Bez kategorii
Like

Na Jasną Górę po raz XIX zdąża Rodzina Radia Maryja

09/07/2011
455 Wyświetlenia
0 Komentarze
16 minut czytania
no-cover

„Jesteśmy podobni do ewangelicznych siewców” pod takim hasłem już po raz XIX na Jasną Górę przybędzie Rodzina Radia Maryja. Przebiegać będzie w czasie ataków na Radio Maryja i Dyrektora o. T. Rydzyka, a także w cieniu tragedii smoleńskiej 10.04.2010.

0


 

Na Jasną Górę po raz XIX zdąża Rodzina Radia Maryja

 

http://www.radiomaryja.pl/z_artykuly/jasna-gora-03.jpg"Jesteśmy podobni do ewangelicznych siewców" pod takim hasłem już po raz XIX na Jasną Górę przybędzie Rodzina Radia Maryja. Dwudniowa pielgrzymka będzie dziękczynieniem za dar beatyfikacji Błogosławionego Ojca św. Jana Pawła II. Spotkanie u stóp Królowej Polski będące także podziękowaniem za dar Radia Maryja w tym roku przebiegać będzie w czasie szczególnych ataków na Radio Maryja i Dyrektora tej katolickiej rozgłośni o. dra Tadeusza Rydzyka CSsR, a także w cieniu tragedii smoleńskiej z 10 kwietnia.

 

 

Radio Maryja od początku swojej ewangelizacyjnej działalności aktywnie uczestniczy w formacji religijnej i patriotycznej milionów Polaków, jednoczy wokół szczytnych celów. Jak powiedział jeden z najwybitniejszych filozofów o. prof. Mieczysław Albert Maria Krąpiec OP: "Radio Maryja to jest jedyne radio polskie – bo sięga podstaw naszej kultury, bo wie dokąd prowadzi nasz Naród. Prowadzi do Boga przez Maryję – to jest istota pracy Radia Maryja". Podczas 19 lat istnienia Radio Maryja objęło zasięgiem miliony osób na całym świecie. Jest jedynym nadawcą społecznym w Polsce, który emituje interaktywny program na żywo przez 21,5 godzin na dobę.

Jak co roku do Stóp Królowej Polski przybędą setki tysięcy Przyjaciół Radia Maryja kraju i całego świata: grupy zorganizowane, pielgrzymi indywidualni, szczególnie rodziny z dziećmi. Przybędą także misjonarze i emigranci, dla których Radio Maryja to jedyny most łączący ich z Ojczyzną. "To wielkie wydarzenie jest oczekiwane w Częstochowie" – mówi rzecznik Jasnej Góry o. Stanisław Tomoń.

Jak przypomina Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk tegoroczne spotkanie będzie przebiegać pod hasłem "Jesteśmy podobni do ewangelicznych siewców" i będzie dziękczynieniem za beatyfikację Naszego Wielkiego Polaka Błogosławionego Jana Pawła II.

XIX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja odbywać się będzie w tle ostatnich ataków na rozgłośnię i jej Dyrektora, w tym propozycji SLD dotyczącej projektu ustawy o Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jak powiedział prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki z Zespołu Wspierania Radia Maryja nadzieję na skuteczny odpór przeciw tym atakom daje modlitwa i liczny udział pielgrzymów w jasnogórskim spotkaniu.

Święto Rodziny Radia Maryja, jest czymś niesamowitym w skali Polski i świata zwrócił uwagę prof. dr hab. Piotr Jaroszyński, kierownik Katedry Filozofii Kultury KUL.

W XIX Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Gorę udział wezmą Rodziny Smoleńskie, w tym przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzin Katyń 2010, którzy stracili swoich bliskich w katastrofie rządowego TU 154 M 10 kwietnia. Obecni będą m.in.: Andrzej Melak – brat śp. Stefana Melaka – przewodniczącego Komitetu Katyńskiego, Zuzanna Kurtyka – wdowa po prezesie IPN Januszu Kurtyce, Beata Gosiewska – wdowa po Przemysławie Gosiewskim – wicepremierze, Małgorzata Wassermann córka śp. posła Zbigniewa Wassermanna m.in. Koordynatora ds. Służb Specjalnych, a także Ewa Błasik – żona śp. gen. Andrzeja Błasika – dowódcy sił powietrznych Rzeczpospolitej.

Pielgrzymka rozpocznie się w sobotę (9 lipca). O godz. 18.00 Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi JE ks. bp Stanisław Stefanek – biskup łomżyński. Następnie o godz. 20.20 wierni zgromadzą się na wspólnej modlitwie różańcowej. Pierwszy dzień spotkania zakończy się wspólną modlitwą apelową przed wizerunkiem Czarnej Madonny.

Główne uroczystości odbędą się w niedzielę (10 lipca). Rozpoczną się o godz. 08.00 Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Następnie zaplanowano koncerty: Zespołu Muzyki Sakralnej Lumen pod dyr. dr. Zbigniewa Małkowicza oraz Orkiestry Koncertowej Victoria z parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie Rembertowie pod dyr. płk rez. Juliana Kwiatkowskiego. O godz. 11.00 rozpocznie się Eucharystia. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi JE ks. abp Mieczysław Mokrzycki – metropolita lwowski, wieloletni sekretarz Błogosławionego Ojca św. Jana Pawła II i Papieża Benedykta XVI. Mszę św. koncelebrować będą m.in.: o. dr Tadeusz Rydzyk – Założyciel i Dyrektor Radia Maryja, o Janusz Sok – Prowincjał Warszawskiej Prowincji Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, biskupi: ks. bp drohiczyński Antoni Pacyfik Dydycz, ks. bp kaliski Stanisław Napierała, ks. bp pomocniczy łomżyński Tadeusz Bronakowski, ks. bp pomocniczy sandomierski Edward Frankowski, a także ojcowie redemptoryści posługujący w Radiu Maryja, kapłani, duszpasterze grup pielgrzymów Rodziny Radia Maryja.

Po mszy św. odbędzie się dalsza część koncertu. Przewidziane są również przemówienia okolicznościowe. Wspólne pielgrzymowanie zakończy Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Radio Maryja wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielu Polaków. Jego ewangelizacyjna misja w służbie Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i Narodowi Polskiemu jest doceniana nie tylko przez wiernych odbiorców. Wielokrotnie pozytywnie o dziele ewangelizacyjnym tego medium wypowiadał się Ojciec św. Jan Paweł II. Dziękował za posługę wszystkim zaangażowanym w to dzieło i życzył ogarnięcia swym zasięgiem wszystkich zakątków świata. Błogosławieństwa Radiu Maryja i wszystkim dziełom, przy nim powstałym udzielił także papież Benedykt XVI. Ordynariat Polowy Wojska Polskiego przyznał Radiu Maryja, a także Telewizji Trwam i Naszemu Dziennikowi Medal "Milito pro Christo" za "chwalebne i zaszczytne pełnienie misji pasterskiej, dające świadectwo najwyższym wartościom, jakimi są prawda i umiłowanie Ojczyzny". Odznaczenie podczas uroczystości Benemerenti 5 stycznia 2008 roku wręczył ks. biskup polowy Tadeusz Płoski.

W bezpośrednią działalność rozgłośni w Toruniu zaangażowanych jest 11 ojców redemptorystów, 1 w Centrali RM w Chicago. Ojcowie Posługą Słowa, docierają do najbardziej potrzebujących i opuszczonych. Praca w Radiu obejmuje m.in. codzienne dyżury przy mikrofonie: katecheza, medytacja przedpołudniowa, modlitwa, audycje publicystyczne: Aktualności Dnia, Rozmowy Niedokończone. Programy prowadzone są we wspólnym paśmie z telewizją Trwam oraz transmisje R-TV.

Redemptoryści posługujący w Radiu Maryja pracują z dziećmi (Podwórkowe Kółka Różańcowe), młodzieżą (Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Młodzieżowe Koła Przyjaciół Radia Maryja). Radia Maryja by nie było gdyby nie świadome i aktywne zaangażowanie laikatu zarówno w samym Toruniu jak i na całym świecie. Świeccy zrzeszają się w Koła Przyjaciół Radia Maryja. Z każdą z grup prowadzone są systematyczne spotkania formacyjne.

Posługa w Radiu Maryja wymaga ciągłego kontaktu ojców z różnego rodzaju specjalistami, osobami zaangażowanymi w rożne szczeble życia społecznego, intelektualistami, profesorami, księżmi biskupami. Wywiady dla Radia Maryja udzielili m.in.: ks. kard. Tarcisio Bertone – sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej, najbliższy współpracownik Ojca Świętego Benedykta XVI, ks. Kardynał Franc Rodé – Prefekt Kongregacji Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, ks. kard. William. J. Levada – Prefektem Kongregacji Nauki Wiary i Przewodniczący Papieskiej Komisji Biblijnej, ks. kard. Zenon Grocholewski – prefekt watykańskiej Kongregacji Edukacji Katolickiej. W audycjach Radia Maryja gościli m.in. Jan Moor Jankowski – żołnierz Armii Krajowej i światowy ekspert medycyny sądowej oraz Herbert Marshall McLuhan – kanadyjski teoretyk komunikacji. Ważną i charakterystyczną cechą Radia Maryja są transmisje.

Rocznie przeprowadzanych jest ich ok. 150 transmisji. W każdy poniedziałek ekipy radiowo-telewizyjne wyruszają często w odległe punkty w kraju w ramach "Pielgrzymek Po Ziemi Ojczystej". Ponadto transmitowane są ważne wydarzenia z życia Kościoła (okolicznościowe koncerty, sympozja, konferencje, beatyfikacje, ingresy, pogrzeby), w pierwsze czwartki miesiąca z Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

W liczbie tej nie ma codziennych porannych Mszy św. z kościoła św. Józefa, Apeli Jasnogórskich z Częstochowy, cotygodniowych Nieustannych Nowenn z Sanktuarium MBNP z Torunia, Nieszporów z Sanktuarium Tuchowskiego, Audiencji generalnych i Modlitw Anioł Pański z Watykanu oraz licznych, zagranicznych podróży papieskich.

Wokół Radia powstało wiele dzieł podejmujących posługę apostolstwa w Polsce i poza jej granicami. Informowaniem Polaków o ważnych wydarzeniach, na temat których inne media milczą zajęła się ogólnopolska gazeta codzienna "Nasz Dziennik". Jak napisała redakcja na swojej stronie internetowej gazeta podejmuje tematykę dotyczącą życia społecznego, kulturalnego, politycznego i religijnego. Propagują wartości chrześcijańskie oraz wielowiekową tradycję i kulturę polską. Działalnością wydawniczą zajmuje się Fundacja Nasza Przyszłość, trudu nauczania i wychowywania młodzieży podjęła się Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej. Natomiast realizacji programu telewizyjnego TV Trwam – Fundacja Lux Veritatis, która prowadzi także prace badawcze poszukujące źródeł energii odnawialnej w Toruniu. Niedługo rozpocznie nadawanie nowy portal internetowy, na którym słuchacze będą mogli znaleźć najważniejsze wydarzenia diecezji, kraju i świata, ale także wybrane audycje radiowe i telewizyjne, adresy, informacje. W przyszłości będą mogli także uczestniczyć w dyskusji na forum. Radio Maryja cały czas się rozwija. Zmienia się sposób nadawania audycji, zwiększa się liczba nadajników, posługujących ojców i pracowników, planowane są kolejne inwestycje.

Transmisję XIX Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Góra przeprowadzą RM i TV Trwam.
Będzie ona dostępna na także na internetowej stronie rozgłośni www.radiomaryja.pl


Redakcja Informacyjna Radia Maryja”

Radio Maryja, 2011-07-09

 

 

Dziś także w Naszym Dzienniku cykl artykułów i wywiadów o „Radiu Wolnych Polaków” – polecam m.in.:

 

Gdyby Radia Maryja nie było, należałoby je stworzyć. Ono przez sam fakt istnienia, odwagę wyrażania odmiennych opinii sprawia, że nasz ustrój możemy określać mianem demokracji

Bez kompleksu wobec świata – Z JE ks. bp. Wiesławem Meringiem, ordynariuszem włocławskim, rozmawia Beata Falkowska

 

Jeśli dla obozu władzy każde niezależne medium stwarza zagrożenie upowszechniania opinii niezgodnych z przyjętą koncepcją poprawności politycznej, to czym dla tego obozu jest Radio Maryja posiadające tak wielkie zaplecze duchowe i intelektualne?

Światło w krainie ślepców – Dr hab. Włodzimierz Bernacki

 

Jedna partia rządzi wszystkim, a o ojcu Tadeuszu Rydzyku premier mówi, że to władca "imperium". Kilka procent udziału w rynku medialnym strasznie doskwiera rządowej machinie prania mózgów. Ta władza boi się prawdy – Z Janem Pietrzakiem, felietonistą, satyrykiem, twórcą Kabaretu pod Egidą, autorem dziesiątek piosenek, które podtrzymywały Polaków na duchu w czasach prześladowań komunistycznych, rozmawia Agnieszka Żurek

 

W Radiu Maryja dziennikarzem staję się z sekundy na sekundę przez spotkanie z drugim człowiekiem, któremu pragnę przekazać to, czego doświadczam. – Zaczyn ewangelizacji – Z o. dr. Zdzisławem Klafką CSsR, przełożonym Warszawskiej Prowincji Redemptorystów w latach 2002-2008, rozmawia Małgorzata Rutkowska

 

Tam, także wypowiedzieli się m.in.:

– Antoni Krauze, reżyser i scenarzysta,

– Joanna Najfeld, publicystka, MamProces.pl,

– Jerzy Zelnik, aktor filmowy, teatralny i telewizyjny,

– Wiesław Komasa, aktor teatralny, filmowy i telewizyjny,

– Przemysław Gintrowski, muzyk i kompozytor.

Serdecznie polecam.

0

raven59

„Przypatrzcie sie krukom: nie sieja ani zna

446 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758