Bez kategorii
Like

Katolik nie może zostać komisarzem Unii Europejskiej?

13/11/2012
698 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Lewackie i homoseksualne środowiska prowadzą oszczerczą kampanię wymierzoną w Tonio Borga, kandydata Malty na unijnego komisarza zdrowia. Wszystko dla tego, że jest katolikiem i wspiera ochronę życia – informuje „Nasz Dziennik”.

0


Malta zaproponowała na zwolnione miejsce komisarza zdrowia obecnego wicepremiera kraju i ministra spraw zagranicznych Tonio Borga. 

Zazwyczaj proces ten jest tylko formalnością, gdyż po przesłuchaniach publicznych w odpowiednich komisjach Parlamentu Europejskiego Rada Europejska wyznacza danego polityka do objęcia funkcji w Komisji Europejskiej. Już dziś mają się odbyć pierwsze wysłuchania Borga przed trzema komisjami PE.

Tym razem jednak zanim polityk zdążył przedstawić swój program, został już bezpardonowo zaatakowany przez europejskie środowiska lewicowe i lewackie. Jako jedna z pierwszych uderzyła Europejska Federacja Humanistyczna, która stwierdziła, że kandydatura ta jest "bardzo niepokojąca" i "wyraźnie niszcząca dla Europy".

Zdaniem przewodniczącego tej organizacji Pierre´a Galanda, istnieją poważne wątpliwości, czy Tonio Borg będzie odpowiednią osobą na tym stanowisku, ponieważ jako minister sprawiedliwości Malty nieustannie mocno sprzeciwiał się "seksualnym i reprodukcyjnym prawom kobiet".

Furię wywołało to, że minister w 2004 r. walczył o to, aby aborcja była konstytucyjnie zakazana w jego kraju. Okazuje się więc, że po raz kolejny dla lewicy przeszkodą w objęciu stanowiska w KE jest to, iż kandydat postępuje zgodnie ze swoją katolicką wiarą. Federacja Katolickich Stowarzyszeń Rodziny w Europie (FAFCE) podkreśla z niepokojem, że nominacja na unijnego komisarza wydaje się uzależniona od jego stanowiska w sprawie aborcji i homoseksualizmu, a tymczasem kwestie aborcji i rodziny są wyłączone z kompetencji UE.

Takie traktowanie polityka z Malty do złudzenia przypomina sprawę Włocha Rocco Buttiglionego z 2004 roku, kiedy to jego kandydaturę na komisarza sprawiedliwości utrącono również tylko i wyłącznie z powodu jego katolickich poglądów. Buttiglione wyraził wówczas jedynie wątpliwość, czy układy homoseksualne można stawiać na równi z małżeństwami, i przypominał, że angażowanie się w kontakty cielesne między osobami tej samej płci Kościół nazywa grzechem.

Także i tym razem grupy homoseksualne (LGTB) włączyły się aktywnie w kampanię dyskredytującą maltańskiego kandydata. Intergrupa LGBT w Parlamencie Europejskim stwierdza, iż poglądy Tonio Borga na aborcję, homoseksualizm i rozwody są "zagorzale konserwatywne i przestarzałe". Jednocześnie jej przedstawiciele odbierają politykowi prawo do wolności sumienia, twierdząc, że powyższych kwestii nie można odnosić do tej materii.

Więcej:

0

Jan Pi

938 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758