POLSKA
Like

OPZZ nie poprze Bronisława Komorowskiego

21/05/2015
1018 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
OPZZ nie poprze Bronisława Komorowskiego

19 maja 2015 roku z Janem Guzem, szefem OPZZ, spotkał się kandydat na prezydenta p. Andrzej Duda. W wydanym po spotkaniu komunikacie podano, że decyzja o tym, czy Porozumienie poprze w wyborach prezydenckich któregoś z kandydatów, podjęta zostanie dopiero po spotkaniu z Bronisławem Komorowskim.

0


2

20.05. Warszawa (PAP) – W Kancelarii Prezydenta opracowano projekt ustawy wprowadzający kryterium 40 lat stażu pracy jako elementu uprawniającego do przejścia na emeryturę – mówił prezydent Bronisław Komorowski po spotkaniu ze związkowcami. „Dziś, jutro prześlę go do Sejmu” – dodał.
Komorowski w środę rano spotkał się w Belwederze z przedstawicielami Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego.

4

Jak powiedział, podczas spotkania omówiono m.in. kwestię ustawy emerytalnej, czyli wprowadzenia, oprócz kryterium wieku, także kryterium stażu pracy jako elementu uprawniającego do przejścia na emeryturę. „Pragnę zapowiedzieć, że jest i będzie przesłany – dosłownie dziś, jutro – projekt ustawy opracowany w Kancelarii Prezydenta, który wprowadza kryterium 40 lat stażu pracy jako elementu uprawniającego do przejścia na emeryturę” – zapowiedział Komorowski.
Prezydent poinformował też, że Komitet Stały Rady Ministrów podejmie w najbliższym czasie decyzję ws. akceptacji zaproponowanej formuły projektu ustawy dot. dialogu społecznego.
„Mam wielką satysfakcję z tego, że przyczyniłem się do odbudowy dialogu społecznego. To było zawsze głównym elementem naszych spotkań” – powiedział prezydent Komorowski. „Dla mnie odbudowa dialogu społecznego to także droga do dalszych, wspólnych działań w ważnych obszarach dla pracowników, dla związków zawodowych” – podkreślił prezydent.
http://www.opzz.org.pl/-/spotkanie-kierownictwa-opzz-z-prezydentem-rp?redirect=http%3A%2F%2Fwww.opzz.org.pl%2Fstrona-testowa%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_FUufwKm7wepK%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3D_118_INSTANCE_6JJskRTwqmeU__column-1%26p_p_col_pos%3D3%26p_p_col_count%3D5

e8d08e12205c300b954fc74e42965dc6

We czwartek OPZZ wydał komunikat:

K O M U N I K A T
Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych
w sprawie drugiej tury wyborów prezydenckich

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych uważa, że dialog społeczny stanowi ważny element demokratycznego państwa prawa. Przed drugą turą wyborów prezydenckich podjęliśmy rozmowy z kandydatami – panem prezydentem Bronisławem Komorowskim oraz panem posłem Andrzejem Dudą.

Pozytywnie oceniamy fakt, że w czasie kampanii kandydaci prezentowali problematykę pracowniczą. Pojawiły się kluczowe dla nas sprawy: dialogu, minimalnej płacy, minimalnej stawki godzinowej, rezygnacji z umów śmieciowych, wyższych świadczeń społecznych, wprowadzenia prawa do emerytury ze względu na staż pracy.

OPZZ jest konfederacją niezależnych, samorządnych związków zawodowych, skupiającą ludzi pracy o zróżnicowanych poglądach. To inteligentni i doświadczeni wyborcy, którzy potrafią ocenić wartość składanych obietnic w kontekście uprawnień prezydenta oraz dotychczasowej aktywności.

Zachęcamy do wzięcia udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Warszawa, 21 maja 2015 roku.

manifa 18.04 2015 093

Urzędujący prezydent poniósł kolejną klęskę. Największa centrala związkowa w kraju odmówiła mu swojego wyraźnego poparcia.
Komunikat wyraźnie podkreśla, że OPZZ jest konfederacją niezależnych, samorządnych związków zawodowych, skupiającą ludzi pracy o zróżnicowanych poglądach.

To inteligentni i doświadczeni wyborcy, którzy potrafią ocenić wartość składanych obietnic w kontekście uprawnień prezydenta oraz dotychczasowej aktywności.

Związkowcy pamiętają, że w 2011 roku z winy rządu (premier Donald Tusk – PO, prezydent Bronisław Komorowski) został zerwany dialog społeczny.
Władza przestała konsultować swoje poczynania ze stroną społeczną.
I dopiero przed wyborami prezydenckimi, a szczególnie przed ich drugą turą, rozwiązał się worek z obietnicami.
Nic dziwnego, że część związkowców głośno pyta:
Gdzie Pan był wcześniej, Panie Prezydencie?
Ta aktywność, jaką przejawia Pan pomiędzy pierwszą a drugą turą wyborów, jedynie śmieszy wobec faktu, że przez 5 lat piastowania urzędu zredukował Pan urząd prezydenta do funkcji notariusza PO.

bull

Bo przecież w czasie swojej kadencji Bronisław Komorowski „przyklepał”:
– POdwyższenie stawek VAT;
– POdwyższenie wielu emerytalnego;
– wprowadzenie do Polski GMO;
– utrzymanie śmiesznie niskiej kwoty wolnej od podatku;
– tolerował przez większość kadencji (3 lata) brak dialogu społecznego.
To właśnie za kadencji Bronisława Komorowskiego z kopyta ruszyła akcja „wygaszania”, tj. likwidacji śląskich kopalń.

byd_2

W niedzielnych wyborach ocenimy 5 lat, jakie minęły od czasu, gdy Bronisław Komorowski zasiadł w Belwederze. Bo przecież tyle czasu trwa kampania walczącego o reelekcję prezydenta.
A także 8 lat rządów PO i PSL.

Każda rzecz ma swój czas, i każde przedsięwzięcie ma swój czas pod niebem.
Jest czas rodzenia i czas umierania; czas sadzenia, i czas wycinania tego, co sadzono.

21.05 2015

0

Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758