Rozpoczęła się XIX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.
W homilii podczas mszy rozpoczynającej tegoroczne spotkanie ks. bp Stanisław Stefanek wskazał na Rodzinę Radia Maryja jako jeden z ważnych członów budowania zdrowego społeczeństwa.
W homilii podczas Eucharystii rozpoczynającej tegoroczne spotkanie ks. bp łomżyński Stanisław Stefanek wskazał na Rodzinę Radia Maryja jako jeden z ważnych członów budowania zdrowego społeczeństwa.
Na Jasną Górę jak co roku przybyli i nadal zdążają pielgrzymi z kraju i całego świata: grupy zorganizowane, pielgrzymi indywidualni, szczególnie rodziny z dziećmi. Przybędą także misjonarze i emigranci, dla których Radio Maryja to jedyny most łączący ich z Ojczyzną.
Tegoroczne spotkanie przebiega pod hasłem "Jesteśmy podobni do Ewangelicznych Siewców". Pierwszego dnia świętowanie pielgrzymi wysłuchali koncertu w wykonaniu orkiestry górniczej pod dyr. Grzegorza Mierzwińskiego. Przybyłych do stóp Królowej Polski przywitał Podprzeor Jasnej Góry o. Łukasz Buzun OSPPE.
Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. bp Stanisław Stefanek. W homilii pasterz kościoła łomżyńskiego zachęcał do trwania w dziękczynieniu za beatyfikację Ojca św. Jana Pawła II." Trwamy w tym szczególnym przekonaniu, iż on został wyznaczony aby słowo prawdy siał światu współczesnemu" – dodał pasterz kościoła łomżyńskiego.
Ks. bp Stanisław Stefanek mówił o potrzebie szacunku do życia, małżeństwa i rodziny. Wskazał na Rodzinę Radia Maryja jako jeden z ważnych członów budowania zdrowego społeczeństwa. Dodał, że "próba zagłuszenia Radia to wielki krzyk drapieżnych ptaków, które chcą wyrwać zdrowe ziarno prawdy z serc ludzkich".
Do ataków przeprowadzanych obecnie na pasterzy kościoła, Radio Maryja a także chrześcijan odniósł się także o. dr Tadeusz Rydzyk – Dyrektor rozgłośni. Dyrektor rozgłośni. Powiedział, że kiedyś mordowano, dziś niszczy się inaczej – dziś jest to ingerencja władzy i mediów. Dodał, że jest to gorsze od józefinizmu
Za obronę chrześcijan przez RM i TV TRWAM swoja wdzięczność wyraża ks. bp świdnicki Ignacy Dec.
Z kolei ks. bp zamojsko-lubaczowski Wacław Depo podkreślił, że celem radia Maryja jest sianie dobrej nowiny tzn. prawdy.
Pielgrzymi po zakończonej Eucharystii zgromadzeni u stóp Czarnej Madonny w modlitwie różańcowej prosili o pokój na świecie. W modlitwie którą poprowadził paulin o. Kamil Szustak łączyli się za pomocą Radia Maryja i TV TRWAM wierni z całego świata.
Apel Jasnogórski, którego rozważania poprowadził o. dr Tadeusz Rydzyk i Założyciel rozgłośni zakończyła pierwszy dzień wielkiego pielgrzymowania Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Jak co roku przybyły na nią setki tysięcy pątników. Jak mówili pielgrzymi – panowała bardzo rodzinna atmosfera.
Główne uroczystości odbędą się w niedzielę. Rozpoczną je Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP – mówi o. Stanisław Tomoń – rzecznik prasowy Jasnej Góry.
Także w trakcie 19. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze Stowarzyszenie Rodzin Katyń 2010 oficjalnie przekaże jasnogórskiemu sanktuarium, tablicę upamiętniającą 96 ofiar katastrofy polskiego samolotu pod Smoleńskiem. Tablicę Stowarzyszenie odebrało w maju br. od Ministerstwa Spraw Zagranicznych po tym, jak Rosjanie kilka godzin przed obchodami rocznicowymi usunęli ją potajemnie z miejsca tragedii.
Jasnogórską pielgrzymkę słuchaczy Radia Maryja poprzedziło wspólne pielgrzymowanie w amerykańskiej Częstochowie w Doylestown w Pensylwanii. Wcześniej na Jasną Górę przybyła młodzież zrzeszona w Młodzieżowych Kołach Przyjaciół Radia Maryja, a także w Podwórkowych Kołach Różańcowych Dzieci.
Redakcja Informacyjna Radia Maryja"
XIX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja ma Jasną Górę – o. Tadeusz Rydzyk CSsR – dyrektor Radia Maryja