Bez kategorii
Like

Radio Judo: Powitanie na Okęciu Mohamed-Seghir i Kurkiewicza – medalistów Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Judo

23/11/2011
554 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Wielki sukces młodych polskich Judoków! Halima Mohamed-Seghir (63 kg) zdobyła srebrny medal, a Piotr Kurkiewicz (73 kg) brązowy w drugim dniu młodzieżowych mistrzostwach Europy (U-23) w judo, które odbyły się w rosyjskim mieście Tiumeń.

0

Halima Mohamed-Seghir (na zdjeciu od lewej, na codzień trenuje w SGKS Wybrzeże Gdańsk), która na początku listopada 2011 roku wywalczyła srebro w mistrzostwach świata juniorów w Kapsztadzie, wygrała na Syberii cztery walki, a dopiero w finale przegrała z Austriaczką Kathrin Unterwurzacher. Polka wykonała akcję na waza-ari (7 pkt), ale przeciwniczka była skuteczniejsza i wygrała przez ippon (10 pkt).

Piotr Kurkiewicz ( na zdjęciu po stronie prawej, na codzień trenuje w klubie Ryś Warszawa) po trzech zwycięstwach, w półfinale uległ minimalnie Rosjaninowi Zelimchanowi Ozdojewowi. Polski judoka otrzymał dwie kary shido, co oznaczało yuko (5 pkt) dla późniejszego triumfatora zawodów. W pojedynku o trzecie miejsce Kurkiewicz pokonał Białorusina Aliaksieja Ramanczyka 5:0.

Ekipa Radia Judo 22 listopada 2011 roku postanowiła powitać i porozmawiać z medalistami tuż po przylocie z mistrzostw na lotnisku Okęcie w Warszawie. Były tam gorące rozmowy i kwiaty oraz życzenia dalszych sukcesów, co uwieczniliśmy kamerą. Krótki wywiad przeprowadził Mateusz Rycak, reporter Radia Judo oraz zawodnik kadry Polski w Judo.

Naszych audycji możecie słuchać codzienie w Radio Judo (Tutaj), łaczymy muzykę ze sportem, bo Judo to nie tylko sport, to styl życia zgodny z filozofią JUDO.