PRAWO
Like

Nowoczesne technologie czyli jak odeprzeć ataki windykatorów

16/08/2013
1502 Wyświetlenia
3 Komentarze
4 minut czytania
Nowoczesne technologie czyli jak odeprzeć ataki windykatorów

O często niezgodnych z prawem metodach stosowanych przez firmy windykacyjne pisałem już wiele razy, tym razem podpowiem, jak można technicznie zablokować windykatorom kontakt z nami.

0


Po pierwsze – dług należy spłacić, ale pod jednym warunkiem – jeżeli to jest nasz dług, a nie np. spadkowy, przedawniony albo jakiś w ogóle fikcyjny, bo i tak się zdarza. Niemniej bez względu na to, jaki to dług, należy BEZWZGLĘDNIE UNIKAĆ KONTAKTU Z FIRMĄ WINDYKACYJNĄ (dalej – FW) !!! To nie FW jest naszym wierzycielem, nie z FW podpisywaliśmy umowę, należy unikać z nimi kontaktu, bo możemy uznać dług, którego można było uniknąć  !!!

 

Jak można to zrobić? Dzisiejsze telefony komórkowe umożliwiają zablokowanie połączeń przychodzących od określonych numerów przez wpisanie danego numeru na tzw. czarną listę. Istnieje szereg aplikacji na komórki posiadających taką funkcję, niektóre z tych aplikacji blokują także SMS-y z tych numerów. Niemal każda taka aplikacja ma dodatkowo funkcję blokady połączeń z numerów zastrzeżonych. Przykłady takich aplikacji to Advanced Communication Manager występujący w telefonach Nokia z systemem Symbian, Handy Blacklist i wiele wiele innych. Jeżeli telefon nie ma takiej funkcji, to można taką aplikację ściągnąć z Internetu i zainstalować w telefonie, należy jednak sprawdzić, jaki mamy system operacyjny w komórce, np. Symbian, Android, Windows Mobile itp. i ściągnąć programik pod ten system. Program taki można ściągnąć przy pomocy komputera i za pomocą kabla USB albo łącza radiowego Bluetooth zainstalować w telefonie – ściąganie przez komputer pozwoli uniknąć kosztów połączeń komórki z Internetem, które powstałyby podczas ściągania programu telefonem komórkowym – obecnie komputery mają na ogół stałe łącza, za które użytkownik ponosi stałą opłatę niezależnie od czasu korzystania z Internetu czy od ilości ściąganych danych itp., a więc za ściągnięcie programu komputerem nie poniesiemy dodatkowych kosztów.

 

Jak działa taki programik? Umożliwia on wpisanie numeru telefonu, z którego nie chcemy odbierać połączeń na tzw. czarną listę. Osoba dzwoniąca z tak zablokowanego numeru usłyszy np. sygnał zajętości albo informację o braku zasięgu, a nasz telefon odrzuci takie połączenie. Podobnie działa to w przypadku numerów zastrzeżonych jeżeli włączymy blokadę takich połączeń. Niektóre programy mają funkcję blokowania SMS-ów od takich numerów. Jeżeli jakaś osoba lub firma (np. FW, jakiś ankieter albo firma z ofertami typu „kup pan cegłę”) uparcie do nas wydzwania, możemy numer tej firmy czy osoby wpisać na czarną listę i może ona sobie dzwonić na Berdyczów. Jeżeli mamy sporo takich połączeń z numerów zastrzeżonych – możemy włączyć blokadę numerów zastrzeżonych i będziemy mieli spokój.

 

Inny sposób na zablokowanie połączeń z FW to zmiana numeru telefonu wraz z jednoczesnym zastrzeżeniem nowego numeru. Nowy numer należy zastrzec, żeby FW nie mogła uzyskać informacji o nim z biura numerów. Mało tego – w takiej sytuacji najlepiej byłoby, żeby cała najbliższa rodzina, przynajmniej ta mieszkająca pod jednym dachem – zmieniła i zastrzegła swoje numery, w tym zarówno komórki jak i stacjonarne, bo inaczej FW będą mogły uzyskać te numery z biura numerów. Gdyby mimo to FW nas namierzyła – dwa krótkie słowa: „Przepraszam, pomyłka”. A jeżeli mamy w komórce aplikację blokującą połączenia – wpisujemy numer intruza na czarną listę.

Fot.: internet

0

Gustlik222

Sprawiedliwosc jest najwazniejsza

108 publikacje
1 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758