Bez kategorii
Like

Niemoralna propozycja

13/03/2012
440 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Donald (Polskość to nienormalność) Tusk zaprosił na spotkanie lidera opozycji, premiera Jarosława Kaczyńskiego. W normalnym państwie byłoby to normalne, ale II PRL nie jest normalnym państwem.

0


To hucpa, kiedy odpowiedzialny za śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego, katastrofalną sytuację międzynarodową Polski, za gigantyczne bezrobocie i największą w dziejach Polski emigrację zarobkową, szef rządu usiłuje wprząść w swe fatalne projekty opluwanego dotąd lidera opozycji. Kaczyński dobrze zrobi, jak podziękuje temu panu. Zresztą ma on na celu jedynie

polityczne show
 
a nie realną współpracę – na to już za późno. Wiemy, tonący brzytwy się chwyta. Ale lepiej byłoby, gdyby Donald Tusk zaprosił do siebie posłankę Grodzką czy posła Biedronia. To zaproszenie miałoby cechy autentyczności i zapowiadałoby owocne obrady. Pan Tusk nie zdaje sobie sprawy, że jego czas minął i nadszedł czas, by zejść ze sceny. Dla dobra Polski.
 
Post scriptum: oczywiście po odmowie Kaczyńskiego bojowe ratlerki Platformy ruszą do ataku. Ale Kaczor to za stary wyga, by się wystraszyć ich jazgotu.
0

Bez kategorii
Like

Niemoralna propozycja

09/02/2011
0 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

W zasadzie już wiem, dlaczego p. prezydent padł na fotel w Wilanowie nie czekając, aż goście siądą: zatkało go to, co usłyszał po drodze: albo wejdzie do osi na rzecz konkurencji, albo prezydencja we Frankonii* będzie dla niego pasmem udręk.   Dziennik Gazeta Prawna cytuje opracowanie irlandzkiego biura Ernst&Young, zgodnie z którym Polska na wejściu do osi na rzecz konkurencji jedynie straci( w przeciwieństwie do Francji, chociażby). Teraz już wiemy, dlaczego Sarkozy tak chwalił   pana prezydenta   że taki mądry i odważny w stosunkach z Rosją. Pakt przewiduje ujednolicenie podatku CIT, podnoszenie limitu długu publicznego (?!), wieku emerytalnego i likwidację indeksacji płac i emerytur. Po przystąpieniu do paktu w Polsce przepadnie   160 tysięcy   miejsc pracy, uważa Dziennik […]

0


W zasadzie już wiem, dlaczego p. prezydent padł na fotel w Wilanowie nie czekając, aż goście siądą: zatkało go to, co usłyszał po drodze: albo wejdzie do osi na rzecz konkurencji, albo prezydencja we Frankonii* będzie dla niego pasmem udręk.

 

Dziennik Gazeta Prawna cytuje opracowanie irlandzkiego biura Ernst&Young, zgodnie z którym Polska na wejściu do osi na rzecz konkurencji jedynie straci( w przeciwieństwie do Francji, chociażby). Teraz już wiemy, dlaczego Sarkozy tak chwalił

 

pana prezydenta

 

że taki mądry i odważny w stosunkach z Rosją. Pakt przewiduje ujednolicenie podatku CIT, podnoszenie limitu długu publicznego (?!), wieku emerytalnego i likwidację indeksacji płac i emerytur. Po przystąpieniu do paktu w Polsce przepadnie

 

160 tysięcy

 

miejsc pracy, uważa Dziennik Gazeta Prawna. Tymczasem prawdziwy dramat polega na tym, że UE trzyma się kurczowo 19. wiecznego systemu podziału pracy, nie stawiając na modele, odpowiadające warunkom demograficznym w diametralnie innej sytuacji.

 

 

 

Post scriptum: piramida zatrudnienia wykazuje, że coraz mniejsza liczba młodych ludzi będzie musiała pracować na emerytury dla coraz większej liczby ludzi starych. Za to odpowiada polityka aborcyjna, antyrodzinna i aspołeczna, propagowana przez Nowe Oświecenie.Człowiek jest prawnie ubezwłasnowolnioną rzeczą mówiącą, wracając do coraz bardziej aktualnej terminologii prawa rzymskiego.

 

* W rozumieniu cesarstwa Karola Wielkiego

0

Jan Bogatko

polityka dla zaawansowanych

523 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
343758