HYDE PARK
Like

Kolejna przegrana naczelnego Lisa

06/01/2018
1414 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Kolejna przegrana naczelnego Lisa

Tomasz Lis smakuje gorycz porażki. Reduta Dobrego Imienia wygrała z newsweekiem kolejny proces.

0


Oto komunikat, jaki ukazał się na stronie Reduty:

 

Jest przełomowy wyrok sądu! Newsweek.pl musi opublikować sprostowanie!

.

Sąd nakazał Newsweek.pl opublikowanie sprostowania o błędach historycznych zawartych w artykule Pauli Szewczyk o książce „Mała Zbrodnia”. W Polsce po 1945 r. nie istniały polskie obozy koncentracyjne, a komunistyczne obozy pracy utworzone przez Rosjan! To wyrok precedensowy, od tej chwili każdy Polak może żądać prostowania błędów historycznych o Polsce w prasie.

.

W styczniu 2017 r. na łamach portalu Newsweek.pl ukazał się artykuł Pauli Szewczyk pt. Po wyzwoleniu nazistowskich obozów Polacy ponownie je otworzyli? „Mała zbrodnia” Marka Łuszczyny. W artykule znalazły się błędy historyczne, o których sprostowanie wnioskował ówczesny prezes Reduty Dobrego Imienia, obecnie fundator – Maciej Świrski wskazując, m.in., że nieprawdziwa jest informacja, że w Polsce znajdowały się polskie obozy koncentracyjne utworzone przez Polaków. To Rosjanie, na terenie Polski stworzyli komunistyczne obozy pracy. Newsweek.pl odmówił publikacji sprostowania, a dziś sąd wydał wyrok, w którym zobowiązał Newsweek.pl do publikacji sprostowania.

.

Sąd podzielił naszą argumentację w całości uznając, że w zasadzie każdy Polak ma prawo wnosić o sprostowanie informacji nieprawdziwych o polskich obozach koncentracyjnych po 1945 r. Dobrze, że udało nam się przekonać sąd, że jeśli każdy Polak nie będzie mógł prostować kłamstw o Polsce to gazety w Polsce, a tym bardziej na świecie, będą mogły podawać każda nieprawdę i nikt nie będzie mógł oponować. Z punktu widzenia prawa prasowego była to z pewnością dla sądu sprawa bardzo trudna do rozstrzygnięcia – mówi mec. Monika Brzozowska-Pasieka prowadząca sprawę.

.

Jest to niezwykle ważny wyrok i pierwszy tego typu w Polsce w sprawie o sprostowanie. Oznaczać on może przełom w orzecznictwie w zakresie tego, kto może występować ze sprostowaniem. W dotychczasowej praktyce tylko osoba wskazana w tekście prasowym miała taką możliwość. Skoro jednak tekst dotyka Polaków, to każdy Polak zdaniem sądu ma prawo do wniesienia sprostowania. Może się więc okazać, że efektywne działania prawne skutecznie umożliwią walkę z fałszem historycznym w gazetach w Polsce i na świecie.

.

http://www.anti-defamation.pl/rdiplad/aktualnosci/jest-przelomowy-wyrok-sadu-newsweek-pl-musi-opublikowac-sprostowanie/

 

 

Z powyższego wynika ważna nauka dla wszystkich. Nie wystarczy narzekać, że Michnik, Lis itp. kłamią.

 

Konsekwentnie trzeba dążyć do tego, by odszczekali swoje kłamstwa.

 

Bowiem tekst, który godzi w dobre imię Narodu dotyka wszystkich Polaków.

 

Każdy z nas może więc żądać sprostowania.

 

I zadośćuczynienia. Bo to akurat niemieccy właściciele odczują.

.

RDIREDUTAlogo

5.01 2018

0

Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758