HYDE PARK
Like

Jak dobrać dermokosmetyki do rodzaju swojej skóry?

16/04/2014
1147 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
no-cover

Szybkie tempo życia, stres, zmęczenie, szkodliwe czynniki środowiska, dieta – to wszystko ma ogromny wpływ na kondycję skóry. A przecież piękna skóra o zdrowym wyglądzie to podstawa dobrego samopoczucia. Zastanawiasz się, jakiego rodzaju kosmetyki będą najlepsze dla twojej skóry? Jak wybrać preparaty najlepiej dopasowane do jej potrzeb? Codzienna kompleksowa pielęgnacja skóry jest podstawą jej zdrowia i pięknego wyglądu. A do tego potrzebne są dobre kosmetyki. Dodatkowo – aby dobrze działały i przynosiły spodziewane efekty, warto wybierać linie kosmetyków i dermopreparatów przeznaczone do konkretnego rodzaju skóry, dopasowane do wieku oraz dedykowane określonym problemom skórnym (np. do skóry odwodnionej i przesuszonej, wrażliwej, alergicznej, naczynkowej, kosmetyki spowalniające oznaki starzenia się dojrzałej skóry, dotleniające lub głęboko odżywiające). Cera sucha, tłusta, normalna, a może mieszana? […]

0


Szybkie tempo życia, stres, zmęczenie, szkodliwe czynniki środowiska, dieta – to wszystko ma ogromny wpływ na kondycję skóry. A przecież piękna skóra o zdrowym wyglądzie to podstawa dobrego samopoczucia. Zastanawiasz się, jakiego rodzaju kosmetyki będą najlepsze dla twojej skóry? Jak wybrać preparaty najlepiej dopasowane do jej potrzeb?

Codzienna kompleksowa pielęgnacja skóry jest podstawą jej zdrowia i pięknego wyglądu. A do tego potrzebne są dobre kosmetyki. Dodatkowo – aby dobrze działały i przynosiły spodziewane efekty, warto wybierać linie kosmetyków i dermopreparatów przeznaczone do konkretnego rodzaju skóry, dopasowane do wieku oraz dedykowane określonym problemom skórnym (np. do skóry odwodnionej i przesuszonej, wrażliwej, alergicznej, naczynkowej, kosmetyki spowalniające oznaki starzenia się dojrzałej skóry, dotleniające lub głęboko odżywiające).

dziewczynaCera sucha, tłusta, normalna, a może mieszana?

Aby właściwie dobrać kosmetyki, trzeba przede wszystkim dobrze poznać swoją skórę. Czasami samodzielne określenie typu cery jest trudne, dlatego o pomoc warto zwrócić się do profesjonalisty – kosmetyczki lub dermatologa.

Cera sucha jest cienka, matowa, zwykle jasna, ma skłonności do podrażnień i przebarwień, często prześwitują przed nią naczynia krwionośne. Szybko traci wodę, dlatego kosmetyki do cery suchej powinny ją dobrze nawilżać i dodatkowo zapobiegać utracie przez nią wilgoci. Cera tłusta jest gruba, zwykle szarożółta, a jej powierzchnia jest błyszcząca przez wzmożoną produkcję łoju. Rzadko prześwitują przez nią naczynia krwionośne, za to jest wrażliwa na czynniki wewnętrzne (dieta, hormony) i zewnętrzne (zanieczyszczenia), które powodują powstanie zaskórników i wyprysków. Pielęgnacja tłustej cery polega na złuszczaniu naskórka, dokładnym oczyszczaniu oraz delikatnym nawilżaniu. Szczególnie ważne jest, aby dobrać odpowiednie dermoskometyki do swojego rodzaju skóry. Możesz skorzystać z pomocy profesjonalnej dermokonsultantki, lub możesz skorzystać z poradników dostępnych w sieci, np. tu.

Z kolei cera mieszana ma cechy dwóch wymienionych typów, przy czym na twarzy występują regiony z cechami cery tłustej, podczas gdy inne mają suchą skórę. Zwykle „tłusty” jest tzw. obszar T (czoło, nos, broda), a policzki pozostają wolne od zaskórników i wzmożonej produkcji łoju. Jednak nie jest to regułą – czasami obszary „tłuste” i „suche” występują odwrotnie. Pielęgnacja cery mieszanej polega na stosowaniu dwóch rodzajów kosmetyków – właściwych dla konkretnego obszaru twarzy.

Postaw na naturę

Warto sięgać po kosmetyki zawierające składniki pochodzenia naturalnego. Dlaczego? Bo substancje w nich zawarte mniej uczulają, nie powodują podrażnień, nie wywołują alergii, a co najważniejsze – posiadają naturalne dobroczynne właściwości. Dlatego warto wybierać preparaty oparte w całości lub przynajmniej w części na naturalnych olejach lub ekstraktach. Przykładem są dermokosmetyki, których formuła oparta jest na oleju z nasion wiesiołka o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-6. Ma on szerokie zastosowanie w profilaktyce wielu chorób, przy wypadaniu włosów i problemach ze skórą – zmniejsza ilość wytwarzanego łoju, redukuje liczbę powstających zaskórników, nawilża i koi przesuszoną skórę.

 

fot. Lies thru a Lens via clickr, creative common licence

0

Jester

1 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758