Bez kategorii
Like

Laureaci Wielkiego Konkursu Historycznego

04/07/2012
480 Wyświetlenia
0 Komentarze
9 minut czytania
no-cover

Konkurs Historyczny na pracę w temacie „Dzisiejszy Świat bez II Wojny Światowej” zakończył się 15 Czerwca i został rozstrzygnięty. Poniżej miejsca i nagrody.

0


Na konkurs zostały przysłane 4 pełnowartościowe prace spełniające wymogi regulaminu.

Bezapelacyjnie I miejsce – zgodnie z głosowaniem czytelników portalu Nowy Ekran i Historyk.eu – zdobył Bartosz Konieczka (163 głosy – 65,20% głosów oddanych).

Serdecznie gratulujemy :-)))

 

II miejsce zdobył Wiktor Kobyliński (73 głosy – 29.2% głosów oddanych)

III miejsce zajął Adrian Drapich (10 głosów – 4% głosów oddanych)

IV miejsce: Waldemar Snopkowski (4 głosy – 1,6% głosów oddanych)

 

http://forum.historyk.eu/temat-wielki-konkurs-historyczny-glosowanie

Za zajęcie Pierwszego Miejsca Bartosz Konieczka otrzymuje możliwość nieodpłatnego zamawiania wybranych przez książek z katalogów wydawnictw StudioEMKA (http://www.studioemka.com.pl/index.php?page=index2) oraz z umieszczonych w księgarni Nowy Ekran (http://www.sklep.nowyekran.pl/) – po jednej książce miesięcznie przez okres od Maja 2012 do końca bieżącego roku; legitymacja prasowa Nowego Ekranu, umożliwiająca akredytację na targach książek, festiwalach, konferencjach, pozyskiwanie informacji publicznej w oparciu o prawo prasowe i prowadzenie projektów badawczych w IPN, muzeach i bibliotekach; publikacja zwycięskiego artykułu przez 24 godziny jako głównego artykułu wiodącego na portalu NowyEkran.pl i portalu Historyk.eu.

To oznacza, że teraz Bartosz może zamówić 3 książki (Maj, Czerwiec, Lipiec) a od Sierpnia kolejne. Zamówienie Bartosz może złożyć na adres redakcja@nowyekran.pl

Wraz z zamówieniem Bartosz powinien przysłać zdjęcie oraz swoje dane adresowe byśmy mogli mu wyrobić legitymację prasową. Artykuł Bartosza zostanie opublikowany jako wiodący 1 września 2012 w rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

Za zajęcie II miejsca Wiktor Kobyliński otrzymuje trzy książki z serii Tezaurus Idei wydawnictwa Studio Emka

 

Karol Marks „Kapitał”
Niccolo Machiavelli „Książę”
Adam Smith „Bogactwo Narodów”
Seria wydawnicza

Tezaurus Idei, to seria wydawnicza prezentująca nowatorskie spojrzenie na teksty wielkich myślicieli. Kultowe dzieła zostały opracowane przez współczesnych autorów, którzy wskazali jak   klasyczne idee praktycznie wykorzystać w dzisiejszym świecie.  Już 16 marca ukażą się trzy pierwsze pozycje serii Tezaurus Idei: Karol Marks „Kapitał” w interpretacji Steva Shipspidea, Niccolo Machiavelli „Książę”opracowany przez Tima Philipsa oraz Adam Smith „Bogactwo Narodów”w interpretacji Karen McCreadie.

Karol Marks twierdził, że ideologie nie odgrywają żadnej roli, jednakże jego własna wpłynęła na historię świata tak jak żadna inna. Stev Shipspide, publicysta The Economist, w przygotowanym opracowaniu „Kapitału” odkleja od Marksowskiego tekstu metkę komunistycznego manifestu. Z sukcesem dowodzi jego inspirującej przydatności dla współczesnego świata biznesu. Sięga po liczne przykłady z dziedziny ekonomiki nowoczesnej, prezentujące m.in.: możliwości rozwoju siły roboczej przez pobudzanie kreatywności u pracowników lub sposoby najlepszego zastosowania nowych technologii, strategii i systemów. 
 
Analiza sposobu, w jaki ludzie zdobywają, utrzymują, a potem tracą władzę autorstwa Niccolo Machiavelliego, w rękach Tima Philipsa, stała się podręcznikiem pokazującym jak zarządzać wydarzeniami aby osiągać korzyści. Autor, którego styl literacki znany jest czytelnikom „The Observer”, „Guardian” czy „The Times”, w interesujący sposób odnosi historię „Księcia” do współczesnego świata biznesu. Zwraca uwagę na elementy istotne w drodze do sukcesu i władzy, takie jak m.in.: przyjaźni z wrogiem swojego wroga, komunikacji postawy za pomocą czynów oraz o największej z porażek – finale sukcesu.
 
„Bogactwo Narodów” w interpretacji Karen McCreadie, autorki wielu książek z dziedziny marketingu, to inspiracja dla osób zainteresowanych strategicznym zarządzaniem zasobami ludzkimi. Opublikowana w 1776 roku praca Adama Smitha, ojca globalizacji i pioniera wielu teorii ekonomicznych, uchodzi za najbardziej wpływową książkę wszech czasów. Nowe spojrzenie na zawarte w niej treści pozwala czerpać z niej praktyczną wiedzę przydatną w pracy współczesnego człowieka biznesu, który dowie się jak wpływać na poprawę wydajności i opracowywać strategię gospodarczą.

Za zajęcie III miejsca Adrian Drapich otrzymuje:

Książkę Marcina Ciszewskiego WWW.1944.WAW.PL ufundowaną przez Nowy Ekran

Oraz książkę wydawnictwa Studio Emka "KIEDY NADCHODZI KRYZYS" Maxa Otte:

Jako nagrodę pocieszenia za zajęcie zaszczytnego IV miejsca Waldemar Snopkowski otrzymuje książkę KOMUNIKACJA POZAWERBALNA Carol Kinsey Goman wydawnictwa Studio Emka:

Ponadto:

Portal Historyk.eu postanowił przyznać Bartoszowi Konieczce nagrodę dodatkową: przyjęcie do redakcji portalu z możliwością administrowania serwisem w uzgodnionych terminach.

Nowy Ekran natomiast postanowił przyznać następujące nagrody dodatkowe:

Ze względu na niewielką ilość uczestników, zdobywcy II, III i IV miejsca także otrzymują legitymacje prasowe Nowego Ekranu.

Bartosz Konieczka otrzymuje dodatkowo książkę z kolekcji Nowego Ekranu "Pałac dla Królowej" Krystyny Lubienieckiej-Baraniak wydanej przez Fundację Polskie Gniazdo:

Natomiast Wiktor Kobyliński za aktywność blogerską i by rodzina też coś z niej miała otrzymuje dodatkowo książkę Miki Brzezińskiej "ZNAJ SWOJĄ WARTOŚĆ" wydawnictwa Studio Emka – którą na przykład może podarować bliskiej kobiecie 🙂

Jednocześnie, informujemy, że Łażący Łazarz nie przyznał nagrody dodatkowej, którym miał być czytnik e-book wraz z kolekcją książek, gdyż była ona planowana jako wyróznienie dla najmłodszego uczestnika konkursu, w przypadku gdyby dopisała młodzież szkolna. Ta nagroda poczeka na kolejny konkurs i rywalizacje wśród młodzieży.

Wszystkich uczestników i laureatów prosimy o kontakt w sprawie dostarczenia nagród na adres redakcja@nowyekran.pl a Bartosza Konieczkę prosimy o kontakt z administracją portalu Historyk.eu

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, także za cierpliwość związaną z oczekiwaniem na oficjalne wyniki. Niestety konkurencja nie była wielka, ale to pierwszy konkurs tego typu organizowany przez nasze portale. Mamy nadzieję, że w nastepnym weźmie udział 10 razy wiecej osób, a zapewniamy, że nagrody będą jeszcze atrakcyjniejsze. Wszystkich czytelników zapraszamy ponadto do ksiegarń sponsora oraz Nowego Ekranu:

http://www.studioemka.com.pl

http://www.sklep.nowyekran.pl/

Ponadto wszystkich zachęcamy do uczestnictwa w dyskusji na naszych łamach

ORGANIZATORZY

www.NowyEkran.pl

www.Historyk.eu

0

Konkurs Historyczny

Konkurs portali NowyEkran i Historyk.eu. Publikacje i dyskusje. Prace konkursowe nale

11 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758