę państwa.
Prezydent otwierając wystawę podziękował władzom placówki za pokazanie ważnego fragmentu historii. "Dzisiaj w rocznicę święta wolności, polskiej wolności, odzyskanej w 1989 roku możemy tutaj zarówno pokazać kawałek +okrągłego stołu+ (…) ale także to co najważniejsze, czyli drogę do Okrągłego Stołu i potem" – powiedział Bronisław Komorowski.
Okrągły Stół – mówił prezydent – "sam w sobie nie był zwycięstwem, był drogą do zwycięstwa". "Zwycięstwo wolności nastąpiło 4 czerwca poprzez głosowanie Polaków, którzy udzielili daleko idącego poparcia obozowi Solidarności. To zwycięstwo 4 czerwca otworzyło drogę do pełnej polskiej wolności, drogę do Unii Europejskiej i NATO, a więc poszło o wiele dalej niż ktokolwiek planował, niż ktokolwiek nawet odważał się marzyć przed Okrągłym Stołem i w jego trakcie" – powiedział Komorowski.
Prezydent zwiedził ekspozycję
i własnoręcznie wykonał na eksponowanym na niej powielaczu pamiątkową ulotkę.
Głównym eksponatem wystawy jest fragment okrągłego stołu, przy którym od 6 lutego do 5 kwietnia 1989 roku trwały rozmowy pomiędzy władzami komunistycznymi a stroną solidarnościową i przedstawicielami Kościoła, które doprowadziły do wyborów 4 czerwca 1989 roku.
Na ekspozycji znalazła się także wielkoformatowa fotografia przedstawiająca obrady oraz lista uczestników rozmów. Zwiedzający mogą również obejrzeć powielacz i własnoręcznie odbić na nim okolicznościową ulotkę.
Eksponatom towarzyszy część multimedialna, gdzie pokazywane są fragmenty "Dziennika Telewizyjnego" z 4 czerwca 1989 roku, kronika filmowa, a na słuchawkach można posłuchać pochodzących z tego okresu audycji Radia Wolna Europa. Każdy ze zwiedzających otrzyma również ulotkę z podstawowymi informacjami o czerwcowych wyborach informującą m.in. jaki był stosunek głosów w Sejmie kontraktowym, jak przebiegały wybory do Senatu oraz zawierającą podstawowe informacje o tym, jak wyglądały negocjacje.
Wybory z 4 czerwca 1989 roku zakończyły się wielkim zwycięstwem Solidarności. Ich konsekwencją był upadek komunizmu i przemiany polityczne nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Wybory przeprowadzone 4 czerwca 1989 r. były rezultatem porozumienia zawartego pomiędzy władzą komunistyczną a przedstawicielami części opozycji i Kościoła podczas obrad Okrągłego Stołu.
Wystawa "Wolność ma głos" jest dostępna dla zwiedzających jedynie w sobotę do godz. 21. (PAP)
akn/ mok/