Kto dowodził pod Warszawą.
18/07/2011
514 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Co pewien czas pojawia się temat pt. kto zwyciężył pod Warszawą w 1920 r.
Naczelny Wódz Wojska Polskiego Józef Piłsudski
,
Szef Sztabu Generalnego WP gen. Rozwadowski
.
Szef francuskiej Misji Wojskowej gen. Weygand
Ostatnio na Nowym Ekranie napisano, że: „To Maryja wygrała nad Bolszewikami – nie Piłsudski!”
Dla człowieka wierzącego jest oczywiste, że zwycięstwo nad bolszewikami byłoby niemożliwe bez wsparcia Matki Bożej. Jednak twierdzenia, że Ona rywalizuje z Piłsudskim w zasłudze zwycięstwa jest nieporozumieniem.
Bóg i Maryja działają w rzeczywistości ziemskiej, ale przecież czynią to poprzez ludzi. Człowiek obdarzony wolną wolą może postępować zgodnie z Bożym zamiarem, lub może odwrócić się od Boga. Wydaje się, że zwycięstwo polskie nad bezbożnym komunizmem w wojnie 1920 r. było zgodne z Bożym zamiarem. Polscy żołnierze zwyciężający pod Warszawą realizowali Wolę Bożą. Na ich czele stał Józef Piłsudski.
W bitwie warszawskiej i w całej wojnie z bolszewikami głównodowodzącym wojsk polskich był Piłsudski. Skoro w bitwie warszawskiej Wojsko Polskie odniosło zwycięstwo, to jego naczelny dowódca jest zwycięzcą.
Co do widzenia św. Faustyny, jeżeli związane ono jest z osobą Marszałka. Piłsudski nie był świętym. Jego droga życiowa to wielkie czyny, trwale zapisane w historii Polski, ale także popełnione grzechy. Jednak z wizji świętej Faustyny widzimy nie tylko ohydę grzechów „pewnej duszy”, ale także i to, że „ dusza ta nie jest potępiona” chociaż będzie musiała odpokutować swoje winy w Czyśćcu. Z tego, co zapamiętałem z Dzienniczka św. Faustyny to wstawiennictwo Matki Bożej uratowało duszę od potępienia. Przypominam, że Marszałek był czcicielem Matki Chrystusowej w wizerunku Pani Ostrobramskiej.
Przeciwnicy Marszałka twierdzą, że Piłsudski wówczas był nieprzytomny i żadnego kontaktu z księdzem Korniłowiczem nie nawiązał. W tej sprawie istnieje ważne świadectwo autorstwa Prymasa Tysiąclecia Stefana kardynała Wyszyńskiego przechowywane w Instytucie Piłsudskiego w Nowym Jorku.
We wrześniu 1978 rozpoczęto proces beatyfikacyjny ks. Władysława Korniłowicza.