„Niedziela” jest pismem, które ma już swoją renomę, ma też swoją historię – ukazuje się od 86 lat, dzieląc los ciemiężonego narodu. Jej etap współczesny — 31 lat, naznaczony jest dużym doświadczeniem oraz współpracą z wieloma wspaniałymi ludźmi.
Nowy design portalu katolickiego tygodnika "Niedziela" ze 100.000 artykułów
Z tej okazji redaktor naczelny tygodnika "Niedziela", ks. infułat Ireneusz Skubiś, napisał:
W 34. rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, 16 października 2012 r., otworzyliśmy w historii "Niedzieli” nową kartę. Powstała mianowicie zmieniona strona internetowa naszego tygodnika, zwana portalem „Niedzieli”. Duża wdzięczność należy się tu naszym informatykom oraz redakcji internetowej „Niedzieli”. Gdyby zlecić tę pracę jakiejś zewnętrznej firmie, kosztowałoby nas to sporo pieniędzy, okazuje się jednak, że własnymi siłami można również dokonać wiele.
Portal zawiera ok. 100 tys. artykułów drukowanych w „Niedzieli”. Teraz wielu ludzi będzie mogło korzystać z zawartości przestrzeni wirtualnej naszego pisma.
Strony internetowe to dla wielu ludzi korzystających z możliwości elektronicznych bardzo ciekawy sposób pozyskiwania informacji. Można się z nich wiele dowiedzieć i spotkać wiele znaczących osób. W tej przestrzeni współczesny człowiek bywa dość często, niektórzy wręcz z tym przesadzają. W każdym razie musimy wiedzieć, że obok „Niedzieli” papierowej istnieje bardzo dobrze prowadzona „Niedziela” internetowa, do której serdecznie zapraszam.
„Niedziela” jest pismem, które ma już swoją renomę, ma też swoją historię – ukazuje się od 86 lat, dzieląc los ciemiężonego narodu. Jej etap współczesny, obejmujący ostatnie 31 lat, naznaczony jest dużym doświadczeniem oraz współpracą z wieloma wspaniałymi ludźmi, także tymi, którzy mają dziś wpływ na życie społeczne w kraju. Jednocześnie jesteśmy zwyczajnym pismem katolickim, mającym na celu pomoc ludziom w życiu wiarą chrześcijańską na co dzień. Czasem bywają – i owszem – jakieś zbieżności z którąś z opcji politycznych, ale podkreślam, że nam chodzi o pomoc w duszpasterstwie kapłanowi i katolickiej rodzinie. Nie sposób tu jednak unikać tematów tzw. politycznych, bo mieszczą się one w zagadnieniu miłości ojczyzny, o którą wszystkim nam chodzi.
Dziś jedyną formą pomocy naszemu tygodnikowi jest kupowanie „Niedzieli” w wersji drukowanej – papierowej, ale mamy też nową możliwość – czytanie jej w Internecie. Chcemy bowiem jak najlepiej służyć człowiekowi, także wykorzystując najnowsze możliwości techniczne.
Pragnę też podzielić się z Państwem jeszcze jednym nowym szczegółem. Otóż podczas tegorocznej pielgrzymki „Niedzieli” na Jasną Górę (15 września) uruchomiliśmy po raz pierwszy internetowy przekaz telewizyjny tego wydarzenia. Teraz dla tych, którzy są zainteresowani naszą działalnością, możemy m.in. na bieżąco transmitować wykłady i spotkania odbywające się w redakcyjnej auli. W najbliższym czasie zamierzamy uruchomić telewizję internetową „Niedzieli” na sposób stały. Każdy, kto będzie miał do dyspozycji komputer, będzie mógł oglądać nasze audycje.
Pomysłów jest wiele, myślimy o ciekawych programach publicystycznych, ale – wszystko w swoim czasie. Chodzi nam też o to, żeby nasi widzowie mogli być z nami w kontakcie. Myślę więc, że jest to dobra, odpowiadająca potrzebom współczesności, forma obecności „Niedzieli” w naszym społeczeństwie. Oczywiście, nie jesteśmy taką telewizją jak Telewizja Trwam, ale możemy na swój sposób, może nie tak bardzo profesjonalny i szeroki, się spotykać. Na takich spotkaniach z naszymi czytelnikami na całym świecie nam zależy. Podczas wspomnianej pielgrzymki „Niedzieli” mieliśmy kontakt z Kazachstanem, z Chicago w USA, z Vancouver w Kanadzie, także z misjonarzami w Afryce – oglądało nas wtedy ok. tysiąca osób. Myślę, że tym sposobem można wspólnie lepiej budować świadomość katolicką oraz w szerokim gronie rozmawiać o sprawach ważnych dla Polski, dla Kościoła i dla każdego z nas.
Pozostaje mi tylko serdecznie zaprosić Czytelników „Niedzieli” na stronę www.niedziela.pl oraz do telewizji internetowej „Niedzieli” – szczegóły wkrótce – i mieć nadzieję, że nasze kontakty staną się częstsze i bardziej żywe.
Posłuchaj w Internecie wypowiedzi Redaktora Naczelnego „Niedzieli”: www.niedziela.pl
Niedziela Ogólnopolska 44/2012
Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... -- Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą kaądego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos... Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...