SzwEINEsztejn i SNAFU (fizykaliści z Salonu), wspierając jeden drugiego, starają się sobie podnieść nastrój,
przez co blog tego pierwszego zamienia się w reklamę elektrino (a pamiętacie jak się zarzekał).
No cóż, nie można ich zostawić bez karmy, więc najwyższy czas odpowiedzieć na kilka pytań wyznawcy falowej teorii światła, Ludwiczka.
1/ "Jak mozna policzyć gęstość elektrin w promieniu światła w jednoste czasu?"
Trudno mówić o gęstości elektrin w promieniu. Prawidłowiej jest mówić po prostu o ilości elektrin na jednostkę długości promienia. Wiemy, że długość fali to krok elektrino, a więc dzielimy interesującą nas długość przez długość fali i dowiadujemy się ile elektrin znajduje się jednocześnie na danej długości.
Jeśli interesuje nas ilość elektrin w jednostce czasu, to liczymy jaką drogę przebywa konkretny promień w interesującej nas jednostce czasu i otrzymaną w ten sposób drogę dzielimy przez długość fali, czyli krok elektrino dla danej fali.
2/ "z czego jest zbudowana elektroujemna oś tego światła, bo nie mogę się doczytać?"
Proszę sobie przypomnieć, z czego zbudowany jest praatom. To trzy elektrony, które przyłączyły do siebie tyle elektrin, żeby skompensować swój ładunek (ponad 241 milionów). Taki praatom jest oscylatorem-donorem, tzn, że on oddaje elektrina do promienia.
Czy każde elektrino oderwane od praatomu staje się automatycznie tym elektrinem, które wmontowuje się w promień światła? Ależ nie.
Tylko te elektrina, których energia prędkość (energia) jest odpowiednia wmontowują się w promień. Bardzo często elektrino zaczyna drogę jako neutrino, i dopiero po wielokrotnych zderzeniach ze składnikami plazmy traci energię i w końcu osiąga odpowiednią do wmontowania się w promień.
Jeśli oderwiemy elektrino od praatomu, to w tym miejscu oswobodzi się odpowiednia ilość ładunku elektronu i w nieskończoność jest posłany elektroujemy impuls, który przemieszcza się z nieskończoną prędkością i ma wartość tego ładunku jaki zabrało ze sobą oderwane od praatomu elektrino.
3/ "elektrododatnie elektrina są emitowane przez protony/elektrony/atomy czy inne struktury?"
One mogą być emitowane przez każde ciało kompozycyjne, ale ich źródłem nie może być elektron, gdyż on sam jest niepodzielną cząstką elementarną.
4/ "osie światła dla elektrin są liniami prostymi w rozumieniu euklidesowym, czy innymi formami geometrycznymi?"
Osie światła są liniami postymi. Gdyby nie było grawitacji, to żadne ciało nie poruszałoby się po linii krzywej, a więc top wszystko co opowiada na temat ruchu we Wszechświecie SzwEINEsztej, to totalne bzdury.
5/ "co powoduje zmianę prędkości elektrin przy przejściach fazowych?"
Prędkość elektrin jest podyktowana długością promienia światła lambda, a ta zależy od ilości elektrin na jednostkę długości promienia. Przy przejściach fazowych występują interesujące zjawiska, wię omówię je na przykładach.
a) Przy przejściu światła z ośrodka rzadszego do gęstszego promień zwalnia swoją prędkość gdyż szybciej traci elektrina i krok elektrina się zwiększa.
b) przy przejściu z ośrodka gęstszego do rzadszego prędkość nie zmienia się, chyba, że promień podda się procesowi nakaczki, to jest, wmontowania w promień nowych elektrin.
6/ "jakim sposobem oś światła uzyskuje ujemny ładunek elektryczny?"
Oś światła jest częścią elektroujemnego ładunku elektronu, a więc jest ona oczywiście naturalnie elektroujemna.
7/ " dla czego oś światła nie przyciąga protonów/jonów dodatnich?"
Przyciąga jony dodatnie. Przecież jest elektroujemna więc przyciąga jony dodatnie, ale nie przyciąga protonów, gdyż protony są elektroujemne.
Fizyka dla tych, którzy chca zrozumiec! Polityka dla tych, którzy zrozumieli!