Francuzi przejęli kontrolę nad platformą „n” i mają 22% TVN. Po transfuzji setek milionów Euro nastąpił przeszczep witalnych organów do ciała wykonawczego TVN. Zespół francuskich specjalistów jest doświadczony, ćwiczył na arbitrażu Vivendi/Elektrim.
Transplantacja to przeszczepienie narządu w całości lub części, tkanki lub komórek z jednego ciała na inne, lub w obrębie jednego ciała. Niestety czasami przeszczepione organy są odrzucane przez ciało.
Jesteśmy właśnie świadkami skomplikowanej operacji przeszczepu nowych organów do ciała wykonawczego TVN. Operacja stała się konieczna ponieważ ciało wykonawcze zaczęło porządnie gnić. Organy wyhodowane sztucznie w Panamie na przełomie lat 80-tych i 90-tych i wszczepione w ciało wykonawcze zostały przeżarte infekcjami, szczególnie czerwonką moskiewską.
Nie jest to pierwszy przeszczep organów w TVN. W połowie lat 90-tych próbowano przeszczepić organy od dawcy z Ameryki (CME Ronalda Laudera) a kilka lat później próbowano przeszczep organów z Beneluksu (SBS Broadcasting SA). Oba przeszczepy zakończyły się fiaskiem.
Tym razem operacji dokonali francuscy specjaliści. Na razie przeszczepiono cześć organu rady nadzorczej TVN oraz kluczową część zarządu platformy nC+. Operacja jest kosztowna: 277 milionów Euro za bezpośrednie 22% udziałów w TVN plus fuzja Cyfry + i platformy n pod nową nazwą nC+.
Francuscy specjaliści nie mogą sobie pozwolić na fiasko przeszczepu. Na szczęście dysponują oni bagażem doświadczeń z operacji przeprowadzonej wcześniej – trwającego przez 10 lat arbitrażu w sprawie PTC, pomiędzy Vivendi, Deutsche Telekom i Elektrimem. Francuzi odzyskali co prawda w końcu miliard Euro który zapłacili za PTC, ale koszty arbitrażu z pewnością skłoniły ich do ulepszenia technik chirurgicznej interwencji we wrogim i zainfekowanym środowisku.
Francuskie organy zaszczepione w TVN są najwyższej jakości: prezes Canal +, jego zastępca i szef zasobów ludzkich w radzie nadzorczej TVN oraz były dyrektor finansowy i ekspert od audytu wewnętrznego Canal + w zarządzie platformy nC+.
Gdyby przeszczep nie udał się i tym razem, może lepiej jest uśpić pacjenta, z uwagi na potrzebę ochrony zdrowia publicznego. Infekcja czerwonki moskiewskiej jest niezmiernie groźna, pozostawia nieodwracalne zmiany w mózgu.
Czerwonka moskiewska grozi nieodwracalnymi zmianami w mózgu
Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wplywie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polske -- czytaj cala prawde calodobowo -- na www.wsi24.pl oraz Facebook / Goodbye ITI -- i mysl samodzielnie, bez TVN24 !!