Bez kategorii
Like

Jeszcze raz o prądzie elektrycznym cz.14

20/04/2012
421 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Idzie burza ze Słońca – ostrzega w dzisiejszym „Nature” prof. Mike Hapgood, światowej sławy specjalista od pogody kosmicznej.

0


 

Prof. Hapgood, który pracuje w brytyjskim Laboratorium im. Rutherforda i Appletona, apeluje, żebyśmy, póki jest czas, zabezpieczyli się przed zawirowaniami w atmosferze Słońca powodującymi tzw. koronalne wyrzuty masy. To olbrzymie chmury plazmy, które pędząc w kosmos i zderzając się z magnetosferą Ziemi, przynoszą nam burze magnetyczne. Któregoś dnia mogą zmieść naszą cywilizacj


Marzec 1989 r.Pełna naładowanych cząstek gazu „chmura burzowa” ze Słońca zderza się z magnetosferą Ziemi.W prowincji Quebec we wschodniej Kanadzie pada system przesyłania energii. Pięć milionów ludzi zostaje na dziewięć godzin odciętych od prądu. Koszt naprawy linii energetycznych i straty poniesione przez gospodarkę sięgają 2 mld dol. WUSAzniszczeniu ulega transformator o wartości 12 mln dol. Agencje kosmiczne tracą na krótki czas łączność z 1,6 tys. satelitów.


Maj 1921 r.Po wybuchu na naszej gwieździe, który powoduje burzę 10 razy silniejszą niż ta z 1989 r., płoną linie telefoniczne w Karlstad w Szwecji.


Wrzesień 1859 r.Nawałnica słoneczna elektryzuje linie telegraficzne i wywołuje pożary w punktach nadawczo-odbiorczych. Na Kubie i Hawajach można podziwiać zorzę polarną.


Narażonym na cios z kosmosu podbrzuszem naszej cywilizacji są linie wysokiego napięcia. To czułe anteny, które wychwytują prądy wywoływane przez słoneczne burze. Oplatając świat, pozwalają elektrycznej pandemii błyskawicznie się rozprzestrzenić. Po drodze topi ona przewody i transformatory. Nie da się ich szybko naprawić.


Naukowcy powinni też stworzyć bardziej wyrafinowane modele matematyczne, dzięki którym potrafiliby z większą dokładnością prognozować słoneczne nawałnice. Żeby to zrobić, muszą jednak dysponować głębszą wiedzą o koronalnych wyrzutach masy, ich wędrówce przez przestrzeń kosmiczną i energetycznym wpływie na Ziemię. Powinni też wziąć pod uwagę zmiany zachodzące w magnetosferze Ziemi (pole magnetyczne naszej planety w ciągu ostatnich 150 lat osłabło o jedną dziesiątą), a także wpływ globalnego ocieplenia na górne warstwy atmosfery. "Na razie – pisze prof. Hapgood – modelujemy burze magnetyczne równie nieporadnie, jak pół wieku temu klimatolodzy i meteorolodzy prognozowali zmiany zachodzące w atmosferze".


http://wyborcza.pl/1,75476,11572844,Sloneczna_apokalipsa.html

 

Przedrukowałem obszerne fragmenty insteresującego atykułu świadczącego o tym, że moje rozważania o prądzie elektrycznym mają głęboki sens. Wyróżniłem w nich te fragmenty, które mówią o związku masy i elektryczności.

 

Teraz już chyba dla nikogo nie jest czymś dziwnym, że prąd elektryczny jest uoporządkowanym ruchem cząstek materialnych przenoszących ładunek i ruch ten odbywa się w postaci wiru dookoła przedmiotu posiadającego nadmiar elektroujemnego ładunku.

0

waldemar.m http:/electrino.pl

Fizyka dla tych, którzy chca zrozumiec! Polityka dla tych, którzy zrozumieli!

356 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758