Bez kategorii
Like

Polska w Potrzebie programu?

05/07/2011
531 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

W swoim artykule Rozważ.AM wskazuje możliwości odwrócenia naszej zależności energetycznej. Do podobnej kategorii należą moje teksty o mafii wymiaru sprawiedliwości. Postulaty tam zawarte powinny stać się częścią programu Ruchu Polska w Potrzebie.

0


 

Przeglądając Nowy Ekran zwróciłem uwagę na konstruktywny artykuł autorstwa Rozważ.AM. Autor wskazuje bardzo konkretne i realne możliwości wyprowadzenia Polski z obecnego marazmu ogłupiania i niszczenia społeczeństwa. Pokazuje rozwiązania techniczne mogące radykalnie odwrócić sytuację naszej zależności energetycznej. Do podobnej kategorii należą moje próby wywołania dyskusji w sprawie nadania właściwego znaczenia wymiarowi sprawiedliwości, który obecnie jest kryminalną mafią o ambicjach totalnej władzy. Artykuły te zwykle nie są jednak należycie eksponowane i z reguły pozostają bez echa. A przecież postulaty w nich zawarte mogą i powinny stać się częścią programu politycznego Ruchu Polska w Potrzebie.

Od dłuższego czasu prowadzę kampanię na rzecz wprowadzenia w Polsce ławy przysięgłych. Obecnie w Trybunale Konstytucyjnym są moje dwie skargi konstytucyjne związane z eliminacją obywateli z orzekania oraz systematycznym niszczeniem rodzin polskich przez totalitarny aparat państwowy. Pierwsza skarga jest w Trybunale od prawie roku bez decyzji czy i kiedy będzie rozważona. Widać wyraźnie, że narusza ona potężny interes grupowy. To tak na marginesie, odnośnie konstytucyjnego prawa do sądu bez nieuzasadnionej zwłoki.

Kwestię właściwego działania sądownictwa powinien dobrze rozumieć Romual Szeremietiew, przewodniczący Ruchu, jak również Ryszard Opara – założyciel Nowego Ekranu. Obaj doświadczyli nadużyć ze strony polskiego wymiaru sprawiedliwości a Pan Opara ze swym doświadczeniem australijskim powinien szczególnie rozumieć znaczenie systemu ławy przysięgłych dla rzetelnego sądownictwa. Nawiasem mówiąc, to również moje wieloletnie życie w Australii w połączeniu z przestępczym działaniem polskich sądów, dało mi możliwość zrozumienia potrzeby oddzielenia sądownictwa od struktur mafii państwowej. Chodzi o uniemożliwienie kumulacji władzy w rękach wąskiej grupy ludzi. Dwunastu wybranych losowo przysięgłych jest bardzo trudno zmanipulować nie mówiąc o ustawieniu sprawy, co obecnie jest normą.

Mówi się o przeciążeniu sądów. Tymczasem większość spraw, które tam trafiają, jest sztucznie generowana przez sam wymiar, nierzadko w celach przestępczych dla przejmowania majątków, niszczenia firm czy eliminacji ludzi z życia publicznego, jak w wypadku Romualda Szeremietiewa. Rzetelne obywatelskie sądownictwo ukróciłoby ten proceder. Należałoby też wprowadzić instytucjonalne gwarancje dla prawa własności z wyłączeniem sądów z prowadzenia ksiąg wieczystych i rejestrów firm. Okazałoby się wówczas, że większość urzędników wymiaru nie ma co robić i należałoby ich zwolnić. Pomyślmy jakie to dałoby oszczędności dla budżetu!

Tak gruntownych zmian nie da się przeprowadzić bez silnej obecności w Sejmie. Sama skarga konstytucyjna, nawet gdyby była uznana, nie wystarczy do uzdrowienia systemu. Potrzebne jest też stworzenie atmosfery społecznego zapotrzebowania na zmiany w tym kierunku. Media main streamu nie podejmą tematu, gdyż nie są one niezależne lecz realizują interesy mafii oligarchiczno państwowej. Dlatego konieczna jest dyskusja i nagłośnienie takich inicjatyw na łamach rzeczywiście niezależnych portali takich jak Nowy Ekran.

Bogdan Goczyński

Sugestie autora Rozważ.AM.

Polska w potrzebie to mało.

Społeczni sędziowie do sądów? Skarga w Trybunale Konstytucyjnym.

Walka o prawa ojców. Skarga w Trybunale Konstytucyjnym.

Dlaczego w Polsce potrzebna jest ława przysięgłych?

Iluzoryczne prawo własności.

0

Bogdan Goczyński

78 publikacje
6 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758