dzień pierwszy 24.07.2007r.
Posiadam wystarczającą wiedzę na temat wytwarzania dokumentów, rejestracji dokumentów ale również tej by ustrzec się przed fałszywymi dokumentami.
To co zobaczyłem w dokumentach procesowych, dokumentach, które często i gęsto decydują o życiu człowieka powaliło mnie z nóg.
W Polsce urzędnicy ścigają Obywateli za przysłowiowy grosz bo ktoś pomylił się w rachunkach, w tej samej Polsce urzędas może bezkarnie fałszować dokumenty, poświadczać nieprawdę tylko by wykazać swoje „zaangażowanie” w robieniu statystyki.
Fałszerstwo dokumentu.
Fałszowanie to, w myśl art. 270 § 1 kodeksu karnego, wszelkie działania mające na celu podrobienie lub przerobienie dokumentu. Dokument natomiast to, zgodnie z art. 115 § 14 kk, każdy przedmiot lub inny zapisany nośnik informacji, z którym związane jest określone prawo, albo który ze względu na zawartą w nim treść stanowi dowód prawa, stosunku prawnego lub okoliczności mającej znaczenie prawne.
Fałsz z art. 270 kk to tzw. fałsz materialny. Karze podlega nie tylko ta osoba, która podrabia lub przerabia dokument, ale także osoba, która takiego dokumentu używa jako autentycznego. Przestępstwo to zagrożone jest grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Poświadczenie nieprawdy przedmiotem czynu jest dokument w rozumieniu art. 115 Kodeksu karnego.
Poświadczenie nieprawdy musi się odnosić do okoliczności mającej znaczenie prawne. Dana osoba musi być uprawniona do potwierdzenia tej okoliczności. Okoliczność musi mieć znaczenie prawne.
Poświadczenie nieprawdy nie musi dotyczyć całego dokumentu na tle art. 271 kk. Może to być jego fragment.
Kiedy jest dokonanie przestępstwa ?
Dokonanie przestępstwa następuje z chwilą wydania dokumentu, bo wtedy już się stwarza chociażby abstrakcyjną możliwość zrobienia użytku. Dopóki taki dokument zawierający nieprawdę posiada ten poświadczający to jest to przygotowanie – niekaralne przygotowanie. Poświadczenie nieprawdy może polegać zarówno na potwierdzeniu okoliczności, która w ogóle nie miała miejsca jak i na zatajeniu jakiejś okoliczności, przeinaczeniu.
Poświadczenie nieprawdy nie można utożsamiać ze sfałszowaniem dokumentu.
Tak jak obiecałem przedstawię kopie dokumentów, które kompromitują funkcjonariuszy policji, prokuratorów, sędziów sądów powszechnych, ale również sędziów SN.
Dokumenty będę wklejał w kolejnych postach jednocześnie je opisując.
Potwierdzeniem, że mój syn nie popełnił przestępstwa jest protokół przesłuchania w charakterze świadka 12 godzin po zatrzymaniu. Pominę treść przesłuchania ograniczę się do kopii pierwszej i ostatniej strony.
Po tym przesłuchaniu mł. asp. Jarosław Krzęcio miał psi obowiązek zwolnienia mojego syna do domu. Skoro tego nie uczynił to asesor prokuratury rejonowej Wojciech Misiewicz miał prawny obowiązek wszcząć śledztwo w sprawie pozbawienia wolności świadka przez wskazanego funkcjonariusza policji. Pozbawienie wolności świadka może być zastosowane w ściśle określonych sytuacjach, a określa to art. 290 k.k. podstawą do takiej czynności nie jest tak zwana blach policjanta.
cdn
ps. mam problemy z wklejeniem dokumentów będę próbował