Sytuacja polskich mediów na Ukrainie jest naprawdę tragiczna.
Świadczy o tym, min. apel, który otrzymałem dziś w poczcie porannej.
Coś z tym trzeba zrobić…liczę na inicjatywę posłów z PiS i Solidarnej Polski i senatorów…
Nasza sytuacja, nie tylko Radia Lwow, lecz wszytskich mediow na Ukrainie jest naprawde tragiczna. W ostatnim artykule na stronie radiowej, o wizycie Ciska do Lwowa, mozna uslyszec wszystko i stosunek MSZ do mediow polskich na Ukrainie. Jest to dlugie nagranie, ale warte wysluchania. Co do naszej redakcji, to od poczatku roku redakcja jest zadluzona na prawie 7 tys. dolarow!!! Jezeli interesuja szczegoly, podaje nr i maila do przezesa Teresy Pakosz: +380676750662, lotost@rambler.ru
Pozdrawiam i prosze, wg mozliwosci o rozprzestrzenienie tej informacji, poniewaz juz jest koniec lipca, a zadne! medium na Ukrainie nie dostalo finansowania. Nic oprocz jakichs watlych obietnic ze strony fundacji czy MSZ.
Naszym zdanem: gdzie jest mnej Polakow i gazeta ma mniejszy naklad – nie zostanie sfinansowana, no i odpowiednio ci Polacy polskiej gazety nie potrzebuja. Czy oni chca aby Polskosc tutaj zginela ostatecznie? Chyba tak. A min Sikorski i Cisek to chami i ignoranci, a przyjmujacy ich we Lwowie konsul generalny Drozd – byly pracownik SB PRL. I jak tu funkcjonowac? Dojdzie do tego, ze stracimy ostatecznie nasze sily i polskie media naprawde przestana istniec. Wszystko zmierza wlasnie ku temu. Najbardziej oburzajacy zarzut ze strony MSZ – ze nie korzystamy z pomocy sponsorow samorzadow lokalnych. Czy min zdaje sobie sprawe co mowi? Na zachodniej Ukrainie wszystkie samorzady skladaja sie z banderowcow, czyli przedstawicieli partii Swoboda. Wymawiaja nam osobiste ambicje i pretensje do panstwa polskiego. A my pracujemy spolecznie!
Mamy jedyna nadzieje na zaintresowanie sie nami mediow z Polski i jakis szum ktory byc moze wplynie na MSZ. Prosimy o pomoc!
Marysia Pyz
Na zdjęciu:
Doktor socjologii, dziennikarz, niezależny publicysta. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Zainteresowania: polityka wschodnia (Ukraina, Rosja, Białoruś), Francja, Polonia świata, poezja, problematyka społeczna, współczesna rodzina, problematyka regionalna