Fajerwerki i strzelające korki szampanów poza radością z pożegnania starego roku zwiastowały również wzrost podatków. Nie wszyscy mają jednak powody do smutku – ciekawe zmiany w cenniku wprowadziła bowiem Netia. Wraz z nowym rokiem w Netii pojawiła się promocja „Internet bez VAT”, pozwalająca na płacenie niższych rachunków. Choć opłata za oferowane usługi jest zmniejszona o 23%, promocja zawiera istotne ograniczenia. Dużą niedogodnością jest okres, w którym klienci Netii będą płacili niższe rachunki. Pełny, 24-miesięczny czas korzystania z promocji dotyczy tylko osób, które dostęp do Internetu połączą z telefonicznymi planami Non Stop i Non Stop Świat. W pozostałych przypadkach czas obowiązywania zniżki jest krótszy – w przypadku dostępu do Sieci łączonego z planem taryfowym Wieczory i Weekendy wynosi 18 miesięcy, a dla internautów, którzy nie korzystają […]
Fajerwerki i strzelające korki szampanów poza radością z pożegnania starego roku zwiastowały również wzrost podatków. Nie wszyscy mają jednak powody do smutku – ciekawe zmiany w cenniku wprowadziła bowiem Netia.
Wraz z nowym rokiem w Netii pojawiła się promocja „Internet bez VAT”, pozwalająca na płacenie niższych rachunków. Choć opłata za oferowane usługi jest zmniejszona o 23%, promocja zawiera istotne ograniczenia.
Dużą niedogodnością jest okres, w którym klienci Netii będą płacili niższe rachunki. Pełny, 24-miesięczny czas korzystania z promocji dotyczy tylko osób, które dostęp do Internetu połączą z telefonicznymi planami Non Stop i Non Stop Świat.
W pozostałych przypadkach czas obowiązywania zniżki jest krótszy – w przypadku dostępu do Sieci łączonego z planem taryfowym Wieczory i Weekendy wynosi 18 miesięcy, a dla internautów, którzy nie korzystają z usług telefonicznych Netii, zadowalając się tylko dostępem do Sieci, okres promocyjny trwa 5 do 10 miesięcy.
Zadarł z serwisem Apple’a. Teraz grozi mu 200 tys. euro kary
Promocja dotyczy umów podpisywanych na dwa lata. Po upływie tego terminu umowa zmienia się w kontrakt na czas nieokreślony, a rachunki za usługi pozostają takie jak w ostatnim miesiącu trwania umowy – a zatem jest to korzystne przede wszystkim dla klientów, których okres promocyjny obejmował całą dwuletnią umowę.
Jak wygląda nowa oferta Netii w porównaniu z konkurencją? Na potrzeby porównania przyjmijmy, żezamawiamy łącze średniej prędkości. W Netii będzie to 8 Mb/s, w TP 10 Mb/s. Warto również pamiętać, że porównanie nie obejmuje kosztów związanych z linią telefoniczną i telefonem stacjonarnym – dotyczy wyłącznie dostępu do Sieci.
W przypadku TP Neostrada 10 Mb/s to wydatek 64 złotych miesięcznie. Podpisując dwuletnią umowę, możemy liczyć na 2 miesiące korzystania z usługi gratis. Miłym dodatkiem są również prezenty w postaci pendrive’ów, aparatów cyfrowych i innych gadżetów.
Po uwzględnieniu 20 złotych opłaty aktywacyjnej za 2 lata korzystania z Neostrady zapłacimy w sumie niemal 1440 złotych. W przypadku 8-megowego łącza Netii koszt wyniesie 1355 złotych.
Najciekawsze darmowe programy do modyfikowania Windowsa [TOP 10]
Jak widać, różnica jest niewielka, tym bardziej że prędkość łącza TP będzie nieco wyższa, a gadżet oferowany klientowi może mieć wartość nawet kilkuset złotych.
Warto przy okazji zauważyć, że prezentowana na stronie Netii oferta „Internet bez VAT” bardzo optymistycznie zakłada, że najwolniejszą opcją jest 8 Mb/s, ale jak pokazują statystyki, nie wszyscy klienci mają dostęp do takich prędkości.
vBeta.pl
Najnowsze informacje ze swiat komputerów, elektronicznych gadzetów i Internetu.