Proatomowe referendum w Gryfinie
06/06/2012
605 Wyświetlenia
0 Komentarze
9 minut czytania
Gryfino położone jest nad Odrą, bezpośrednio w strefie granicznej z Niemcami. Najwyższe organy PO ze Szczecina zainicjowały referendum w gminie Gryfino. Z dużym prawdopodobieństwem pomysł wyszedł od Wojewody Zachodniopomorskiego Marcina Zydorowicza.
Proatomowe referendum w Gryfinie
K.P., środa, 6 czerwca 2012
Gryfino położone jest nad Odrą, bezpośrednio w strefie granicznej z Niemcami. Najwyższe organy PO ze Szczecina zainicjowały referendum lokalne na terenie gminy Gryfino. Z dużym prawdopodobieństwem pomysł wyszedł od Wojewody Zachodniopomorskiego Marcina Zydorowicza. Tak podszeptują mi ludzie z Koszalina i Gąsek.
Ale Szczecin nie ma prawa wtrącać się w sprawy Gminy Gryfino!
Tajne plany Zydorowicza umiejscowienia elektrowni atomowej (EA) w regionie Gryfina przy pomocy mieszkańców gminy, niesie ze sobą wspaniałe pole działania dla neonazistów niemieckich – demonstrować niemieckiej ludności, jacy to oni są dobrymi patriotami i ochroniarzami. Jest całkiem możliwe, że miejscowości przy Odrze będą w dzień odwiedzane przez niemieckich antyatomistów, a w nocy rozświetlał będzie wioski ogień od niemieckich neonazistów, chroniących "swój" Uckermark. Jak przed trzema dniami w Hamburgu.
30 policjantów na jednego demonstranta to organizuje dla ochrony neonazistowskiego przemarszu Socjaldemokracja w Hamburgu, organizują także inne Landy, szczególnie wschodnie dla ochrony swoich nazistów. Dla ochrony polskich, bezbronnych wsi to Zydorowicz nie będzie nic organizować – tego jestem pewny.
Dla Niemców, którzy nie uznają traktatu o granicach na Odrze i Nysie nie trzeba lepszego scenariusza by zacząć działać dla "dobra" ludności niemieckiej wspólnie z ekologami!!! – Ostrzegam, decyzja o budowie tam EA może być przyczyną wieloletniego granicznego horroru – niemieckich prowokacji itd.
Takie plany lokalizacji EA w Gryfinie mogą wymyśleć tylko proniemieckie rewanżystyczne siły z PO.
Czyżby Marcin Zydorowicz zmierzał do przyłączenia Szczecina do Niemiec? Budowa EA w Gryfinie będzie miała takie konsekwencje.
Mafii atomowej nie o to chodzi tylko o jej brudny biznes. Dlatego jestem przekonany, że taka lokalizacja i tak się w Gryfinie nie zdarzy. Straty byłyby dla wszystkich zaprogramowane!
Jak się w Koszalinie i w Gąskach podejrzewa, w referendum lokalnym Rady Miejskiej z Gryfina chodzi o zdradzieckie próby podważenia wyniku referendum w Gąskach.
Ludność Gryfina ma być użyta, jako masa argumentacyjna przeciwko legalnej decyzji ludności gminy Mielno wyrażonej w referendum na wniosek mieszkańców!
Te zamiary Zydorowicza jednak widać!
Ważne by o nich dowiedzieli się też mieszkańcy gminy Gryfino.
Z mojej wiedzy o okolicach dookoła Gryfina wynika, że niemieccy neonaziści mają w tych bardzo słabo zaludnionych okolicach swoje obozy szkoleniowe. Opanowali oni całe wioski. Policjanci boją się w dalszym ciągu nawet za dnia odwiedzać takie miejsca. Panuje w tych okolicach właściwie neonazistowski terror.
Ten niemiecki terror zaproszą mieszkańcy Gryfina do siebie głosując za lokalizacją EA!!
Dlatego oni na pewno będą przeciw. Pozytywny dla prowokatorów z PO wynik referendum może dojść do skutku tylko poprzez manipulację wyników referendum.
Trzeba ostrzec mieszkańców, że Rada Miejska z Gryfina planuje oszustwo w liczeniu głosów!!
Informacje odnośnie referendum
Referendum lokalne dotyczące lokalizacji elektrowni jądrowej wraz z wszelką infrastrukturą związaną z przemysłem jądrowym odbędzie się w dniu 10 czerwca 2012 roku.
Głosowanie odbędzie się w lokalach wyborczych określonych w Obwieszczeniu Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino o obowiązujących numerach i granicach obwodów głosowania w godzinach od 7:00 do 21:00.
UCHWAŁA NR XX/185/12 RADY MIEJSKIEJ W GRYFINIE z dnia 26 kwietnia 2012 r. w sprawie przeprowadzenia referendum lokalnego dotyczącego lokalizacji elektrowni jądrowej wraz z wszelką inną infrastrukturą związaną z przemysłem jądrowym
UCHWAŁA NR XX/185/12
RADY MIEJSKIEJ W GRYFINIE
z dnia 26 kwietnia 2012 r.
w sprawie przeprowadzenia referendum lokalnego dotyczącego lokalizacji elektrowni jądrowej wraz z wszelką inną infrastrukturą związaną z przemysłem jądrowym
Na podstawie art. 9 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 15 września 2000 roku o referendum lokalnym (Dz. U. Nr 88, poz. 985, z 2002 r. Nr 23, poz. 220, Nr 113, poz. 984 Nr 153, poz. 1271, z 2004 r. Nr 102, poz. 1055, z 2005 r. Nr 175, poz. 1457, z 2007 r. Nr 112, poz. 766, z 2011 r. Nr 21, poz. 113, Nr 134, poz. 777) uchwala się co następuje:
§ 1. Postanawia się przeprowadzić na terenie Gminy Gryfino referendum lokalne, dotyczące lokalizacji elektrowni jądrowej wraz z wszelką inną infrastrukturą związaną z przemysłem jądrowym na terenie Gminy Gryfino.
§ 2. Datę referendum o którym mowa w § 1, wyznacza się na niedzielę 10 czerwca 2012 roku.
§ 3. Ustala się następującą treść pytania referendum:
1. „Czy jesteś za lokalizacją elektrowni jądrowej wraz z wszelką inną infrastrukturą związaną z przemysłem jądrowym na terenie Gminy Gryfino?”
2. Pod pytaniem będą umieszczone dwa warianty odpowiedzi: „Tak”, „Nie”.
§ 4. Głosowanie w referendum przeprowadza się na kartach według wzoru stanowiącego załącznik Nr 1 do niniejszej uchwały.
§ 5. Kalendarz czynności związanych z referendum zawiera załącznik Nr 2do niniejszej uchwały.
§ 6. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta i Gminy Gryfino
§ 7. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia i podlega opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego oraz bezzwłocznemu rozplakatowaniu na terenie Gminy Gryfino.
PRZEWODNICZĄCY RADY
Mieczysław Sawaryn
UZASADNIENIE
Rada Miejska w Gryfinie po analizie zaktualizowanej strategii PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. dostrzegła potrzebę zintensyfikowania swoich działań zmierzających do rozwoju branży energetycznej na terenie Gminy Gryfino. W związku z olbrzymimi trudnościami Grupy PGE na płaszczyźnie współpracy z samorządami lokalnymi, dotyczącej zwłaszcza lokalizacji pierwszej elektrowni atomowej w Polsce, Rada Miejska w Gryfinie postanowiła włączyć się w ten istotny proces, poprzez tworzenie przyjaznej polityki podatkowej, a także wspieranie Grupy w promowaniu energetyki jądrowej. Przedmiotowa uchwała ma także w swej konsekwencji zachęcić PGE Polską Grupę Energetyczną S.A.
i polski rząd do włączenia Gminy Gryfino na listę potencjalnych lokalizacji elektrowni jądrowej. Warunkiem koniecznym dalszej pracy Rady Miejskiej w Gryfinie na rzecz rozwoju przemysłu energetycznego na terenie Gminy Gryfino, w tym w szczególności gałęzi energetyki jądrowej, jest uzyskanie od mieszkańców wiążącej odpowiedzi na pytanie sformułowane w treści uchwały.
Polecane najnowsze linki: